forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 adapatori fara cuva

In jos 
+2
gabrielbalc
nita_anisor
6 participanți
AutorMesaj
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyLun Noi 21, 2011 12:56 pm

citeam zilele trecute cum ca un viitor fermier nu prea a vazut pe unde a fost in vizita sisteme de adapare automata.depinde fiecare ce urmareste si cum priveste lucrurile.nefiind o treba sigura posibil ca lasa de azi pe maine investitia in asa ceva.as fi curios totusi ce reclama isi faceau cei pe care i-a vizitat si la care a vazut aceasta lipsa.pe afara-i vopsit gardul inauntru-i leopardul!
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyLun Noi 21, 2011 1:58 pm

Ce fermier? Pe cine a vizitat? Date mai concrete...
Sus In jos
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyDum Noi 27, 2011 9:06 am

gabrielbalc a scris:
Ce fermier? Pe cine a vizitat? Date mai concrete...
Nu e prima data cand nita_anisor face ironii la adresa unui membru al forumului...- ...nu-l bagati in seama
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: adapatoare automata   adapatori fara cuva EmptyDum Dec 04, 2011 4:28 am

Si eu ma gandesc sa cumpar adapatoare automata mai bine zis 4 buc, la fiecare baterie. Este mai igienic , nu gasesc dejectii in ele. Ori cat de mult le feresc , nu stiu cum reusesc mititeii mei, dar mai scapa....
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyLun Dec 05, 2011 3:18 pm

Da' ce fel de adapatori trebuie montate cate 4 pe baterie? Noi folosim una singura si ajunge si la 40 de prepelite (adulte, ca la pui si mai bine).

Ai intrebat undeva de solutii de dezinfectie: dupa ce le spalam temeinic, custile le dezinfectam cu Incimaxx DES. Poti folosi si Virocid, noi nu am utilizat dar am inteles ca este bun (linia de calitate, ca Incimaxx DES).
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyLun Dec 05, 2011 3:27 pm

nita_anisor a scris:
citeam zilele trecute cum ca un viitor fermier nu prea a vazut pe unde a fost in vizita sisteme de adapare automata.depinde fiecare ce urmareste si cum priveste lucrurile.nefiind o treba sigura posibil ca lasa de azi pe maine investitia in asa ceva.as fi curios totusi ce reclama isi faceau cei pe care i-a vizitat si la care a vazut aceasta lipsa.pe afara-i vopsit gardul inauntru-i leopardul!

Daca n-a vazut sisteme de adapare automata inseamna ca n-a vizitat destul... Twisted Evil La noi is implmentate peste tot - de la maternitatile puilor la custile de tineret si de mature.

Ca paranteza - sunt foarte multi crescatori care lucreaza cu jgheaburi nefericite. Stiu ferma mare si vestita, cu 15? ani vechime si mii de pasari, care au inca adapare de-asta din epoca de piatra. Si improvizatii la incubatoare... fiecare cu bucataria lui, cu standardele proprii mai ridicate sau mai coborate, no comment. Si nu dau nume ca nu-i frumos. Noi cand am vizitat era super-curat si fain; atata vreme cat esti dispus sa muncesti de nebun sa tii curat in loc sa obtii aceeasi treaba mult mai simplu si cu un confort net superior pentru crescator, totul e ok. Rezultatul conteaza si rezultatul era fain. (Cu loc de mai bine, dar asta nu e ceva rau - e loc de mai bine la toata lumea, si la noi si la altii, altfel unde ar mai fi evolutia?) Ca poti sa fii destept si sa nu muncesti aiurea, ca poti sa-ti faci viata mai usoara si mai frumoasa simplu, e deja alta discutie.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyMar Dec 06, 2011 12:12 am

Buna , multumesc pentru informatiile date, cred ca nu m-am exprimat bine. Am 4 baterii si pe fiecare cate 1 adapatoare pun.
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyJoi Dec 08, 2011 2:57 pm

Ati luat adapatori? Le-ati montat?
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: adapatoare fara cuve   adapatori fara cuva EmptyVin Dec 09, 2011 4:14 am

Nu am cumparat , am discutat cu o doamna draguta de la prepelitebv.ro, am inteles ca imi trimite un mic filmuleti cum se functioneaza si cum este montarea atat la prepelite mari , cat si la puii de o zi. asa ca astept de la firma respectiva. cred ca am s-o sunt la firma si sa-l rog sa puna filmuletul pe situl lor.
Dar am de gand sa montez si asa scap de dejectiile lor din cuva si vara nu ma mai stresez ca nu au apa. nevorbind de puisorii de o zi , care din pacate de foarte multe ori ramaneau fara apa.Sad
Sus In jos
b dorin
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Data de inscriere : 21/02/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyVin Dec 09, 2011 11:38 am

sunt foarte bune am si eu merita banii
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyVin Dec 09, 2011 12:04 pm

Chiar ? si cum functioneaza? In principiu , stiu.
O sa cumpar si eu
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyVin Dec 09, 2011 3:13 pm

V-a fost trimise doua filmulete pe mail chiar in ziua in care le-ati cerut. Verificati mailul! (inclusiv in spam)
Nu e mai usor sa ne faceti o vizita? Lumea spune ca e o experienta care merita. Speram sa nu dezamagim...

Cu adapatorile e mai greu acum ca se pare ca intarzie sa vina adapatorile din Italia asa cum era prevazut, trebuiau sa fie deja la noi; speram sa rezolvam in cateva zile. Acum cu sarbatorile se pare ca toata fabrica in Italia nu prea mai are chef de munca. O duc prea bine...? Evil or Very Mad
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: adapatoare fara cuve   adapatori fara cuva EmptySam Dec 10, 2011 8:16 am

Citeam despre ce ati scris. Sunt foarte multe persoane care nu au vizitat ferme de prepelite. Eu de expl. nu am vizitat, nu imi este rusine sa recunosc. De la cine am cumparat oua, nici gand nu avea sa ma lase la asa zis ferma lor. Dealtfel ,nici nu prea avem timp, tinerea prepelitelor este un hobby si o terapie.
Nu cred ca trebuie sa ne distram de unii - altii .
Cine are o ferma cu care se mandreste , propun sa faca un film despre toata ferma , interior , exterior si sa puna pe net.
Multumesc
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptySam Dec 10, 2011 12:11 pm

Adica eu sa dau tot si sa nu primesc nimic? Treaba functioneaza asa: ajut cu mare drag pe cei care vor CU ADEVARAT sa faca treaba. Cui ii este suficienta comoditate, lene, dezinteres etc. sa nu se deplaseze pana la noi, nu merita sa beneficieze de ceea ce ofera Microferma de prepelite Brasov gratuit. [aveti idee cat costa REAL cunostintele, informatile pe care le oferim si abilitatile pe care le dezvoltam la parteneri?] Faptul ca se vine pana la noi mie imi spune ca am in fata oameni in care merita sa investesc timp si informatii. Asa cum fiecare isi selecteaza furnizorii si ii aleg pe cei mai buni, asa ne alegem si noi clientii si lucram cu cei care merita. Cine vrea lucru prost si ieftin si nu e interesat nici de performanta, nici de rezultate poate merge la ferme in care nu te lasa nimeni sa intri si sa cumpere ce vor ei. Noi vrem sa lucram doar cu parteneri care vor sa ne depaseasca si cantitativ, si calitativ si care sa vrea sa creasca impreuna cu noi, axati pe performanta si calitate.

Cine vrea sa invete si sa discute business serios, stie ca prima si cea mai importanta investitie intr-o afacere este informarea: costurile de timp, efort si bani ca sa ne viziteze reprezinta prima investitie pe care o fac in ei insisi si in succesul afacerii lor. Noi ne straduim sa rasplatim efortul lor (care ne bucura si ne onoreaza) prin tot ceea ce oferim. Suna corect?
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptySam Dec 10, 2011 1:05 pm

Adapatorile automate pot fi folosit si la pui? Din prima zi?
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptySam Dec 10, 2011 2:36 pm

Noi am ajuns la ele incercand sa solutionam problema puilor, care-s mult mai pretentiosi ca maturele... Sunt geniale, atat de incantati am fost de rezultatul implementarii pe maternitati incat am decis sa le implementam in intreaga microferma. Se preteaza foarte bine la prepelite de absolut orice varsta, de la pui de o zi incepand. Veniti in vizita sa le vedeti la treaba - si pe maternitati, si pe custile de tineret si mature!

Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva EmptyJoi Apr 05, 2012 4:54 am

chiar sunt foarte geniale, am vazut la prpelitele mele, cum se bucura de apa proaspata, mic efort ( nu spal de 2 ori /zi adapatoarele obisnuite ) sunny , la noi pe strada
Sus In jos
Continut sponsorizat





adapatori fara cuva Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva Empty

Sus In jos
 
adapatori fara cuva
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» adapatori fara cuva
» adapatori fara cuva
» adapatori fara cuva
» adapatori fara cuva
» ECLOZIONATORUL

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: