forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 cum incep activitatea?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
andajj
nou pe forum



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/02/2010

cum incep activitatea? Empty
MesajSubiect: cum incep activitatea?   cum incep activitatea? EmptyJoi Feb 25, 2010 5:26 am

as vrea si eu sa cumpar cateva prepelite...nu pentru o afacere ci pentru uzul personal si al familiei....vreau si eu sa stiu cu cate pasari ar trebui sa incep, cate femele cati masculi...ce le dau sa manance ce tratament trebuie facut...
Sus In jos
simpaticu31
membru bronce
membru bronce
simpaticu31


Numarul mesajelor : 51
Varsta : 46
Data de inscriere : 17/06/2009

cum incep activitatea? Empty
MesajSubiect: Re: cum incep activitatea?   cum incep activitatea? EmptyJoi Feb 25, 2010 2:52 pm

andajj a scris:
as vrea si eu sa cumpar cateva prepelite...nu pentru o afacere ci pentru uzul personal si al familiei....vreau si eu sa stiu cu cate pasari ar trebui sa incep, cate femele cati masculi...ce le dau sa manance ce tratament trebuie facut...
draga Anda daca putem lua legatura iti ofer mai multe detali
daca vrei dami nr. si te sun eu daca nu indraznesti sa suni
Sus In jos
andajj
nou pe forum



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/02/2010

cum incep activitatea? Empty
MesajSubiect: Re: cum incep activitatea?   cum incep activitatea? EmptyVin Feb 26, 2010 12:29 am

simpaticu31 a scris:
andajj a scris:
as vrea si eu sa cumpar cateva prepelite...nu pentru o afacere ci pentru uzul personal si al familiei....vreau si eu sa stiu cu cate pasari ar trebui sa incep, cate femele cati masculi...ce le dau sa manance ce tratament trebuie facut...
draga Anda daca putem lua legatura iti ofer mai multe detali
daca vrei dami nr. si te sun eu daca nu indraznesti sa suni
salut.... o sa incerc eu sa te sun...insa am un copil mic...si timpul meu este destul de limitat..... si mie imi era mai usor sa stau pe net atunci cand doarme el.....
multumesc
Sus In jos
incubatoare
membru argint
membru argint
incubatoare


Numarul mesajelor : 82
Varsta : 61
Data de inscriere : 19/02/2010

cum incep activitatea? Empty
MesajSubiect: Re: cum incep activitatea?   cum incep activitatea? EmptyDum Mar 07, 2010 6:54 am

andajj a scris:
as vrea si eu sa cumpar cateva prepelite...nu pentru o afacere ci pentru uzul personal si al familiei....vreau si eu sa stiu cu cate pasari ar trebui sa incep, cate femele cati masculi...ce le dau sa manance ce tratament trebuie facut...

Si eu sunt interesat sa cresc prepelite, dar nu prea gasesc ajutor in zona, nu stiu de ce se feresc crescatorii sa ne ajute cu informatii aici pe forum.....pana acum nu am reusit sa cumpar prepelite ouatoare, am gasit doar oua printr-o intamplare la un magazin unde aveau oua de prepelite am notat adresa unui crescator care a fost amabil si a vandut 140 buc. oua de incubat.....asa am reusit sa pun la incubator.
Nu prea sunt crescatori pe net din zona de unde sa pot cumpara pasari....., cu furajul este o problema , sa vad de unde pot rezolva.
Pe net gasesti multe informatii utile, dar cand sa cumperi....e mai greu daca nu ai in judet crescatori. Deci nu pot sa am garantia ca voi creste pasari de rasa....., nici nu mi-am inchipuit ca nu gasesc sa cumpar pasari si furaje din zona, in tara asta putini se mai ocupa de ceva...unde trebuie muncit.
Sus In jos
http://www.electrounivers.aaz.ro
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cum incep activitatea? Empty
MesajSubiect: Re: cum incep activitatea?   cum incep activitatea? EmptyMier Oct 05, 2011 3:08 pm

incubatoare a scris:
andajj a scris:
as vrea si eu sa cumpar cateva prepelite...nu pentru o afacere ci pentru uzul personal si al familiei....vreau si eu sa stiu cu cate pasari ar trebui sa incep, cate femele cati masculi...ce le dau sa manance ce tratament trebuie facut...

Si eu sunt interesat sa cresc prepelite, dar nu prea gasesc ajutor in zona, nu stiu de ce se feresc crescatorii sa ne ajute cu informatii aici pe forum.....pana acum nu am reusit sa cumpar prepelite ouatoare, am gasit doar oua printr-o intamplare la un magazin unde aveau oua de prepelite am notat adresa unui crescator care a fost amabil si a vandut 140 buc. oua de incubat.....asa am reusit sa pun la incubator.
Nu prea sunt crescatori pe net din zona de unde sa pot cumpara pasari....., cu furajul este o problema , sa vad de unde pot rezolva.
Pe net gasesti multe informatii utile, dar cand sa cumperi....e mai greu daca nu ai in judet crescatori. Deci nu pot sa am garantia ca voi creste pasari de rasa....., nici nu mi-am inchipuit ca nu gasesc sa cumpar pasari si furaje din zona, in tara asta putini se mai ocupa de ceva...unde trebuie muncit.

Pe rand:
- crescatorii de pe forum aici nu se feresc sa te ajute [marea majoritate; nu ma refer la cei care iti baga un nr. de telefon si zic "suna-ma, te ajut eu ca aici toti astia sunt prosti"]; cere ajutor si-l vei primi!
- sunt destul de multi crescatori de preplite in jud. HD; daca vrei sa cunosti o parte din ei, o poti face prin programul de asociere zonala a crescatorilor de prepelite, facut special ca sa poti cunoaste crescatorii din zona ta: http://www.prepelitebv.ro/asociat.html
- furajarea nu este o problema, decat daca vrei sa fie - poti cumpara furaj gata facut (recomand Purina si Babolna Bandrino) sau poti sa-ti faci propriile furaje premium, proaspete si ieftine - http://www.prepelitebv.ro/furajare.html Oricand esti pregatit sa te ocupi de asta (trebuie muncit - ca sa te citez...), te asteptam! Cate prepelite ai acum?
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





cum incep activitatea? Empty
MesajSubiect: Re: cum incep activitatea?   cum incep activitatea? Empty

Sus In jos
 
cum incep activitatea?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: diverse :: de toate pentru toti-
Mergi direct la: