forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 incepator in bransa

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
rodica111
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 69
Data de inscriere : 12/05/2012

incepator in bransa Empty
MesajSubiect: incepator in bransa   incepator in bransa EmptyDum Mai 13, 2012 12:18 am

Buna ziua !
Doresc sa mi fac o mica afacere din cresterea prepelitelor.Sant incepatoare in domeniu si mi-asi dori pentru inceput un efectiv de vreo 250 prepelite ouatoare.Va rog sa-mi spuneti cum e mai bine -sa cumpar oua , sa le incubez pentru a obtine prepelite ouatoare sau sa incep direct cu achizitionarea prepelitelor ouatoare?
Sus In jos
dorel
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 18
Varsta : 62
Data de inscriere : 25/03/2012

incepator in bransa Empty
MesajSubiect: Re: incepator in bransa   incepator in bransa EmptyDum Mai 13, 2012 3:51 am

rodica111 a scris:
Buna ziua !
Doresc sa mi fac o mica afacere din cresterea prepelitelor.Sant incepatoare in domeniu si mi-asi dori pentru inceput un efectiv de vreo 250 prepelite ouatoare.Va rog sa-mi spuneti cum e mai bine -sa cumpar oua , sa le incubez pentru a obtine prepelite ouatoare sau sa incep direct cu achizitionarea prepelitelor ouatoare?

bine ati venit Very Happy
daca aveti experienta in cresterea pasarilor, altele, nu neaparat prepelite, este ok. daca nu, cred ca incepeti cu prea multe. daca oua 200/zi= 6000/luna, ar trebui sa aveti desfacerea asigurata. 10 buc = cca.250g furaj/zi; 250 buc = cca 6-7kg. furaj/zi = peste 200kg/luna. ar trebui sa aveti furajarea asigurata, la o afacere nu prea merge sa le treci cateva zile pe malai, pentru ca nu vor mai oua.
permiteti-mi sa va urez mult succes, cu stima, dorel
Sus In jos
sorin.surcel
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 05/11/2011

incepator in bransa Empty
MesajSubiect: Re: incepator in bransa   incepator in bransa EmptyDum Mai 13, 2012 4:22 am

Bun venit,

Mergi pe varianta incubare, crestere.... o sa ai timp suficient sa iti faci piata si sa te obisnuiesti cu ele...

Succes!
Sus In jos
http://www.bioprepelita.ucoz.ro
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

incepator in bransa Empty
MesajSubiect: Re: incepator in bransa   incepator in bransa EmptyDum Mai 13, 2012 12:07 pm

rodica111 a scris:
Buna ziua !
Doresc sa mi fac o mica afacere din cresterea prepelitelor.Sant incepatoare in domeniu si mi-asi dori pentru inceput un efectiv de vreo 250 prepelite ouatoare.Va rog sa-mi spuneti cum e mai bine -sa cumpar oua , sa le incubez pentru a obtine prepelite ouatoare sau sa incep direct cu achizitionarea prepelitelor ouatoare?
bun venit pe forum!oricare din variante o vei aplica documenteaza-te bine ,niciuna nu-i simpla dar daca ai suficienta temeraritate reusesti .daca ai posibilitatea in zona sau aiurea fa o vizita la cineva dispus sa te indrume .succes!
Sus In jos
daniel hotea
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 42
Data de inscriere : 16/05/2012

incepator in bransa Empty
MesajSubiect: Re: incepator in bransa   incepator in bransa EmptyMier Mai 16, 2012 11:36 pm

buna. si eu sunt la inceput dar am inceput cu oua puse la incubator. e mai rentabil si din punct de vedere financiar dar si acumulezi experienta cu pasarile de cand ies din ou pana sa inceapa sa oua la randul lor si satisfactia e mai mare stiind ca in maternitate ai prima gasca de puisori care ai stat 2 saptamani sa le intorci zi de zi.

p.s. E un punct de vedere fiecare face ce doreste cu bani sai
Sus In jos
Continut sponsorizat





incepator in bransa Empty
MesajSubiect: Re: incepator in bransa   incepator in bransa Empty

Sus In jos
 
incepator in bransa
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» nou in bransa
» NOU IN BRANSA
» nou in bransa
» nou in bransa
» nou in bransa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: