forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Fonduri europene

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Fonduri europene   Fonduri europene EmptyJoi Iun 30, 2011 1:36 pm

Va salut pe toti. Am o intrebare. A incercat cineva sa acceseze fonduri europene pentru cresterea prepelitelor? A facut cineva un proiect? Exista fonduri pentru asa ceva?
Va multumesc.
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Re: Fonduri europene   Fonduri europene EmptyLun Oct 03, 2011 10:32 am

un subiect foarte interesant, dar se pare ca nu poate da nimeni un raspuns pe forum
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Re: Fonduri europene   Fonduri europene EmptyLun Oct 03, 2011 10:40 am

Nu cred ca au avut multi curajul sa se avante. E destul de complicat.
Sus In jos
sorin1sipos
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 141
Varsta : 37
Data de inscriere : 29/09/2011

Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Re: Fonduri europene   Fonduri europene EmptyMar Oct 04, 2011 11:03 am

probabil ca din cauza investitiei mici de la inceput si pomparea progresiva de bani in acest domeniu nimeni nu isi bate capul cu asta.
desi nu ne dam seama , dar sa primesti bani gratis, pt ati pune in aplicare ideiile tale e un lucru extraordinar.
chiar si pe mine ma inereseaza accesarea de fonduri.
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Re: Fonduri europene   Fonduri europene EmptyMar Oct 04, 2011 1:56 pm

Trebuie sa indeplinesti anumite conditii, pe urma o perioada buna esti monitorizat sa te incadrezi in conditiile lor, e mai complicat.
Sus In jos
sorin1sipos
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 141
Varsta : 37
Data de inscriere : 29/09/2011

Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Re: Fonduri europene   Fonduri europene EmptyMier Oct 05, 2011 9:44 am

dar cat de complicat poate fi daca lucrezi cu banii altuia, te straduiesti si tu!
apropos, a accesat cineva?
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Re: Fonduri europene   Fonduri europene EmptyMier Oct 05, 2011 2:12 pm

Poti incerca si sa ne spui si noua bounce Eu sincer, nu ma grabesc la asta.
Sus In jos
ionutbercea
membru registrat
membru registrat
ionutbercea


Numarul mesajelor : 43
Varsta : 36
Data de inscriere : 07/03/2012

Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Re: Fonduri europene   Fonduri europene EmptyVin Apr 06, 2012 9:55 am

gabrielbalc a scris:
Poti incerca si sa ne spui si noua bounce Eu sincer, nu ma grabesc la asta.

eu am vorbit cu cineva de la directia agricola si ma informat foarte bine.se pot accesa fonduri europene nerambursabile prin masura 141 la care se dau 1500 e pe an timp de 5 ani si trebuie sa ai un efectiv minim de 1200 prepe.eu deja am inceput sa-mi fac dosarul pt aceste fonduri si avansez de stul de repede.exista firme specializate care fac proiecte foarte bune contracost...eu am stat si m-am gandit si zic ca merita sa incerci.iti trebuie un efectiv de cel putin 1200 prepe si o gramada de acte care nu sunt greu de obtinut...
am si eu o intrebare daca stie cineva ce acte imi trebuie ca sa pot vinde ouale..? trebuie firma bineinteles, dar pe langa firma mai trebuie ceva avize sanitar-veterinare sau ceva de genu asta.nu vreau sa vina pe viitor cineva in control si sa fiu in neregula sa primesc amenda.
Sus In jos
dinu
membru registrat
membru registrat
dinu


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 59
Data de inscriere : 23/03/2012

Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Re: Fonduri europene   Fonduri europene EmptySam Apr 28, 2012 9:38 am

domnului gabrielbalc--- tin sa va spun ca in 15-20 octombrie ""cineva "" va lua cu certitudine 100% ,65000 euro pentru o ferma utilata complect la 25000 capete ,avand in spate 9 contracte din care 5 la supermarcheturi deci se poate cu multa plimbare si in special si ceva mai multe "relatii"
Sus In jos
dinu
membru registrat
membru registrat
dinu


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 59
Data de inscriere : 23/03/2012

Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Re: Fonduri europene   Fonduri europene EmptySam Apr 28, 2012 9:44 am

[quote="ionutbercea"]
gabrielbalc a scris:
Poti incerca si sa ne spui si noua bounce Eu sincer, nu ma grabesc la asta.

eu am vorbit cu cineva de la directia agricola si ma informat foarte bine.se pot accesa fonduri europene nerambursabile prin masura 141 la care se dau 1500 e pe an timp de 5 ani si trebuie sa ai un efectiv minim de 1200 prepe.eu deja am inceput sa-mi fac dosarul pt aceste fonduri si avansez de stul de repede.exista firme specializate care fac proiecte foarte bune contracost...eu am stat si m-am gandit si zic ca merita sa incerci.iti trebuie un efectiv de cel putin 1200 prepe si o gramada de acte care nu sunt greu de obtinut...
am si eu o intrebare daca stie cineva ce acte imi trebuie ca sa pot vinde ouale..? trebuie firma bineinteles, dar pe langa firma mai trebuie ceva avize sanitar-veterinare sau ceva de genu asta.nu vreau sa vina pe viitor cineva in control si sa fiu in neregula sa primesc amenda.[/quote

v-ati apucat sa accesati fonduri si nu cunoasteti ce documente va trebuie pentru a vinde oua,.....oleeee romania asta da ,oare nu ati inceput cu sfarsitul??? What a Face
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fonduri europene Empty
MesajSubiect: Re: Fonduri europene   Fonduri europene Empty

Sus In jos
 
Fonduri europene
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» fonduri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: diverse :: asociatii-
Mergi direct la: