forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 INCEPUTUL

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

INCEPUTUL  Empty
MesajSubiect: INCEPUTUL    INCEPUTUL  EmptyDum Feb 20, 2011 5:05 am

AM CUMPARAT ACUM O LUNA 2 CUSTI SI 60 PREPELITE 8 BAIETI SI RESTUL FETE IN PRIMELE 2 SAPTAMINI MI-AU MURIT CITE UNA CITE 2 VREO 7-8 PE CARE VINZATORUL (ANDREEA) MI LE-A COMPLETAT DEOARECE ASA IMI PROMISESE SI SA TINUT DE CUVINT INITIAL AU OUAT 18-20 APOI SPRE 30 DUPA CARE AU SCAZUT SPRE 14-15 ACUM LA O LUNA 42-51 AM ADUNAT DE INCUBATOR E PUS DE PE 9 SI CRED CA PE 25 26 AR TREBUI SA VAD REZULTATUL PT CA NU STIU CE VA FII AM INCEPUT DEJA SA ADUN PT A DOUA INCUBARE .AM MODIFICAT UN INCUBATOR OBISNUIT SI ICERC SA PUN PE DOUA NIVELE PT FIECARE AVIND SISTEM DE ROSTOGOLIRE GINDIT DE MINE SI CU OCHII PE NET ARE CINEVA UN SFAT DE DAT ?MULTUMESC ANTICIPAT SANATATE VOUA SI PREPELITELOR!
Sus In jos
todi
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 18
Varsta : 57
Data de inscriere : 14/02/2011

INCEPUTUL  Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL    INCEPUTUL  EmptyDum Feb 20, 2011 8:26 am

nita_anisor a scris:
AM CUMPARAT ACUM O LUNA 2 CUSTI SI 60 PREPELITE 8 BAIETI SI RESTUL FETE IN PRIMELE 2 SAPTAMINI MI-AU MURIT CITE UNA CITE 2 VREO 7-8 PE CARE VINZATORUL (ANDREEA) MI LE-A COMPLETAT DEOARECE ASA IMI PROMISESE SI SA TINUT DE CUVINT INITIAL AU OUAT 18-20 APOI SPRE 30 DUPA CARE AU SCAZUT SPRE 14-15 ACUM LA O LUNA 42-51 AM ADUNAT DE INCUBATOR E PUS DE PE 9 SI CRED CA PE 25 26 AR TREBUI SA VAD REZULTATUL PT CA NU STIU CE VA FII AM INCEPUT DEJA SA ADUN PT A DOUA INCUBARE .AM MODIFICAT UN INCUBATOR OBISNUIT SI ICERC SA PUN PE DOUA NIVELE PT FIECARE AVIND SISTEM DE ROSTOGOLIRE GINDIT DE MINE SI CU OCHII PE NET ARE CINEVA UN SFAT DE DAT ?MULTUMESC ANTICIPAT SANATATE VOUA SI PREPELITELOR!

Bună,
Vreau și eu să încep să cresc prepelițe. Dacă se poate aș dori să-mi spuneți la ce vârstă le-ați cumpărat, locația, de ce au murit în primele săptămâni - din cauza hrănirii, acomodării cu noua locație, temperaturii sau altor motive Question
Mulțumesc.
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

INCEPUTUL  Empty
MesajSubiect: AM CUMPARAT ACUM O LUNA 2 CUSTI SI 60 PREPELITE 8 BAIETI SI RESTUL FETE IN PRIMELE 2 SAPTAMINI MI-AU MURIT CITE UNA CITE 2 VREO 7-8 PE CARE VINZATORUL (ANDREEA) MI LE-A COMPLETAT DEOARECE ASA IMI PROMISESE SI SA TINUT DE CUVINT INITIAL AU OUAT 18-20 APOI    INCEPUTUL  EmptyLun Feb 21, 2011 12:05 pm

cel mai bine dupa mine si cum am inceput eu este sa cumperi oua pentru incubat un incubator cleo 5 si ai sa inveti pe parcurs perioada de incubare dureaza intre 16-18 zile numai ca aici ca si daca ai cumpara prepelite mature trebuie sa urmezi anumiti pasi pentru a avea un procentaj bun pentru mai multe detalii si dak vrei oua sau sfaturi iti stau la dispozitie 0749090220
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

INCEPUTUL  Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL    INCEPUTUL  EmptySam Apr 30, 2011 5:05 pm

E tare neobisnuit ca sa ti se faca o asemenea promisiune, e ca si cum ar fi stiut ceva vanzatoarea... Oricum ceva a fost tare in neregula acolo. Cum aratau prepelitele? (aveau masa corporala normala sau erau slabe? Erau urme de canibalizare? Erau vioaie sau mai degraba molesite, lipsite de energie?) Ce ma gandesc c-ar fi putut fi se leaga si de numarul de oua asa cum l-ai descris, insuficient si fluctuant...
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





INCEPUTUL  Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL    INCEPUTUL  Empty

Sus In jos
 
INCEPUTUL
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: