forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 accesorii custi

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ciolacuvaleriu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 21
Varsta : 49
Data de inscriere : 17/12/2011

accesorii custi Empty
MesajSubiect: accesorii custi   accesorii custi EmptyLun Apr 30, 2012 1:08 pm

buna seara la toata lumea. atentie mare la achizionarea custilor. daca nu are plasa jos de 1 cm plecati repede de acolo va ardeti sigur .multi pe forum vor sa vinda la incepatori,si fraieri cum sintem punem botu. am cumparat o cusca de 80 buc din dirvari ilfov doamna ANDREA . CU 190 LEI. NU DE BANI E VORBA .DAR PLASA DE JOS ERA BUNA DACA PREP MERGEAU INTRUN SINGUR SENS.NU LEAM PUTUT CPNVINGE SA FACA LUCRUL ASTA CLAR.CURIOS E FAPTUL CA CUSCA VENEA DIN BISTRITA SI DIN CITE AM VAZUT AICI OMUL ALA LE FACE STAS ASTA DACA NU A INCEPUT SA DEA RASOL CA TOT SE VINDE LA FRAIERI CARE NU STIU CU CE SE MANINCA CRESTEREA PREPELITELOR.SINT SUPARAT PT. FAPTUL CA O PASARE SIA RUPT PICIORU IN PLASA CONCEPUTA PROST SI VINDUTA LA FRAIERI CA NOI.AM CUMPARAT 5 M DE PLASA CU 75 LEI SI AM PUSO PESTE CEALALTA.CUM LEAM MONTAT PLASA DORMEAU CA PRUNCII.LEM CHINUIT 2 ZILE PINA MAM PRINS UNDE ERA PORCARIA CE O FACU IDIO.. CARE A FACUT CUSCA. MORALA E URMATOAREA. PE FORUM NU SINT NUMAI BAIETI BUNI ,SINT UNII CARE PT. BANI AR VINDEO SI PE MASA. SCUZE PT. LIMBAJ DAR ASTA ESTE REALITATEA.DAR ATENTIE MARE, UNI CRESCATORI AU VRAJEALA CA IAU CUSTI DE LA BISTRITA CA AU CALABORARE ,FURAJE DE LA BRASOV TOT CU COLABORARE DAR E VREJALA SIGURA,VERIFICATI TELEFONIC DACA CHIR AU SI DACA NU DATILE FLIT. ASTA NU INSEAMNA CA SAU INVENTAT CUSTILE LA BISTRITA SAU FURAJELE LA BRASOV.TEL MEU 0734318255.
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

accesorii custi Empty
MesajSubiect: Re: accesorii custi   accesorii custi EmptyLun Apr 30, 2012 3:15 pm

incercati sa nu mai scrieti cu litere de tipar,se considera ca tipati,
in legatura cu furajul,de acod cu dvs ca nu numai cei de la Brasov stiu sa faca un furaj , dar la un search pe google veti descoperi ca numai 3 ferme mari(cunoscute)merg pe reteta bio modelul de la Brasov
in legatura cu aceste custi de la Bistrita,majoritatea de pe forum le folosesc,chiar daca le cumpara de la un distribiutor chiar daca le cumpara de la ei si inca nu am auzit ca vreo prepelita si-ar fi rupt picioarele prin plasa ,asta in cazul in care tinem cont ca ele sa nu uitam ca sunt foarte agitate
asa ca nu s-au inventat furajele la Brasov si nici custile la Bistrita precum nici cofrajele in Fagaras dar ei au gasit solutiile cele mai bune pentru prepelitele noastre
Deci daca nu va convine vi le facetii singur

spor la treba si sper ca nu v-am suparat!
Sus In jos
Alex77
membru argint
membru argint
Alex77


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 38
Data de inscriere : 04/03/2012

accesorii custi Empty
MesajSubiect: Re: accesorii custi   accesorii custi EmptyLun Apr 30, 2012 4:19 pm

Sorina a scris:
incercati sa nu mai scrieti cu litere de tipar,se considera ca tipati,
in legatura cu furajul,de acod cu dvs ca nu numai cei de la Brasov stiu sa faca un furaj , dar la un search pe google veti descoperi ca numai 3 ferme mari(cunoscute)merg pe reteta bio modelul de la Brasov
in legatura cu aceste custi de la Bistrita,majoritatea de pe forum le folosesc,chiar daca le cumpara de la un distribiutor chiar daca le cumpara de la ei si inca nu am auzit ca vreo prepelita si-ar fi rupt picioarele prin plasa ,asta in cazul in care tinem cont ca ele sa nu uitam ca sunt foarte agitate
asa ca nu s-au inventat furajele la Brasov si nici custile la Bistrita precum nici cofrajele in Fagaras dar ei au gasit solutiile cele mai bune pentru prepelitele noastre
Deci daca nu va convine vi le facetii singur

spor la treba si sper ca nu v-am suparat!

App de custi Laughing daca ai bagat prepelite de 3 saptamani in cust de 80 prepelite si ele sunt subdezvoltate este logic sa intre piciorusele printre sarme ca doar nu sunt spidermani Laughing . Sorina si eu fac furaj dupa reteta celor de la bv si chiar vand cui are nevoie si nimeni nu s-a intors sa imi zica ca nu este bun ba din contra m-au sunt sa imi multumeasca, ca au mai multe oute, ca puisorii cresc vazand cu ochii si tot asa. Raspunsul meu a fost sa sune la Domnii de la BV sa le multumeasca pentru retetele oferite.
Eu nu imi asum nici un fel de credit pentru reteta doar pentru furajul gata preparat (ca este proaspat si de cea mai buna calitate).
Nu imi place sa fiu pacalit asa ca nu pacalesc, "ma vede al de sus".
Asa ca alta data cine cumpara sa se intereseze foarte bine ce si cum vinde nu sa arunce cu noroi in unu si in altul pentru nestiinta sau necunoastere.
Sper ca nu am suparat pe nimeni cu ce am spus. Va doresc o seara placuta.

PS: NU NU nu iau apararea nimanui sunt doar impartial, vreau sa fie bine pentru toata lumea du doar pentru unii, piata de desfacere avem slava domnului, asa ca nu trebuie sa ne pacalim unii pe altii.
Sus In jos
http://prepelite-fundeni.yolasite.com/
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

accesorii custi Empty
MesajSubiect: Re: accesorii custi   accesorii custi EmptyLun Apr 30, 2012 5:55 pm

asta ii spuneam si eu domnului ciolacuvaleriu,sunt de acod cu tine Alex77 ,sa deschida ochii cand cumpara sau sa intrebe si alti colegi,aici ne ajutam cum putem...
si eu cumpar de la cineva care prepara cu reteta si premixuri de la bv si sunt super multumita...

bafta la prepe!
Sus In jos
b dorin
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Data de inscriere : 21/02/2011

accesorii custi Empty
MesajSubiect: Re: accesorii custi   accesorii custi EmptyLun Apr 30, 2012 6:41 pm

puii pana la 4 saptamani sunt ca niste copii obraznici avand piciorusele mai micute se intind, se culca pe o parte mai trec cu picioarele prin plasa si apar accidente isi rup picioarele dar sunt rare cazurile
Sus In jos
dinu
membru registrat
membru registrat
dinu


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 59
Data de inscriere : 23/03/2012

accesorii custi Empty
MesajSubiect: Re: accesorii custi   accesorii custi EmptyMar Mai 01, 2012 8:39 am

stimate domnn.
nu doresc sa fiu avocatul lui Radu [ domnul de la bistrita ]dar axact azi am mai luat inca 8 custi mari de 80 buc.cu tot cu suporti ,calitatea este ok,deci cred ca acele persoane nu aveau custile de la el,le-am luat personal si din intamplare am vazut mult mai multe custi si erau ok,la cat il cunosc eu pe Radu nu ar face asa ceva,atentie multi sant falsi,mincinosi etc,dar pentru asta mai exista persoane de buna credinta,d-voastra cand vau ajuns custile acasa nu le-ati vazut,daca nu corespundeau de ce le-ati oprit???sau poate varsta prepelitelorera prea mica??eu daca cumpar ceva analizez produsul daca nu corespunde arivederci prudusul pleaca retur ,deci d-voastra....... affraid
Sus In jos
Continut sponsorizat





accesorii custi Empty
MesajSubiect: Re: accesorii custi   accesorii custi Empty

Sus In jos
 
accesorii custi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» VAND CUSTI DE PREPELITE LA 30 LEI
» INCEPUTUL CU PREPELITE
» Custi Profesionale prepelite DEVA
» Custi Prepelite
» modele custi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: diverse :: accessori si custi-
Mergi direct la: