forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 crestere intensiva

In jos 
+3
ady
miezure
rafabenites
7 participanți
AutorMesaj
rafabenites
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 56
Data de inscriere : 20/06/2010

crestere intensiva Empty
MesajSubiect: crestere intensiva   crestere intensiva EmptyDum Iun 20, 2010 4:26 am

Buna ziua. As vrea sa incep cresterea intensiva aprepelitelor ouatoare(ca o afacere} si nu stiu care ar fi autorizatiile nnecesare infiintarii unei mici ferme de 3000 capete(dsv, mediu,etc?)
Poate ma ajuta cineva. Va multumesc
Sus In jos
miezure
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 31
Varsta : 52
Data de inscriere : 31/05/2010

crestere intensiva Empty
MesajSubiect: Re: crestere intensiva   crestere intensiva EmptyDum Iun 20, 2010 4:53 am

salutare si bine ai venit daca doresti sa te apuci serios de treaba in sistem intensiv cautama la tel 0745595023 eu sunt din hunedoara si pot sa te ajut cu sfaturi si cu pasari .Ferma mea ce o am in colaborare cu un medic veterinar este in plina expansiune si ne putem ajuta unul pe altul asa ca daca ai ganduri serioase sunama si vom colabora .
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

crestere intensiva Empty
MesajSubiect: afacere   crestere intensiva EmptyJoi Dec 09, 2010 4:18 am

vreau sa incep o mica afacere cu prepelite si nu stiu dak e rentabila, eu sunt din brasov si am toate conditiile necesare cresteri lor dar vreau sa stiu dak merita investitia si daca se pot valolrifica ouale,carnea si puietul sau prepelitele vii? Sad
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
bilascu5
membru bronce
membru bronce
bilascu5


Numarul mesajelor : 51
Varsta : 61
Data de inscriere : 27/02/2010

crestere intensiva Empty
MesajSubiect: Re: crestere intensiva   crestere intensiva EmptyJoi Dec 09, 2010 6:49 am

Desigur ca se pot.... dar la inceput e mai greu... cercul tau apropiat, anunturi pe net si in ziar, luarea legaturii cu restaurante... etc. poate nu e chiar f bine sa incepi cu sute de pui......
Sus In jos
http://www.szekely.webgarden.ro
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

crestere intensiva Empty
MesajSubiect: Re: crestere intensiva   crestere intensiva EmptyVin Dec 10, 2010 4:07 am

mercii eu ma gandeam sa incep cu circa 200 de bucati si sa vad dak merge iar dak nu renteaza am auzit k sunt destul de delicioase si nu cred k ar strica o friptura in plus.
iar cu restauranta m-am interesat dar se pare k toate vor factura si sa umblu sa fac ferma si dupa sa o dau in bara nu vreau plus k nu prea detin o suma de bani pe care sa o bag i avize si in ce mai trebuie.
oricum mercii mult pentru sfat.
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
ovidiu_tkd
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 36
Data de inscriere : 09/01/2011

crestere intensiva Empty
MesajSubiect: Re: crestere intensiva   crestere intensiva EmptyMier Ian 12, 2011 2:21 pm

ady a scris:
mercii eu ma gandeam sa incep cu circa 200 de bucati si sa vad dak merge iar dak nu renteaza am auzit k sunt destul de delicioase si nu cred k ar strica o friptura in plus.
iar cu restauranta m-am interesat dar se pare k toate vor factura si sa umblu sa fac ferma si dupa sa o dau in bara nu vreau plus k nu prea detin o suma de bani pe care sa o bag i avize si in ce mai trebuie.
oricum mercii mult pentru sfat.
\


salutare Adi am vazutca esti din Brasov ,eu sunt doar la stadiul de informare. Te pot contacta la un nr de telefon? Doresc sa incep aceasta crestere pt a-mi trata familia mai ales tatal.

P.S. spre sa nu fiu off topic insa nu pot trimite mesaj privat.
Sus In jos
Sasha20
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Varsta : 35
Data de inscriere : 28/02/2011

crestere intensiva Empty
MesajSubiect: Re: crestere intensiva   crestere intensiva EmptySam Mar 05, 2011 12:29 am

Buna Miezure,
Daca as avea nevoie si eu de niste informatii pentru infiintarea unei ferme as putea sa va contactez s-au ar fii problema???????????
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

crestere intensiva Empty
MesajSubiect: Re: crestere intensiva   crestere intensiva EmptyMier Oct 05, 2011 3:22 pm

ady a scris:
mercii eu ma gandeam sa incep cu circa 200 de bucati si sa vad dak merge iar dak nu renteaza am auzit k sunt destul de delicioase si nu cred k ar strica o friptura in plus.
iar cu restauranta m-am interesat dar se pare k toate vor factura si sa umblu sa fac ferma si dupa sa o dau in bara nu vreau plus k nu prea detin o suma de bani pe care sa o bag i avize si in ce mai trebuie.
oricum mercii mult pentru sfat.

Salutare Adi Smile Cate prepelite ai acum?
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





crestere intensiva Empty
MesajSubiect: Re: crestere intensiva   crestere intensiva Empty

Sus In jos
 
crestere intensiva
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cresterea intensiva
» incubatia
» Crescator Incepator
» ajutor crestere
» ajutor crestere

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: diverse :: de toate pentru toti-
Mergi direct la: