forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 cumpar prepelite

In jos 
+2
razvy82
miezure
6 participanți
AutorMesaj
miezure
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 31
Varsta : 52
Data de inscriere : 31/05/2010

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyLun Iun 07, 2010 8:22 am

cumpar prepelite japoneze maxim 3-4 saptamani ofer 3lei pe bucata cantitate minim 200 maxim 500 bucati. prepelite faraon 3-4 saptamani ofer 3lei pe bucata minim 200 maxim 500 bucati si prepelite ornament(motate ,albastre etc )pret negociabil si cantitati la mica intelegere pentru cele de ornament pentru contact tel 0745595023
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyMar Iun 08, 2010 1:56 pm

cu 3 lei abea daca cumperi pui de maxim 1 saptamana.Nu cred ca o sa gasesti pe nimeni sa-ti vanda
Sus In jos
miezure
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 31
Varsta : 52
Data de inscriere : 31/05/2010

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyMier Iun 16, 2010 2:10 pm

salut razvi uite ca am gasit si sa cumpar la doua saptamani si la 3 lei 200 de bucati de faraon de la simpaticu colegul nostru de pe forum chiar daca fac 600 de km din hunedoara pana la brasov la el imi comvine si mie si lui pretul caci daca te intelegi cu omul si stai de vorba sa te cunosti mai bine poti face multe intelegeri profitabile pentru amindoi si asa suntem putini cei care crestem aceste pasari si ar trebuii sa ne ajutam uni pe alti chiar daca suntem la sute de km uni de altii daca vrem sa devenim ( poate e mult spus o elita )a crescatorilor de prepelita trebuie sa gasim rezolvari la a ne ajuta uni pe altii si la a ne perfectiona povestindune experientele si bune si rele din care sa tragem invataminte o zi buna tuturor cu stima miezure
Sus In jos
mihai
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 42
Data de inscriere : 20/07/2010

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyMar Iul 20, 2010 3:59 am

miezure a scris:
cumpar prepelite japoneze maxim 3-4 saptamani ofer 3lei pe bucata cantitate minim 200 maxim 500 bucati. prepelite faraon 3-4 saptamani ofer 3lei pe bucata minim 200 maxim 500 bucati si prepelite ornament(motate ,albastre etc )pret negociabil si cantitati la mica intelegere pentru cele de ornament pentru contact tel 0745595023

buna ziua
va mai intereseaza prepelite?
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyMier Oct 05, 2011 4:13 pm

miezure a scris:
salut razvi uite ca am gasit si sa cumpar la doua saptamani si la 3 lei 200 de bucati de faraon de la simpaticu colegul nostru de pe forum chiar daca fac 600 de km din hunedoara pana la brasov la el imi comvine si mie si lui pretul caci daca te intelegi cu omul si stai de vorba sa te cunosti mai bine poti face multe intelegeri profitabile pentru amindoi si asa suntem putini cei care crestem aceste pasari si ar trebuii sa ne ajutam uni pe alti chiar daca suntem la sute de km uni de altii daca vrem sa devenim ( poate e mult spus o elita )a crescatorilor de prepelita trebuie sa gasim rezolvari la a ne ajuta uni pe altii si la a ne perfectiona povestindune experientele si bune si rele din care sa tragem invataminte o zi buna tuturor cu stima miezure

SUPER TARE! Miezure abia acum am citit asta. Ai venit la Adi, vecinul nostru, si ai luat "faraon"? Daca ai batut 600 de km dupa auriile lui de Manciuria, merita sa ne povestesti impresii de la vizita. Cum mai sta cu standardele de igiena si biosecuritate?
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyLun Oct 10, 2011 3:34 pm

E cumva si un pic de rautate aici?
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyLun Oct 10, 2011 3:42 pm

E patetic sa pui un om pe drumuri 600km pentru o minciuna. Eu am fost pana in Arges la cineva care zicea ca are faraon si avea tot auriu de Manciuria, diferenta este ca femeia la care am fost eu NU STIA, pe cand aici e cu buna stiinta. Eu nu m-am suparat, asta e, dar tind sa-mi apar colegii de forum contra dezinformarilor intentionate. Capat indulgenta? (macar de la miezure)
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyLun Oct 10, 2011 3:54 pm

Indulgenta este. Eu ma refeream la partea cu igiena si biosecuritate care oricum nu va afecteaza.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyLun Oct 10, 2011 4:10 pm

gabrielbalc a scris:
Indulgenta este. Eu ma refeream la partea cu igiena si biosecuritate care oricum nu va afecteaza.

Ma afecteaza. Merge un client consumator, vede, se sperie, mai sperie si toti cunoscutii lui, si cand dau eu de el fuge ca de raie ca presupune ca si la noi e la fel. Pune-te tu si convinge-l, ca oricum nici nu-ti spune de ce te evita, nu se mai oboseste.... "stie el ce stie". Macar ma bucur ca vecinu' e istet si stie sa vanda la pret corect, fara sa faca dumping. Eh, nu-i atat de tragic, doar ca nu suntem noi fanii celor care vad in cresterea prepelitelor strict o afacere si nimic altceva [si asta se simte din cum sunt crescute prepelitele si nu numai]. Ce sa zic? Sugestia mea e simpla: daca aveti drum prin zona, bagati-va si la noi in Harman, si la el in Stupini [in ordinea asta, va rugam! ca biosecuritate, pt noi e foarte importanta chestia asta, nu detaliez], apoi concluzionati singuri. Nu am dubii ca o sa intelegeti rapid care-i diferenta...
PS - amandoua localitatile mentionate is langa Brasov, la 4-5km de oras, doar ca in directii opuse, noi suntem la iesirea spre Sf. Gheorghe si Moldova (Bacau etc.).
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyLun Oct 10, 2011 4:29 pm

Cu primul drum la brasov, la dumeavoastra sigur vin.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyLun Oct 10, 2011 4:36 pm

gabrielbalc a scris:
Cu primul drum la brasov, la dumeavoastra sigur vin.

Ne tare bucuram si te asteptam cu drag, fie vizita anuntata sau neanuntata. Pai daca tot vii la noi, la plecare poti sa te dumiresti singur de ce vorbeam cu inca o scurta vizita pe-aproape Wink
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyLun Oct 10, 2011 7:40 pm

aici nu e vorba de rautate dar cei de la microferma de prepelite au dreptate.
cand m-am apucat de crescut prepelite la o sacra mai mare aveam nevoie de oua si am gasit pe net anuntul lui simpaticu insa cand am ajuns la el am ramas frapat de ce mizerie era acolo. ce pot sa zic nu are rost sa dau detalii cat despre cei din hunedoara parerea mea e ca nu sunt altceva decat niste samsari care arunca niste vorbe in vant ca sa sparga piata caci poate cad si altii cum am picat eu in plasa lor. ce pot sa zic ca si de la mine au venit sa cumpere insa la telefon stabilisem un pret pe categoriile de varsta iar dupa ce au ajuns si au bagat pasarile in masina m-am trezit ca imi dau doar 3 lei pe oricare dintre pui indiferent de varsta cu precizarea ca acesta e pretul cu care cumpara ei si ca lui simpaticu tot atat ii da
imi cer scuze nu imi place sa vorbesc de rau pe nimeni dar sunt unii care chiar merita
P.S. chiar merita sa mergeti sa vedeti microferma de prepelite si veti vedea ce inseamna curatenia si biosecuritarea

Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite EmptyMar Oct 11, 2011 8:52 am

ady a scris:
aici nu e vorba de rautate dar cei de la microferma de prepelite au dreptate.
cand m-am apucat de crescut prepelite la o sacra mai mare aveam nevoie de oua si am gasit pe net anuntul lui simpaticu insa cand am ajuns la el am ramas frapat de ce mizerie era acolo. ce pot sa zic nu are rost sa dau detalii cat despre cei din hunedoara parerea mea e ca nu sunt altceva decat niste samsari care arunca niste vorbe in vant ca sa sparga piata caci poate cad si altii cum am picat eu in plasa lor. ce pot sa zic ca si de la mine au venit sa cumpere insa la telefon stabilisem un pret pe categoriile de varsta iar dupa ce au ajuns si au bagat pasarile in masina m-am trezit ca imi dau doar 3 lei pe oricare dintre pui indiferent de varsta cu precizarea ca acesta e pretul cu care cumpara ei si ca lui simpaticu tot atat ii da
imi cer scuze nu imi place sa vorbesc de rau pe nimeni dar sunt unii care chiar merita
P.S. chiar merita sa mergeti sa vedeti microferma de prepelite si veti vedea ce inseamna curatenia si biosecuritarea

Multumim ady de aprecieri Smile Ei, e loc si de mai bine... deocamdata avem doar un filtru primar la intrare (Forsept sau Incimaxx DES pentru picioare, respectiv gel special dezinfectant cu spectru larg pentru maini (gen celui folosit de dentistii profi inainte de interventii); o sa introducem si halate pentru vizitatori... mai e loc si de mai bine. Oricum nici asta nu acopera 100%, teoretic ar trebui sa las vizitatorii sa se uite doar pe geam =)) [pe bune...]. Nu suntem nici paranoici, totusi, si pe de alta parte plecam de la premisa ca cei care ne viziteaza au educatia si bunul simt sa nu ne aduca boli, adicatelea sa nu isi faca drum pe la noi daca au prepelitele lor bolnave (sau alte pasari). Pe cat putem preveni riscurile o facem. E chestie de educatie si de bun simt, parerea mea... chestie de respect fata de pasari, fata de noi insine si fata de toti cei care cumpara produsele noastre.

Cine de la Hunedoara te-a incurcat? Si 3 lei pentru pui de ce varste? Oricum gasesc ca au un curaj extraordinar sa cumpere de la colegul nostru de judet. bom affraid
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





cumpar prepelite Empty
MesajSubiect: Re: cumpar prepelite   cumpar prepelite Empty

Sus In jos
 
cumpar prepelite
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: diverse :: anunturi cumparare-
Mergi direct la: