forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 prezentare

In jos 
+5
geluionut
gabrielbalc
vyryausiasis
ady
solotm
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: prezentare   prezentare - Pagina 2 EmptyJoi Apr 12, 2012 7:29 am

Exact asta spuneam. Smile
Sus In jos
maya-g
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 48
Varsta : 42
Data de inscriere : 06/04/2012

prezentare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: prezentare   prezentare - Pagina 2 EmptyVin Apr 27, 2012 2:22 am

maya-g a scris:
Buna ziua, numele meu este Maria, si dupa ce am ajuns din intamplare sa citesc pe acest forum,cand am citit cat de incantati sunteti de aceste mici vietati, m-am hotarat sa-mi achizitionez si eu un incubator si 150 de oua pe care aseara le-am pus la incubat(asta dupa vreo doua saptamani de documentare pe acest forum).
Problema este ca eu am comandat incubatorul si a treia zi am si cumparat ouale (care erau deja in a treia zi vechime), incubatorul a ajuns la o sapatamana (prin serviciile defectuoase ale postei romane)deci oale erau in cea de-a 10-a zi, asa ca am lasat incubatorul vreo 5 ore in priza dupa care am pus si oule.
A mai pus cineva oua de 10 zile la incubat? A iesit ceva?

Si acum sa vin si cu ceva rezultate si cu o mare nelamurire:
ieri a 16-a zi au iesit 95 de puisori si aseara pe la 23 cand am luat ultimii puisori mai erau vreo 12 oua in care se auzeau ciocaneli, azi dimineata erau 3 puisori si in rest nici o activitate nimic, 3 erau cu ciocul afara dar morti si nu inteleg de ce??????
deci total pana acum 98 puisori/din 148 oua (3 morti in oua pana acum si 3 le-am spart in timpul manevrarii)
mai are rost sa mai tin incubatorul (mai sunt 41 de oua)
Sus In jos
 
prezentare
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Prezentare
» prezentare
» prezentare
» Prezentare
» prezentare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: