forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 microclimatul vara

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

microclimatul vara  Empty
MesajSubiect: microclimatul vara    microclimatul vara  EmptyLun Mar 12, 2012 1:42 pm

Buna seara,
Cum se poate rezolva microclimatul vara la prepelite, in interiorul constructiei, fara sa fiu obligata sa las usa deschisa ziua,
Sus In jos
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

microclimatul vara  Empty
MesajSubiect: Re: microclimatul vara    microclimatul vara  EmptySam Apr 14, 2012 12:53 pm

rozalia a scris:
Buna seara,
Cum se poate rezolva microclimatul vara la prepelite, in interiorul constructiei, fara sa fiu obligata sa las usa deschisa ziua,

vezi sa nu le fie curent ca adio oua,daca ai peste 500 ar trebui sa te gandesti la un aer conditionat
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

microclimatul vara  Empty
MesajSubiect: Re: microclimatul vara    microclimatul vara  EmptySam Apr 14, 2012 12:57 pm

aerul conditionat il termini intr-o saptamana Twisted Evil
Sus In jos
dinu
membru registrat
membru registrat
dinu


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 59
Data de inscriere : 23/03/2012

microclimatul vara  Empty
MesajSubiect: Re: microclimatul vara    microclimatul vara  EmptyDum Apr 15, 2012 1:01 am

EXCLUS AER CONDITIONAT .sant diverse marimi de ventilatoare va puneti 1-2 in sistem aspirare -refulare ,cel de refulare in partea de jos dar atentie sa va bage aerul in coltul opus custilor si sa il dirijati cu un cot de 45-90 grade de fi 110 pe perete si astfel nu se creaza curent sigur 100% o zi buna
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

microclimatul vara  Empty
MesajSubiect: microclimatul vara   microclimatul vara  EmptyVin Apr 20, 2012 6:35 am

simplu, vara este deschisa usa , pe care am plasa , nu intra nici tantarii, iar daca se raceste cumva noaptea, intra in rol panoul meu radiant. ieftin, simplu, au si aer de afra din belsug.Smile
Sus In jos
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

microclimatul vara  Empty
MesajSubiect: Re: microclimatul vara    microclimatul vara  EmptyVin Apr 20, 2012 1:59 pm

rozalia a scris:
simplu, vara este deschisa usa , pe care am plasa , nu intra nici tantarii, iar daca se raceste cumva noaptea, intra in rol panoul meu radiant. ieftin, simplu, au si aer de afra din belsug.Smile

Am si eu o intrebare ce incapere ai si ce dimensiune este panoul si ce consum are si ca pret cat este?
M-ar interesa si pe mine eu am o incapere de 4mp/7mc
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

microclimatul vara  Empty
MesajSubiect: microclimatul vara   microclimatul vara  EmptySam Apr 21, 2012 7:26 am

iulyderaga, daca verifici pe forum , postat de mine, gasesti la toate raspunsurile. anu ma mai repet. Nu te supara.Eu cred ca merita sa recitim ce scrie pe forum, invatam mai multe. Smile
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

microclimatul vara  Empty
MesajSubiect: Re: microclimatul vara    microclimatul vara  EmptySam Apr 21, 2012 1:19 pm

Ati putea macar sa ne dati un link. Forumul e mare.
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

microclimatul vara  Empty
MesajSubiect: microclimatul vara   microclimatul vara  EmptyDum Apr 22, 2012 1:13 pm

intrebare/sfat
Sus In jos
Continut sponsorizat





microclimatul vara  Empty
MesajSubiect: Re: microclimatul vara    microclimatul vara  Empty

Sus In jos
 
microclimatul vara
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: