forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ghiurca
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 54
Data de inscriere : 25/06/2011

Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie? Empty
MesajSubiect: Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?   Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie? EmptyDum Iul 10, 2011 6:41 am

Ma numesc Mihai si am o nelamurire...Am prepelite de 60 zile,au inceput ouatul si nu stiu daca cocoseii(acelasi lot) sunt buni pt uaule de incubatie.Va rog sami raspundeti.Multumesc
Sus In jos
dallian76
membru registrat
membru registrat
dallian76


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 47
Data de inscriere : 10/07/2011

Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie? Empty
MesajSubiect: Re: Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?   Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie? EmptyDum Iul 10, 2011 10:19 am

eu zic sa ii urmaresti sa vezi cat de cocosei sunt desi cred ca e cam devreme. daca ai si adulti ai vazut ca sunt adevarati taurasi cocoseii tai. repet nu cred ca la 60 zile masculii sa ajunga la maturitatea sexuala. ai mei abia dadeau semne.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie? Empty
MesajSubiect: Re: Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?   Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie? EmptyDum Iul 17, 2011 6:58 pm

ghiurca a scris:
Ma numesc Mihai si am o nelamurire...Am prepelite de 60 zile,au inceput ouatul si nu stiu daca cocoseii(acelasi lot) sunt buni pt uaule de incubatie.Va rog sami raspundeti.Multumesc

Raspunsul este la Arrow un CLICK distanta. Daca mai hoinariti pe site, mai gasiti si alte chestii intresante. Asa speram, cel putin...! king
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie? Empty
MesajSubiect: Re: Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?   Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie? EmptyDum Iul 17, 2011 7:01 pm

dallian76 a scris:
eu zic sa ii urmaresti sa vezi cat de cocosei sunt desi cred ca e cam devreme. daca ai si adulti ai vazut ca sunt adevarati taurasi cocoseii tai. repet nu cred ca la 60 zile masculii sa ajunga la maturitatea sexuala. ai mei abia dadeau semne.

60 de zile inseamna 8-9 saptamani, cum "abia sa dea semne"? Crescute ca la carte, la 8 saptamani ouale deja is bune de incubat / masculii de sacrificat, cocosii incep sa dea semne de maturizare pe la 35-40 de zile...
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie? Empty
MesajSubiect: Re: Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?   Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie? Empty

Sus In jos
 
Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce fel de incubator folositi?
» perioada lunga de timp intre eclozare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: