forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 cad pot sa tai cocosii de prepelita

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
vlad_pyn
nou pe forum



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 44
Data de inscriere : 04/04/2011

cad pot sa tai cocosii de prepelita Empty
MesajSubiect: cad pot sa tai cocosii de prepelita   cad pot sa tai cocosii de prepelita EmptyLun Mai 30, 2011 10:45 am

Buna ziua,

Care este varsta minima la care pot sa incep sa tai cocoseii de prepelita?, maine implinesc 6 saptamani...

Multumesc!
Sus In jos
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

cad pot sa tai cocosii de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cad pot sa tai cocosii de prepelita   cad pot sa tai cocosii de prepelita EmptyLun Mai 30, 2011 1:28 pm

cind sunt sexati eu ii tai daca nu am nevoie de ei .ieri am taiat din cei care au iesit pe 8 aprilie . succes
Sus In jos
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

cad pot sa tai cocosii de prepelita Empty
MesajSubiect: geseala   cad pot sa tai cocosii de prepelita EmptyLun Mai 30, 2011 1:32 pm

dintr-o prostie ,necunoastere,de mai bine de o luna nu am mai scris .am crezut ca sunt blocat , mi-e interzis accesul dar eu nu respectam procedurile .succes tuturor va doreste anisor!
Sus In jos
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

cad pot sa tai cocosii de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cad pot sa tai cocosii de prepelita   cad pot sa tai cocosii de prepelita EmptyLun Mai 30, 2011 1:33 pm

oof calculatorul asta !
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

cad pot sa tai cocosii de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cad pot sa tai cocosii de prepelita   cad pot sa tai cocosii de prepelita EmptySam Sept 10, 2011 4:57 pm

vlad_pyn a scris:
Buna ziua,

Care este varsta minima la care pot sa incep sa tai cocoseii de prepelita?, maine implinesc 6 saptamani...

Multumesc!

Depinde cat de tare te grabesti... Daca vrei sa ai carne "premium", 6 saptamani e devreme si daca ii furajezi exceptional [nu iau in calcul aditivi / hormoni de crestere, vorbesc de furajare non-industriala]. Daca nu te intereseaza prea mult sa ai niste pieptane serioase in farfurie, merg taiati si la 6 saptamani dar eu zic ca te grabesti... cat are un exemplar (si din ce rasa) in viu inainte de sacrificare? Imi spui si-ti spun daca e bun de taiat sau nu...
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
mihaim
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 20
Varsta : 44
Data de inscriere : 13/01/2012

cad pot sa tai cocosii de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cad pot sa tai cocosii de prepelita   cad pot sa tai cocosii de prepelita EmptyVin Mar 30, 2012 12:01 am

Domnule Muresan, la ce gramaj sunt ideal de taiat? Multumesc anticipat de raspuns.
Sus In jos
Continut sponsorizat





cad pot sa tai cocosii de prepelita Empty
MesajSubiect: Re: cad pot sa tai cocosii de prepelita   cad pot sa tai cocosii de prepelita Empty

Sus In jos
 
cad pot sa tai cocosii de prepelita
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» vand cocosii si gainii de prepelita
» vand cocosii
» vand cocosii
» vana cocosii
» vand cocosii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: crestere de pui-
Mergi direct la: