forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 cine poate sa ma ajute?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
raoul2004
nou membru
nou membru
raoul2004


Numarul mesajelor : 2
Varsta : 46
Data de inscriere : 08/05/2012

cine poate sa ma ajute? Empty
MesajSubiect: cine poate sa ma ajute?   cine poate sa ma ajute? EmptyJoi Mai 10, 2012 4:12 am

am cumparat de o saptamana 64 prepelite din care 54 femele la varsta de 40 de zile.acum au 47 de zile ,iar cand m-am dus diminetata sa le dau de baut si de mancat am gasit un mascul mort.este o problema ?
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

cine poate sa ma ajute? Empty
MesajSubiect: Re: cine poate sa ma ajute?   cine poate sa ma ajute? EmptyJoi Mai 10, 2012 4:58 am

raoul2004 a scris:
am cumparat de o saptamana 64 prepelite din care 54 femele la varsta de 40 de zile.acum au 47 de zile ,iar cand m-am dus diminetata sa le dau de baut si de mancat am gasit un mascul mort.este o problema ?
Era batut de ceilalti?
Si eu am avut ieri unu mort,era batut varza aproape ca "taiat capu jos"
Sus In jos
raoul2004
nou membru
nou membru
raoul2004


Numarul mesajelor : 2
Varsta : 46
Data de inscriere : 08/05/2012

cine poate sa ma ajute? Empty
MesajSubiect: Re: cine poate sa ma ajute?   cine poate sa ma ajute? EmptyJoi Mai 10, 2012 5:25 am

nu mi se parea a fi batut dar cine stie. ce vreau sa adaug e ca,parca era mai mic ca ceilalti.cine stie...
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

cine poate sa ma ajute? Empty
MesajSubiect: Re: cine poate sa ma ajute?   cine poate sa ma ajute? EmptyJoi Mai 10, 2012 5:31 am

raoul2004 a scris:
nu mi se parea a fi batut dar cine stie. ce vreau sa adaug e ca,parca era mai mic ca ceilalti.cine stie...
Inteleg.Oricum poate sa fi avut ceva problema... Ai dezinfectat cu ceva incaperea? Ai grija sa fie mereu curatenie,igiena.
Sus In jos
Alex77
membru argint
membru argint
Alex77


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 38
Data de inscriere : 04/03/2012

cine poate sa ma ajute? Empty
MesajSubiect: Re: cine poate sa ma ajute?   cine poate sa ma ajute? EmptyJoi Mai 10, 2012 10:49 am

Salut,
eu zic sa nu te impacientezi decat daca iti mai moare inca unu la scurt timp dupa celalalt. Daca este mai mic este cel mai probabil din cauza bataii de la ceilalti sa nu mai ajunga sa manance sau sa bea apa si asa slabit nu a mai putut sa se ridice si ceilalti l-au calcat in picioare si a murit.
Legea naturii, lupta pentru dominanta cam asta este.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Multa bafta si spor la oute.
raoul2004 a scris:
am cumparat de o saptamana 64 prepelite din care 54 femele la varsta de 40 de zile.acum au 47 de zile ,iar cand m-am dus diminetata sa le dau de baut si de mancat am gasit un mascul mort.este o problema ?
Sus In jos
http://prepelite-fundeni.yolasite.com/
b dorin
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Data de inscriere : 21/02/2011

cine poate sa ma ajute? Empty
MesajSubiect: Re: cine poate sa ma ajute?   cine poate sa ma ajute? EmptyJoi Mai 10, 2012 12:36 pm

poata i a dat la ficat . Basketball mai grav este cand mor gainusele.taie masculul si vezi daca are sange inchegat in el
Sus In jos
boticelina
membru argint
membru argint
boticelina


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 48
Data de inscriere : 26/01/2012

cine poate sa ma ajute? Empty
MesajSubiect: Re: cine poate sa ma ajute?   cine poate sa ma ajute? EmptyVin Mai 11, 2012 1:33 am

In fiecare cusca cu animale se va stabili (prin lupta) o ierarhie, din care cei mai mici, slabi sau diferiti (la culoare de exemplu) vor fi expusi bataii si in final omorati. Eu am alcatuit custile de outoare cu 10 femele si 2 masculi in fiecare. In ambele custi unul dintre mascului, cel mai slab, a fost omorat de restul pasarilor. Daca vrei doar oua pentru consum, poti linistit sa lasi fetele fara niciun mascul, vor fi mai linistite, cu pene pe ele, fara rani, chiar vor oua mai bine. Cel putin asta e experienta mea.
Sus In jos
b dorin
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Data de inscriere : 21/02/2011

cine poate sa ma ajute? Empty
MesajSubiect: Re: cine poate sa ma ajute?   cine poate sa ma ajute? EmptyVin Mai 11, 2012 10:00 am

si eu am avut problema asta ,am dat pricajitul deoparte l am tratat si l am bagat inapoi(avea capul spart gusa aproape rupta) a ajuns lider Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





cine poate sa ma ajute? Empty
MesajSubiect: Re: cine poate sa ma ajute?   cine poate sa ma ajute? Empty

Sus In jos
 
cine poate sa ma ajute?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» este cineva dispus sa ma ajute???
» cine are vro 150 de preplite de vanzare????
» cine creste prepelite in zona succeava????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita japoneza-
Mergi direct la: