forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 vand pui de prepelite la 2 lei

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
voineacornel
membru registrat
membru registrat
voineacornel


Numarul mesajelor : 17
Varsta : 49
Data de inscriere : 12/05/2010

vand pui de prepelite la 2 lei Empty
MesajSubiect: vand pui de prepelite la 2 lei   vand pui de prepelite la 2 lei EmptyVin Mai 21, 2010 12:35 am

Crescator cu experienta in cresterea prepelitelor vand 3000 de pui de prepelite japoneze, faraon, tibetane, albe si cenusii flux continuu in orce perioada a anului. ptr cumpararea a 100 de pui ofer 10 gratis, ptr cumpararea a 50 de pui ofer 5 gratis. puteti vizita si http: / / voineanarcisa. sunphoto. ro sau ptr retete culinare doar de prepelite vizitati http: / / prepelite- de- cluj. blogspot. com tel: 0747807756 vand orce cantitate de oua pentru colectare. astept oferte serioase si contract. cluj-napoca.com baciu
Sus In jos
http://voineanarcisa.sunphoto.ro
simpaticu31
membru bronce
membru bronce
simpaticu31


Numarul mesajelor : 51
Varsta : 46
Data de inscriere : 17/06/2009

vand pui de prepelite la 2 lei Empty
MesajSubiect: Re: vand pui de prepelite la 2 lei   vand pui de prepelite la 2 lei EmptySam Mai 22, 2010 12:35 pm

de ce intrati in panica cand aveti pui multi? ca ei oricum se vand deaia nu merge treba ca se tot strica pretul si toti asteapta sa le dai moca si ce ai facut? la un moment dat o sa dai faliment si apoi zici ca nu merge treaba,aveti grije de preturi ca asa munciti in zadar!
Sus In jos
Pavel_2502
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 104
Varsta : 40
Data de inscriere : 14/03/2010

vand pui de prepelite la 2 lei Empty
MesajSubiect: Re: vand pui de prepelite la 2 lei   vand pui de prepelite la 2 lei EmptySam Mai 22, 2010 1:12 pm

simpaticu31 a scris:
de ce intrati in panica cand aveti pui multi? ca ei oricum se vand deaia nu merge treba ca se tot strica pretul si toti asteapta sa le dai moca si ce ai facut? la un moment dat o sa dai faliment si apoi zici ca nu merge treaba,aveti grije de preturi ca asa munciti in zadar!

Cand mi-am cumparat pui de prepelita de 2 saptamani am dat pe ei 5 ron/buc.
Cand era insa sa vand si eu ceva pui, un client imi spune ca si-a cumparat pui de 4 sapt cu 4 ron/buc... asta e piata, vinzi sa te scapi de marfa!
Sus In jos
simpaticu31
membru bronce
membru bronce
simpaticu31


Numarul mesajelor : 51
Varsta : 46
Data de inscriere : 17/06/2009

vand pui de prepelite la 2 lei Empty
MesajSubiect: Re: vand pui de prepelite la 2 lei   vand pui de prepelite la 2 lei EmptyLun Mai 24, 2010 1:40 pm

sa sti ca asa fac toti clienti,daca se duce la un vanzator si cere 5lei el zice ca a luat cu 3,5 sau 4 lei ,daca merge la altu si cere 8lei el zice ca a luat cu 7lei,deci asta este tactica clientului ca sa mai scoata ceva.Asa ca nu trebuie sa intri in panica ,numai ca sa vinzi marfa sa te scapi de ea nu este o treaba,atunci mai bine te lasi de afacere ca lucrezi de geaba,ca profitu se duce pe apa sambetei.
Sus In jos
Pavel_2502
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 104
Varsta : 40
Data de inscriere : 14/03/2010

vand pui de prepelite la 2 lei Empty
MesajSubiect: Re: vand pui de prepelite la 2 lei   vand pui de prepelite la 2 lei EmptyMar Mai 25, 2010 9:51 am

simpaticu31 a scris:
sa sti ca asa fac toti clienti,daca se duce la un vanzator si cere 5lei el zice ca a luat cu 3,5 sau 4 lei ,daca merge la altu si cere 8lei el zice ca a luat cu 7lei,deci asta este tactica clientului ca sa mai scoata ceva.Asa ca nu trebuie sa intri in panica ,numai ca sa vinzi marfa sa te scapi de ea nu este o treaba,atunci mai bine te lasi de afacere ca lucrezi de geaba,ca profitu se duce pe apa sambetei.

Persoana respectiva a fost sincera cu mine si am crezut-o. Mi-a spus ca cel care le-a vandut le-a dat numai sa nu le duca acasa (era la targ) ...ca acasa mai avea pui de o saptamana.
Eu n-as vrea sa intru in panica, dat fiind faptul ca sunt incepator, numai ca unii modofica pretul cum vor ei.
Ma suna o clienta ca-i trebuie oua sa se trateze ea si fiul ei...ii spun pretul (0,35) si-mi spune ca v-a reveni cu un telefon...nici astazi nu a mai sunat...acum le dau si eu ouale cu 0,30 ron, sa nu mai fuga clientii de mine.
Sus In jos
Cezar
nou pe forum



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 32
Data de inscriere : 07/09/2009

vand pui de prepelite la 2 lei Empty
MesajSubiect: Re: vand pui de prepelite la 2 lei   vand pui de prepelite la 2 lei EmptyMier Mai 26, 2010 12:48 am

Pavel, eu dau ouale cu 40 de bani si clientii nu fug de mine, din contra, trebuie eu sa fug de ei ca sunt prea multi. In ultimul timp nu am mai prea mancat oua de prepelite. Le dau aproape pe toate...
Si la mine vin unii si imi spun ca le poate lua de nustiu unde mai ieftin si totusi nu stiu cum se intampla ca tot de la mine cumpara..

Baieti, nu va stresati, este loc pentru toti; si pentru cei care dau marfa pe "o sticla cu apa minerala". Fiti pe pace!
Sus In jos
Pavel_2502
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 104
Varsta : 40
Data de inscriere : 14/03/2010

vand pui de prepelite la 2 lei Empty
MesajSubiect: Re: vand pui de prepelite la 2 lei   vand pui de prepelite la 2 lei EmptyMier Mai 26, 2010 9:40 am

Cezar a scris:
Pavel, eu dau ouale cu 40 de bani si clientii nu fug de mine, din contra, trebuie eu sa fug de ei ca sunt prea multi. In ultimul timp nu am mai prea mancat oua de prepelite. Le dau aproape pe toate...
Si la mine vin unii si imi spun ca le poate lua de nustiu unde mai ieftin si totusi nu stiu cum se intampla ca tot de la mine cumpara..

Baieti, nu va stresati, este loc pentru toti; si pentru cei care dau marfa pe "o sticla cu apa minerala". Fiti pe pace!

Sa stii ca eu nu am prepelite decat de 3 luni de zile. Azi sunt foarte incantat, am un client caruia ii trebuie oua multe... este din zona mea (Tinca-Bihor). Clientii din zona mea incep sa ma caute, asa ca ma pregatesc sa maresc numarul de prepelite...am si clienti la prepelite si la pui de prepelita...
Asa ca nu deznadajduiesc si sfatuiesc pe toti incepatorii ca : Doar inceputul este greu! cheers
Sus In jos
simpaticu31
membru bronce
membru bronce
simpaticu31


Numarul mesajelor : 51
Varsta : 46
Data de inscriere : 17/06/2009

vand pui de prepelite la 2 lei Empty
MesajSubiect: Re: vand pui de prepelite la 2 lei   vand pui de prepelite la 2 lei EmptyMier Mai 26, 2010 4:20 pm

ai vazut si alta parere,deci teai convins ca merge treaba,deci fi optimist si nu te mai ingrijora ca in 3 luni nu o sa merga treaba ca dupa 7-8luni ai sa vezi atunci si o sa ne dai dreptate,multa bafta si este bine cumai inceput sa gandesti,capu sus si la treaba! cheers Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





vand pui de prepelite la 2 lei Empty
MesajSubiect: Re: vand pui de prepelite la 2 lei   vand pui de prepelite la 2 lei Empty

Sus In jos
 
vand pui de prepelite la 2 lei
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» VAND CUSTI DE PREPELITE LA 30 LEI SI PREPELITE OUATOARE LA 7 LEI/NEG
» vand prepelite
» preturi pui
» vand prepelite,pui si oua
» VAND PREPELITE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: