forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Gusa plina de apa

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
esleapca
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 10
Varsta : 56
Data de inscriere : 30/06/2010

Gusa plina de apa Empty
MesajSubiect: Gusa plina de apa   Gusa plina de apa EmptyVin Ian 28, 2011 8:54 am

Buna ziua de cateva saptamani am o problema de sanatate la prepelite.Imi mor prepelite.Cele moarte au gusa plina de apa.Le-am dat 5 zile oxivit in apa de baut dar tot au mai murit.Acum le pun albastru de metil in apa dar tot fara rezultat.Rog cei experimentati sa-mi de-a un sfat
Sus In jos
LauraB
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 77
Varsta : 43
Data de inscriere : 01/02/2011

Gusa plina de apa Empty
MesajSubiect: tratamente   Gusa plina de apa EmptyJoi Feb 03, 2011 12:15 am

Buna
Cel mai bine este sa apelezi la un medic veterinar.El poate sa iti spuna ce boala au,eventual sa faca autopsia la o pasare moarta,ca sa isi dea seama mai bine.Evita sa le dai tratamente dupa ureche,sau din spusele altora.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Gusa plina de apa Empty
MesajSubiect: Re: Gusa plina de apa   Gusa plina de apa EmptySam Sept 10, 2011 6:57 pm

@ esleapca: ce ti-a iesit la analize? ai facut si antibiograma? ce tratament ti s-a prescris? cum l-ai efectuat si cu ce rezultate?

@LauraB: jos palaria pentru un raspuns ca la carte, ai dat cel mai bun sfat, sper din inima ca te-a ascultat.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





Gusa plina de apa Empty
MesajSubiect: Re: Gusa plina de apa   Gusa plina de apa Empty

Sus In jos
 
Gusa plina de apa
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: boli si tratamente preventive-
Mergi direct la: