forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Pana curent in timpul incubarii

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
RZV
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 44
Data de inscriere : 16/04/2012

Pana curent in timpul incubarii Empty
MesajSubiect: Pana curent in timpul incubarii   Pana curent in timpul incubarii EmptyJoi Apr 19, 2012 5:30 am

Salutare,
Am avut probleme la incubare (rata de eclozare 20%).Credeti ca o pana de curent de 6-7 ore poate fi cauza??? Este a 19-a zi si mai am in incubator vreo 70 de oua.Cred ca nu mai are rost sa le tin,daca nu au eclozat pana acum...

Mersi anticipat.
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

Pana curent in timpul incubarii Empty
MesajSubiect: Re: Pana curent in timpul incubarii   Pana curent in timpul incubarii EmptyJoi Apr 19, 2012 5:50 am

RZV a scris:
Salutare,
Am avut probleme la incubare (rata de eclozare 20%).Credeti ca o pana de curent de 6-7 ore poate fi cauza??? Este a 19-a zi si mai am in incubator vreo 70 de oua.Cred ca nu mai are rost sa le tin,daca nu au eclozat pana acum...

Mersi anticipat.
eu cred ca da din pacate, ghinion dar mai incearca
Sus In jos
RZV
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 44
Data de inscriere : 16/04/2012

Pana curent in timpul incubarii Empty
MesajSubiect: Re: Pana curent in timpul incubarii   Pana curent in timpul incubarii EmptyJoi Apr 19, 2012 7:29 am

Tavy a scris:
RZV a scris:
Salutare,
Am avut probleme la incubare (rata de eclozare 20%).Credeti ca o pana de curent de 6-7 ore poate fi cauza??? Este a 19-a zi si mai am in incubator vreo 70 de oua.Cred ca nu mai are rost sa le tin,daca nu au eclozat pana acum...

Mersi anticipat.
eu cred ca da din pacate, ghinion dar mai incearca


M-am ambitionat,azi mai achizitionez 100 de oua.
Sus In jos
floraye
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 47
Varsta : 48
Data de inscriere : 07/03/2012

Pana curent in timpul incubarii Empty
MesajSubiect: Re: Pana curent in timpul incubarii   Pana curent in timpul incubarii EmptyJoi Apr 19, 2012 9:24 am

Pe timpul panei de curent , nu ai actionat in niciun fel ( nu ai pus peste incubator paturi si sticle cu apa fiarta? ). Si eu am avut parte de o pana de curent timp de o ora, dar am avut o reusita de 76%.
Sus In jos
maya-g
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 48
Varsta : 42
Data de inscriere : 06/04/2012

Pana curent in timpul incubarii Empty
MesajSubiect: Re: Pana curent in timpul incubarii   Pana curent in timpul incubarii EmptyJoi Apr 19, 2012 10:29 am

La mine a fost pana de curent chiar din prima zi, de fapt pene de curent de vreo 10-20 min. iar cea din urma a fost de o ora dar am pus un lighean cu apa calda sub incubator si l-am pus si langa semineu, acum astept rezultatele pe 27.
Sus In jos
RZV
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 44
Data de inscriere : 16/04/2012

Pana curent in timpul incubarii Empty
MesajSubiect: Re: Pana curent in timpul incubarii   Pana curent in timpul incubarii EmptyJoi Apr 19, 2012 11:33 am

floraye a scris:
Pe timpul panei de curent , nu ai actionat in niciun fel ( nu ai pus peste incubator paturi si sticle cu apa fiarta? ). Si eu am avut parte de o pana de curent timp de o ora, dar am avut o reusita de 76%.

Nu am putut face nimic ca nu eram acasa.Asa e la tara.Nu imi pare rau de bani dar e pacat de munca si de oua...Mai incerc...
Sus In jos
ciolacuvaleriu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 21
Varsta : 49
Data de inscriere : 17/12/2011

Pana curent in timpul incubarii Empty
MesajSubiect: pana de curent la incubare   Pana curent in timpul incubarii EmptyMar Mai 08, 2012 12:39 pm

dupa prima pana de curent de o ora am pergatit 8 becuri de 5 w la 12 v alimentate la un acumulator 70 A,un releu intermediar si cum cadea curentu cupla automat,mentineam relativ temperatuta pina revenea curentu.E SIMPLU.bafta va zice valentin.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pana curent in timpul incubarii Empty
MesajSubiect: Re: Pana curent in timpul incubarii   Pana curent in timpul incubarii Empty

Sus In jos
 
Pana curent in timpul incubarii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: incubare-
Mergi direct la: