forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Foarfeca pentru oua de prepelite

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ferma_rosu
nou pe forum



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Data de inscriere : 30/04/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyLun Apr 30, 2012 2:47 pm

Dragi Parteneri si iubitori de prepelite,

Venim in intampinarea nevoilor dvs si va prezentam un accesoriu special pentru taierea oualor de prepelite: Foarfeca pentru Oua

Teoretic, este o foarfeca relativ banala, dar practic, beneficiile folosirii ei sunt multiple!
Usurinta cu care taie oul, timpul redus, necesar acestei operatiuni si faptul ca oul se sparge “curat”, adica nu se mai sparge coaja in bucatele mici care afecteaza albusul/galbenusul, fac dintr-o foarfeca banala o foarfeca minune!
Iar utilizarea ei este cat se poate de simpla: se introduce capatul oului in gaura foarfecii si se taie cu varful ascutit al celeilalte lame.
Noi recomandam taierea oului la capatul gros, pentru a evita spargerea galbenusului.
Un avantaj pentru cei care urmeaza cura cu oua de prepelite este acela ca, folosind aceasta foarfeca pentru taierea oului, este mult mai igienic decat alte procedee prin care, inevitabil, oul interactioneaza cu mana utilizatorului, crescand riscul de infectare cu diverse bacterii.

Va asteptam, dragi prieteni, sa o testati!
La cat mai multe oua taiate!

Pentru mai multe detalii, va stam la dispozitie:
0721.444.266

Foarfeca pentru oua de prepelite Foarfeca-pentru-oua

Poze:
https://2img.net/r/ihimizer/img52/9512/poza1vj.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img52/7965/eggscissors.jpg


Ultima editare efectuata de catre ferma_rosu in Joi Mai 10, 2012 1:14 am, editata de 2 ori
Sus In jos
http://prepelita-bio.blogspot.com/
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyLun Apr 30, 2012 3:17 pm

o poza? un pret?
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyMar Mai 01, 2012 2:35 am

cum sa cumparam pana nu vedem despre ce este vorba?
Sus In jos
ferma_rosu
nou pe forum



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Data de inscriere : 30/04/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyMar Mai 01, 2012 9:25 am

rozalia a scris:
cum sa cumparam pana nu vedem despre ce este vorba?

am pus poza, dar nu stiu din ce motiv nu se poate vizualiza
pretul este 25 lei/buc (TVA inclus)

fiind membru nou, din pacate nu pot posta link-uri sau adrese de mail, asadar ma puteti contacta telefonic (0721.444.266) si va ofer toate detaliile, inclusiv blogul meu personal unde puteti vizualiza produsul.

Va multumesc!
Sus In jos
http://prepelita-bio.blogspot.com/
ferma_rosu
nou pe forum



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Data de inscriere : 30/04/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyMar Mai 01, 2012 10:29 am

Sorina a scris:
o poza? un pret?

Doamna Sorina, poza este cea vazuta pe profilul nostru de Facebook "Foarfeca pentru oua de prepelite". Va multumim pentru "Like" Smile
Pretul, 25 lei/buc
Sus In jos
http://prepelita-bio.blogspot.com/
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyMar Mai 01, 2012 1:01 pm

ferma_rosu a scris:
Sorina a scris:
o poza? un pret?

Doamna Sorina, poza este cea vazuta pe profilul nostru de Facebook "Foarfeca pentru oua de prepelite". Va multumim pentru "Like" Smile
Pretul, 25 lei/buc

aha bounce deci va cunosc de pe facebook,cu placere,daca imi place,imi place,ok o sa va sun cheers

poate o puteti vedea...

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.394879403857112.102618.394879290523790&type=3#!/photo.php?fbid=394879407190445&set=a.394879403857112.102618.394879290523790&type=3&theater
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptySam Mai 05, 2012 8:16 am

ma aflu in posesia unei frumoase forfeci pentru oua cheers bounce bounce eu am avut drum in bucuresti s-au oferit sa imi aduca comanda personal,intr-un punct dorit de mine(nu prea cunosc bucurestiul)... domnii sunt foarte draguti si seriosi,ii recomand...multumesc ferma-rosu bounce

sunt ca un copil mic...astept sa tai cateva oua bounce bounce bounce
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptySam Mai 05, 2012 8:26 am

Sorina a scris:
ma aflu in posesia unei frumoase forfeci pentru oua cheers bounce bounce eu am avut drum in bucuresti s-au oferit sa imi aduca comanda personal,intr-un punct dorit de mine(nu prea cunosc bucurestiul)... domnii sunt foarte draguti si seriosi,ii recomand...multumesc ferma-rosu bounce

sunt ca un copil mic...astept sa tai cateva oua bounce bounce bounce
Felicitari pt achizite Very Happy Cat a fost foarfeca? parca 25 de lei?
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptySam Mai 05, 2012 8:29 am

Szabi a scris:
Sorina a scris:
ma aflu in posesia unei frumoase forfeci pentru oua cheers bounce bounce eu am avut drum in bucuresti s-au oferit sa imi aduca comanda personal,intr-un punct dorit de mine(nu prea cunosc bucurestiul)... domnii sunt foarte draguti si seriosi,ii recomand...multumesc ferma-rosu bounce

sunt ca un copil mic...astept sa tai cateva oua bounce bounce bounce
Felicitari pt achizite Very Happy Cat a fost foarfeca? parca 25 de lei?

da,corect Szabi ia si tu una si sa te ti apoi la taiat oua rabbit
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptySam Mai 05, 2012 8:55 am

din pacate , ma costa transportul mai scump decat foarfeca.La cate oua sparg pe zi, m-asi bucura si eu de o foarfeca.
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptySam Mai 05, 2012 10:00 am

Sorina a scris:
Szabi a scris:
Sorina a scris:
ma aflu in posesia unei frumoase forfeci pentru oua cheers bounce bounce eu am avut drum in bucuresti s-au oferit sa imi aduca comanda personal,intr-un punct dorit de mine(nu prea cunosc bucurestiul)... domnii sunt foarte draguti si seriosi,ii recomand...multumesc ferma-rosu bounce

sunt ca un copil mic...astept sa tai cateva oua bounce bounce bounce
Felicitari pt achizite Very Happy Cat a fost foarfeca? parca 25 de lei?

da,corect Szabi ia si tu una si sa te ti apoi la taiat oua rabbit
Din pacate eu acuma nu prea pot sa beau oua affraid Nu am destule si trebuie sa dau la nite prieteni si la prietena mea Smile Dar peste o saptaman doua intra si ceilalti la ouat bounce Atunci o sa cumpar Smile
Sus In jos
ferma_rosu
nou pe forum



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Data de inscriere : 30/04/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptySam Mai 05, 2012 2:06 pm

Sorina a scris:
ma aflu in posesia unei frumoase forfeci pentru oua cheers bounce bounce eu am avut drum in bucuresti s-au oferit sa imi aduca comanda personal,intr-un punct dorit de mine(nu prea cunosc bucurestiul)... domnii sunt foarte draguti si seriosi,ii recomand...multumesc ferma-rosu bounce

sunt ca un copil mic...astept sa tai cateva oua bounce bounce bounce

Multumim tare mult pentru aprecieri si recomandari!
Ne-a facut placere sa va cunoastem si va dorim si dvs mult succes in ceea ce doriti sa faceti!
Sus In jos
http://prepelita-bio.blogspot.com/
ferma_rosu
nou pe forum



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Data de inscriere : 30/04/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptySam Mai 05, 2012 2:11 pm

rozalia a scris:
din pacate , ma costa transportul mai scump decat foarfeca.La cate oua sparg pe zi, m-asi bucura si eu de o foarfeca.

Doamna Rozalia, spuneti-mi va rog de unde sunteti si vom gasi o solutie Wink
In momentul acesta, pentru expedieri in tara, transportul este in jur de 18 lei, dar putem incerca o varianta mai ieftina, cu Posta Romana. Dureaza mai mult, dar e mai accesibil Smile


Ultima editare efectuata de catre ferma_rosu in Joi Mai 10, 2012 1:15 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://prepelita-bio.blogspot.com/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyLun Mai 07, 2012 7:38 am

Buna, eu locuiesc in Oradea
Sus In jos
ferma_rosu
nou pe forum



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Data de inscriere : 30/04/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyLun Mai 07, 2012 2:16 pm

rozalia a scris:
Buna, eu locuiesc in Oradea

offf ce frumos e la Oradea... Smile
cu Posta Romana trebuie sa fie in jur de 6-7 lei... aflu maine si va spun Wink

Noapte buna!

Sus In jos
http://prepelita-bio.blogspot.com/
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyLun Mai 07, 2012 3:01 pm

ferma_rosu a scris:
rozalia a scris:
Buna, eu locuiesc in Oradea

offf ce frumos e la Oradea... Smile
cu Posta Romana trebuie sa fie in jur de 6-7 lei... aflu maine si va spun Wink

Noapte buna!

eu de obicei trimit pachet prin Posta Romana. Si azi am pus un colet,250gr 2,50 de lei Smile)
Sus In jos
ferma_rosu
nou pe forum



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Data de inscriere : 30/04/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyMar Mai 08, 2012 5:45 am

Szabi a scris:
ferma_rosu a scris:
rozalia a scris:
Buna, eu locuiesc in Oradea

offf ce frumos e la Oradea... Smile
cu Posta Romana trebuie sa fie in jur de 6-7 lei... aflu maine si va spun Wink

Noapte buna!

eu de obicei trimit pachet prin Posta Romana. Si azi am pus un colet,250gr 2,50 de lei Smile)

Tocmai ce am fost la Posta Smile Recunosc ca nu am mai folosit serviciile lor de muuult...
Intr-adevar, e 2.4 lei pt expedieri simple (care nu implica nici un fel de plati), iar pentru colete cu plata ramburs, 7 lei
Iar coletul ajunge in aprox. 5 zile.

Daca doriti sa va trimit o forfecuta, sa-mi trimiteti un mail cu adresa exacta, va rog.

O zi cat mai frumoasa!

Sus In jos
http://prepelita-bio.blogspot.com/
b dorin
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Data de inscriere : 21/02/2011

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyJoi Mai 17, 2012 8:26 pm

am cumparat si eu o foarfeca de taiat oua de la domnul .va spun cand am ajuns cu ea acasa a fost intrecere la taiat oua.este marfa,nu ma asteptam sa vina prin posta romana asa de repede o zi jumatate bucuresti-galati.comandati si nu o sa va para rau domnul lucian va poate da si alte informatii
Sus In jos
ferma_rosu
nou pe forum



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 42
Data de inscriere : 30/04/2012

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyVin Mai 18, 2012 1:45 am

b dorin a scris:
am cumparat si eu o foarfeca de taiat oua de la domnul .va spun cand am ajuns cu ea acasa a fost intrecere la taiat oua.este marfa,nu ma asteptam sa vina prin posta romana asa de repede o zi jumatate bucuresti-galati.comandati si nu o sa va para rau domnul lucian va poate da si alte informatii

Dorin,
multumim pentru aprecieri! Sa o folosesti cu drag

PS: Liviu, nu Lucian Wink
Sus In jos
http://prepelita-bio.blogspot.com/
b dorin
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Data de inscriere : 21/02/2011

Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite EmptyVin Mai 18, 2012 9:47 am

foarfeca este marfa adevarata isi merita banii
Sus In jos
Continut sponsorizat





Foarfeca pentru oua de prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Foarfeca pentru oua de prepelite   Foarfeca pentru oua de prepelite Empty

Sus In jos
 
Foarfeca pentru oua de prepelite
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pentru prepelite
» vand incubatoare si pentru oua de prepelite
» vand incubatoare pentru prepelite
» vand incubatoare electrice si pentru prepelite
» ce fel de incubator folositi?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: diverse :: accessori si custi-
Mergi direct la: