forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Afacerea cu prepelite. se merită?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ionut s
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Data de inscriere : 07/11/2011

Afacerea cu prepelite. se merită? Empty
MesajSubiect: Afacerea cu prepelite. se merită?   Afacerea cu prepelite. se merită? EmptySam Noi 12, 2011 3:09 pm

Bună, Sunt nou pe forum, de aceia vă salut pe toți cei care scrieți pe acest forum. Eu sunt unul dintre miile de emigranți romani care lucrează afară din tara, sincer m-am săturat de străinătate si m-aș întoarce în tară și să încep sa lucrez ceva pe cont propriu. Mi-a surâs ideea să încep sa cresc prepelițe pentru oua si carne,m-am documentat de pe internet si mi-am făcut o idee despre prepelițe. Vreau sa va cer părerea Dv. care aveți experiență cu creșterea prepelițelor, se merită sa încep această afacere. Vreau sa va mai întreb daca ați regretat vreodată ca ați început sa creșteți prepelițe? Și o altă întrebare: Care sunt greșelile unui începător in creșterea prepelițelor?
Vă mulțumesc anticipat.
Sus In jos
http://saiioan.blogspot.com/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Afacerea cu prepelite. se merită? Empty
MesajSubiect: Re: Afacerea cu prepelite. se merită?   Afacerea cu prepelite. se merită? EmptyDum Noi 13, 2011 5:40 am

Te invit sa citesti forumul acesta pe indelete, fara sa te grabesti si vei gasi raspuns la multe din intrebarile tale, vis-a-vis de cresterea prepelitelor.
Sus In jos
ionut s
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Data de inscriere : 07/11/2011

Afacerea cu prepelite. se merită? Empty
MesajSubiect: Re: Afacerea cu prepelite. se merită?   Afacerea cu prepelite. se merită? EmptyDum Noi 13, 2011 3:15 pm

Da am sa citesc mai multe pe acest forum. Multumesc de răspuns
Sus In jos
http://saiioan.blogspot.com/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Afacerea cu prepelite. se merită? Empty
MesajSubiect: Re: Afacerea cu prepelite. se merită?   Afacerea cu prepelite. se merită? EmptyLun Noi 14, 2011 8:31 am

Daca ai orice intrebari la care nu gasesti raspunsul te ajutam bucurosi.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Afacerea cu prepelite. se merită? Empty
MesajSubiect: Microferma de prepelite Brasov: Crestem impreuna!   Afacerea cu prepelite. se merită? EmptyLun Dec 05, 2011 3:06 pm

ionut s a scris:
Vreau sa va mai întreb daca ați regretat vreodată ca ați început sa creșteți prepelițe? Și o altă întrebare: Care sunt greșelile unui începător in creșterea prepelițelor?

Singurul regret e ca nu ne-am apucat de mult mai mult timp... Oricum totul a venit oarecum de la sine si destul de repede.

Greseli? Ar trebui sa scriem o carte... cateva mai importante?

- lipsa de informare [multi crescatori habar n-au cum trebuie sa creasca prepelite BINE]
- zgarcenia [sacrifica fara nicio jena calitatea pentru a face economii si o fac prost, mai ales la furajare cred ca pot lucra dupa ureche] - cea mai buna metoda de a pierde bani
- externalizarea unor activitati esentiale [de ex. externalizarea vanzarilor: multi prefera sa isi dea ouale "gratis" la colectori de oua care sa vanda ouale pentru ei, in loc sa si le vanda singuri] - cea mai buna metoda de a nu castiga bani
- lipsa unui plan de afaceri coerent si complet si a strategiilor de implementare

Practic multi combina metode de a pierde bani cu metode de a nu castiga bani, pe fondul lipsei unui plan de afaceri (macar sumar), si se taraie cu cateva sute de prepelite si muncesc si mai si vin cu bani de acasa.

Cred ca unul din motivele pentru care suntem atat de populari, la Microferma de prepelite Brasov, este ca (din ce stim) suntem singurii care ne ajutam partenerii sa creasca durabil si coerent, oferind tehnici de optimizare a costurilor, cursuri de vanzari, know-how tehnic si managerial care sa permita performanta si dezvoltarea afacerii. E si motiv de incantare pentru noi cand spune cate un crescator ca nu-si imagina ca se poate face cresterea prepelitelor si altfel si (surpriza!...) afacerea chiar merge! Laughing

(Mai bine sau mai putin bine,) multi cresc doar prepelite. Noi crestem si afaceri cu prepelite! Motto-ul nostru este "CRESTEM IMPREUNA" - succesul partenerilor nostri e succesul nostru de asemenea! bounce
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





Afacerea cu prepelite. se merită? Empty
MesajSubiect: Re: Afacerea cu prepelite. se merită?   Afacerea cu prepelite. se merită? Empty

Sus In jos
 
Afacerea cu prepelite. se merită?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cumpar porumb, cumpar grau, cumpar srot de soia, cumpar srot de floarea soarelui, cumpar calciu furajer, cumpar ulei
» oua prepelite
» INCEPUTUL CU PREPELITE
» oua si prepelite
» Microferma de prepelite Arges vinde prepelite si pui

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: