forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 cusca pentru cocosei

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyJoi Apr 12, 2012 11:03 am

cusca pentru cocosei Scaled.php?server=705&filename=p1204121542

cusca pentru cocosei Scaled.php?server=254&filename=p120412154201
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: Re: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyJoi Apr 12, 2012 11:17 am

rozalia a scris:
cusca pentru cocosei Scaled.php?server=705&filename=p1204121542

cusca pentru cocosei Scaled.php?server=254&filename=p120412154201


Asa da!!
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyJoi Apr 12, 2012 11:59 am

deci: nu am fotografiat in total, sunt 10 buc, fiecare are usa lui, iar tavitele pentru dejectie sunt : 2 buc pentru trei prepelite lateral stanga - dreapta si la mijloc unul pentru 4 buc.
Daca doriti si la tavite maine va fac o poza. Smile
Sunt dou jgheaburi pentru mancare si doua adapatoare pentru apa.
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyJoi Apr 12, 2012 12:01 pm

ce urmeza sa fac, intre ele am sa pun cate o foita din plastic( mai gros ) ca sa nu se bata. Si asa se trag de cap Smile, si prind plasticul cu o capsa sus - jos.
Sus In jos
b dorin
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Data de inscriere : 21/02/2011

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: Re: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyJoi Apr 12, 2012 12:07 pm

ce rol are? am acum aproximativ 80 masculi cu nebuneala la cap .trebuie sa ii trimit pe rand la carcera sau pun cutitul pe ei
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: Re: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyJoi Apr 12, 2012 12:09 pm

b dorin a scris:
ce rol are? am acum aproximativ 80 masculi cu nebuneala la cap .trebuie sa ii trimit pe rand la carcera sau pun cutitul pe ei

Tigaie
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyJoi Apr 12, 2012 12:10 pm

eu de expl. cand fac selectie la babute ,chiar si la tinere, care oua , care nu , aici le tin 2 saptamani. Smile
Normal, nu toata lumea face asta. Eu, fac.
Iar cocoseii pe care le tin separat de gainuse in timpul cand nu doresc oua pentru incubator, aici le tin.
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: Re: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyJoi Apr 12, 2012 12:19 pm

rozalia a scris:
eu de expl. cand fac selectie la babute ,chiar si la tinere, care oua , care nu , aici le tin 2 saptamani. Smile
Normal, nu toata lumea face asta. Eu, fac.
Iar cocoseii pe care le tin separat de gainuse in timpul cand nu doresc oua pentru incubator, aici le tin.

Concluzie: crescatorie "ca la carte"
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyJoi Apr 12, 2012 12:20 pm

mda, la mine este ordine si disciplina, curatenie, igiena, caldura ,praktik , imi place sa fie OK,
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyJoi Apr 12, 2012 2:10 pm

dl. b dorin, eu ca sa nu trimit la carcera, sa nu fie innebuniti intre ei, pentru asta le tin separat.Se ingrasa frumos, nu se vad , nu se bat , nu au chef de prostii. Pe urma , tus in cuptor:), normal nu le tai pe toate , rand pe rand sa fie proaspeti.
Sus In jos
mihain2010
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 71
Varsta : 52
Data de inscriere : 10/02/2012

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: Re: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyVin Apr 13, 2012 1:11 am

Si eu ma gandeam s-o fac la prepelite, dar cand ai mai multe e cam greu.
Cu trecerea timpului creste numarul trantorilor si cu o asa selectie poti sa amani schimbatul pasarilor.
Mai studiez sa vad cum as putea face.
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei EmptyVin Apr 13, 2012 4:04 am

se poate face , se poate tine pe mai multe nivele. Eu asa o am. Cand le folosesc , le tin inauntru, cand nu , le tin afara. Dupa cum ati vazut nu ocupa foarte mult loc.Am o baterie de rezerva , unde le repun prepelitele ouatoare dupa 2 saptamani. Cei care in doua saptamani nu oua, ori oul este permanent moal , cum v-am spus : tus in tigaie.Smile Se poate face si din plasa mai tare, din lemn nu imi place pentru ca nu se poate dezinfecta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





cusca pentru cocosei Empty
MesajSubiect: Re: cusca pentru cocosei   cusca pentru cocosei Empty

Sus In jos
 
cusca pentru cocosei
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» vindem oua pentru consum si pentru incubat
» Vand prepelite ouatoare si cocosei.
» schita cusca
» Cumpar o cusca pt 50 de pasari
» rase diferite in aceeasi cusca

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: