forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 cofrage pentru oua de prepelita

In jos 
+2
kJean
Admin
6 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 67
Varsta : 57
Data de inscriere : 07/02/2009

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyJoi Feb 12, 2009 11:13 am

Sus In jos
https://prepelite.forumgratuit.ro
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: .   cofrage pentru oua de prepelita EmptyJoi Sept 15, 2011 5:57 pm

Cofrage pentru oua de prepelita gasiti la microferma de prepelite Brasov .http://www.prepelitebv.ro/produse%20diverse.html
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyMier Oct 05, 2011 2:44 am

In tara sunt destul de putini producatori de cofraje de oua de prepelita, si dintre astia unii au pret aiurea (gen 0,64 lei / buc), altii fac niste ciudatenii (18-21 de oua / cofraj dispuse in forme mai ciudate si neergonomice), iar altii folosesc la termoformare un plastic prea subtire (nu protejeaza bine ouale) si in plus au o matrita facuta prost - toate cofrajele au tendinta sa stea in permanenta deschise si asta nemultumeste clientii finali, consumatorii, care scot cateva oua in fiecare dimineata din cofraj si se plang ca nu sta capacul pus pe ouale ramase in frigider. De-asta noi nu mai lucram cu Processcolor, de altfel... Ca pret, is tot pe-acolo; pentru crescatorii mici, la caserole mai interesant ca pretul in sine al caserolei ar fi costul transportului caserolelor pana la ei si cantitatea minima acceptata la comanda, ca pe langa calitatea constructiva a caserolei asta face diferenta cand vezi care e costul final al unei caserole [cati bani blocati trebuie sa tii in caserole, cat costa o caserola cu tot cu transport].

Sper sa va ajute toate astea in luarea celor mai bune decizii pt voi. Noi a trebuit sa cautam si sa experimentam (pe banii nostri) pana sa gasim cele mai bune caserole si la pret corect!

PS - kjean multam de recomandare Smile
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
processcolor.ro
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 44
Data de inscriere : 07/11/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyMier Noi 23, 2011 8:46 am

Dreptul la replica: Very Happy

"In tara sunt destul de putini producatori de cofraje de oua de prepelita.... De-asta noi nu mai lucram cu Processcolor, de altfel..."

Asa putini producatori sunt in Romania incat ati nominalizat unul singur Very Happy. Iar motivele pentru care nu mai lucrati cu Processcolor sunt mai variate Smile. Noi ne abtinem de la comentarii pe forumuri caci toti suntem jucatori pe piata din Romania: si producatori si intermediari. Si daca in trecut poate v-a (sau ne-a) nemultumit ceva, pe viitor poate devenim parteneri Smile Chiar va invitam pe la noi sa verificati informatiile. Noi preferam sa fim producatori in Romania, (nu in China de ex. cum fac tot mai multi producatori si nu numai in domeniul ambalajelor) pentru a ajuta si economia si forta de munca romaneasca.

"Ca pret, is tot pe-acolo; pentru crescatorii mici, la caserole mai interesant ca pretul in sine al caserolei ar fi costul transportului caserolelor pana la ei si cantitatea minima acceptata la comanda, ca pe langa calitatea constructiva a caserolei asta face diferenta cand vezi care e costul final al unei caserole [cati bani blocati trebuie sa tii in caserole, cat costa o caserola cu tot cu transport]."

Cantitatea minima de cofraje pt. oua de prepelita este de 100 de cofraje a cate 24 de oua de prepelita - deci pentru 2.400 de oua. Avem doua modele, din care unul poate fi impartit rezultand 2 cofraje a cate 12 oua de prepelita fiecare... iar ca pret... avem pret de producator - sub pretul intermediarilor. Bineinteles ca transportul este facturat separat, in general prin Posta Romana (este mai ieftin pentru client) si pretul final poate ajunge mai mare - depinde de cantitatea comandata.

"Sper sa va ajute toate astea in luarea celor mai bune decizii pt voi. Noi a trebuit sa cautam si sa experimentam (pe banii nostri) pana sa gasim cele mai bune caserole si la pret corect!"

Pretul corect la producator ar trebui sa fie mai mare decat al dvs. ca intermediar - asa, ca idee... Very Happy Pretul pe care noi il practicam (producator) este la limita inferioara (costuri vs. profit). Desi il putem mari, am ALES sa-l inghetam - si nu de azi de ieri- tocmai pentru a veni in ajutorul producatorilor de oua de prepelita... al micilor producatori ca sa fim mai corecti. Caci marii producatori de oua de prepelita cer si 10.000 de bucati odata (pentru... 1.000.000 de oua de prepelita). Ca producator noi putem furniza si 100.000 de cofraje de prepelita odata.

Va uram vanzare buna si... Sarbatori Fericite ! ... tot se apropie luna decembrie si multi intram in concediu:


SARBATORI FERICITE ! ! !

cine stie... poate devenim furnizorul dvs. de cofraje pentru zona Brasov. Va asteptam la Process Color (Bucuresti) pentru

Cofraje oua prepelita - Producator ambalaje plastic si carton santa !
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce
adrian_aa


Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyJoi Noi 24, 2011 5:02 am

daca ati fii spus si un pret ar fi fost cel mai ok. de ex daca luati 100 de buc pretul este .... daca luati 200 pretul este.. ..... dfaca luati 1000 etc.
Sus In jos
b_laur14
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 28
Varsta : 71
Data de inscriere : 27/02/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: cofraje oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyJoi Noi 24, 2011 1:17 pm

processcolor.ro a scris:
Dreptul la replica: Very Happy

"In tara sunt destul de putini producatori de cofraje de oua de prepelita.... De-asta noi nu mai lucram cu Processcolor, de altfel..."

Asa putini producatori sunt in Romania incat ati nominalizat unul singur Very Happy. Iar motivele pentru care nu mai lucrati cu Processcolor sunt mai variate Smile. Noi ne abtinem de la comentarii pe forumuri caci toti suntem jucatori pe piata din Romania: si producatori si intermediari. Si daca in trecut poate v-a (sau ne-a) nemultumit ceva, pe viitor poate devenim parteneri Smile Chiar va invitam pe la noi sa verificati informatiile. Noi preferam sa fim producatori in Romania, (nu in China de ex. cum fac tot mai multi producatori si nu numai in domeniul ambalajelor) pentru a ajuta si economia si forta de munca romaneasca.

"Ca pret, is tot pe-acolo; pentru crescatorii mici, la caserole mai interesant ca pretul in sine al caserolei ar fi costul transportului caserolelor pana la ei si cantitatea minima acceptata la comanda, ca pe langa calitatea constructiva a caserolei asta face diferenta cand vezi care e costul final al unei caserole [cati bani blocati trebuie sa tii in caserole, cat costa o caserola cu tot cu transport]."

Cantitatea minima de cofraje pt. oua de prepelita este de 100 de cofraje a cate 24 de oua de prepelita - deci pentru 2.400 de oua. Avem doua modele, din care unul poate fi impartit rezultand 2 cofraje a cate 12 oua de prepelita fiecare... iar ca pret... avem pret de producator - sub pretul intermediarilor. Bineinteles ca transportul este facturat separat, in general prin Posta Romana (este mai ieftin pentru client) si pretul final poate ajunge mai mare - depinde de cantitatea comandata.

"Sper sa va ajute toate astea in luarea celor mai bune decizii pt voi. Noi a trebuit sa cautam si sa experimentam (pe banii nostri) pana sa gasim cele mai bune caserole si la pret corect!"

Pretul corect la producator ar trebui sa fie mai mare decat al dvs. ca intermediar - asa, ca idee... Very Happy Pretul pe care noi il practicam (producator) este la limita inferioara (costuri vs. profit). Desi il putem mari, am ALES sa-l inghetam - si nu de azi de ieri- tocmai pentru a veni in ajutorul producatorilor de oua de prepelita... al micilor producatori ca sa fim mai corecti. Caci marii producatori de oua de prepelita cer si 10.000 de bucati odata (pentru... 1.000.000 de oua de prepelita). Ca producator noi putem furniza si 100.000 de cofraje de prepelita odata.

Va uram vanzare buna si... Sarbatori Fericite ! ... tot se apropie luna decembrie si multi intram in concediu:


SARBATORI FERICITE ! ! !

cine stie... poate devenim furnizorul dvs. de cofraje pentru zona Brasov. Va asteptam la Process Color (Bucuresti) pentru

Cofraje oua prepelita - Producator ambalaje plastic si carton santa !
Din articol nu am inteles nimic.Cred ca e multa reclama si nimic mai mult.......Nu asta vor micii crescatori de pasari.Vrem informatii complete si nimic mai mult.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyVin Noi 25, 2011 1:19 pm

Este firesc sa gasesti cofraje de oua la producator la pret mai mic decat la intermediar, dar pot fi si explicatii care se abat putin de la logica de baza pe care ati enuntat-o. Exemple:

- ca sa castig ceva cat de cat semnificativ vanzand 100-200 de caserole, ar trebui sa am un adaos mare pe care e limpede ca nu-l am. Daca dvs. dati 100 de caserole cu 38 de lei si eu cu 40, nu va imaginati ca o fac ca sa castig 2 lei. Numai ambalarea lor (colet, scotch, eticheta etc.) si timpul completarii formularelor si deplasarii la posta face mai mult decat cei 2 lei. Diferenta dintre mine si dvs. este ca eu dau caserolele cam cu cat le iau pentru ca cei care le cumpara de regula cumpara si alte produse de la noi.
De ce sa comande un crescator de la dvs. ambalaje si de la mine / din alta parte adapatori, custi, oua de incubat etc. atunci cand pot face o singura comanda si plati un singur transport (nu doua - de la mine si de la dvs.) luand de la mine toate cele ce-i sunt de trebuinta? E mai atractiv pentru crescator sa apeleze la mine decat la dvs. (exceptand cei care se uita la 2 lei si prefera sa plateasca doua transporturi), e mai atractiv pentru mine si e si convenabil si pentru crescator! La fel facem si la materiile prime pentru furaje.

- caserolele care le ofer in momentul de fata sunt cam la acelasi pret cu al dvs., cu diferenta ca acestea sunt dintr-un plastic termoformat de o grosime mai mare (sunt mai rezistente si protejeaza mai bine ouale si asta e foarte important), iar caserolele au un capac care ramane in pozitia in care se doreste (deschis sau inchis); matrita pe care o utilizati acum este nefericit facuta si toate caserolele de oua de prepelita pe care le faceti au tendinta sa stea permanent deschise.
Cu alte cuvinte, discutam de calitate si confort de utilizare net superioare. Cu mare placere sunteti invitat sa ne vizitati oricand si sa comparati personal diferenta calitativa clara dintre cele doua caserole.

Conform regulilor pietei, distingerea de concurenta se face prin pret si prin calitate. Ma gandesc ce pret ar trebui sa puteti oferi incat sa va distingeti de concurenta, pentru ca eu sunt genul care nu sacrifica penjtru pret calitatea produsului si toti partenerii nostri sunt la fel. Eventual sa schimbati matrita si sa faceti caserole cu un plastic mai gros... Sau sa veniti cu un produs nou, gen caserola de 48 de oua (comenzile sunt de regula de 10 caserole in medie).

Usa nu-i inchisa din punctul nostru de vedere si oricand putem relua colaborarea, numai ca in momentul de fata sunteti departe de concurenta din pacate. Lucrurile din fericire sunt dinamice si noi asteptam cu interes urmatoarea dvs. mutare (pe pret sau pe calitate).
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyDum Noi 27, 2011 5:16 am

processcolor.ro a scris:
Dreptul la replica: Very Happy


Am fi bucurosi daca pe langa teorie ati incerca sa ne lamuriti si cu produse viabile. jocolor
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyDum Noi 27, 2011 5:58 am

Pai fa o comanda si convinge-te singur. Noi am incercat produsele tuturor fabricantilor importanti si ne-am oprit la cel care in momentul de fata este cel mai bun (unde mai pui ca e si la acelasi pret). Admit ca poate aparea oricand cineva cu un produs mai bun, noi cum punem accent pe calitate vom fi cu siguranta deschisi spre evolutie. De exemplu, niciuna din aceste doua caserole comparate nu are un sistem de deschidere-inchidere facila de tip "bumb" si nici spatiu suficient pentru sigilare prin capsare. Si nu exista caserole de 48 de oua Smile

kJean: sa nu intelegi gresit - produsele ProcessColor sunt cu siguranta "viabile" (defineste termenul...), in sensul ca poti pune oua de prepelita in ele si face livrarile. Am folosit ceva vreme modelul si nu e deloc rau, dar dupa ce intalnesti un model net superior la acelasi pret deja ai alte perspective.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyDum Noi 27, 2011 7:54 am

prepelitebv.ro a scris:


kJean: sa nu intelegi gresit - produsele ProcessColor sunt cu siguranta "viabile" (defineste termenul...), in sensul ca poti pune oua de prepelita in ele si face livrarile. Am folosit ceva vreme modelul si nu e deloc rau, dar dupa ce intalnesti un model net superior la acelasi pret deja ai alte perspective.

In primul rand sunt clienti ( cel putin eu am ) care refolosesc caserolele, iar daca plasticul este mai subtire se deformeaza mai usor si nu se mai poate reutiliza...
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyDum Noi 27, 2011 10:45 am

Si caserolele ProcessColor se pot reutiliza, daca vrei. Daca se deformeaza, ii poti da cat de cat manual forma initiala (sau pe aproape...). Ca sa iti lamuresti orice dubii ia-ti 100 de caserole de la processColor, compara cu cele de la noi si trage singur concluziile. Io zic ca-s evidente la ochiul liber / la prima pipaire.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyDum Noi 27, 2011 11:33 am

prepelitebv.ro a scris:
Si caserolele ProcessColor se pot reutiliza, daca vrei. Daca se deformeaza, ii poti da cat de cat manual forma initiala (sau pe aproape...). Ca sa iti lamuresti orice dubii ia-ti 100 de caserole de la processColor, compara cu cele de la noi si trage singur concluziile. Io zic ca-s evidente la ochiul liber / la prima pipaire.
Am avut si de la ei ,dar totusi is mai bune cele de la IT-Pac...
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita EmptyDum Noi 27, 2011 12:26 pm

Stiu. Deocamdata is cele mai bune. Manusa e aruncata in curtea ProcessColor, asteptam o mutare - raspuns care sa-i ridice mai sus decat concurenta. Asa se face evolutia, si concurential...
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





cofrage pentru oua de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cofrage pentru oua de prepelita   cofrage pentru oua de prepelita Empty

Sus In jos
 
cofrage pentru oua de prepelita
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cofrage pentru oua de prepelita
» Oua de prepelita pentru incubat
» pui de prepelita si oua pentru incubat
» Incubatoare pentru oua de prepelita
» ce fel de incubator folositi?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: diverse :: accessori si custi-
Mergi direct la: