forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 INCEPUTUL CU PREPELITE

In jos 
+9
rozalia
ady
george.m
dyno
b dorin
gabrielbalc
PrepeliteBrasov
Pavel_2502
nita_anisor
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: nou nout   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 08, 2012 5:57 am

Buna ziua si bine v-am gasit,am si eu 2 probleme:1-incubarea si 2-plasa pentru custi
1-am pus ieri la incubat 139 de oua de prepelita japoneza,astept cu nerabdare sa vad ce iese,pana atunci am mari probleme cu furajul de pui"nou nascuti"la mine in zona nu gasesc si am inrosit si netul cautand...daca ma puteti ajuta...mentionez ca am un incubator "puiut"imprumutat si am o temperatura de38.7 ce nu se poate seta,si o umiditate aratata de un hygrometru pentru terariu de 60% fix,am pus apa in ambele aveole...nicaieri nu scrie ca un incubator ar avea un aparat de masurat umiditatea asa ca eu am cumparat unul...e bine,nue ce ma sfatuiti la ce am facut pana acum?
2-sotul vrea sa faca el cusca pentru prepelite(a mai facut una)dar doreste cu sarma sudata in partea de jos si nu gasesc sa cumpar la metru...unde as putea sa gasesc?mentionez inca o data ca in zona noastra nu se gaseste mai nimic pentru prepelite
Intrebari sunt multe,la unele am aflat raspunsurile de aici,la altele astept sa ma ajutati...
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 08, 2012 6:18 am

Sorina a scris:
Buna ziua si bine v-am gasit,am si eu 2 probleme:1-incubarea si 2-plasa pentru custi
1-am pus ieri la incubat 139 de oua de prepelita japoneza,astept cu nerabdare sa vad ce iese,pana atunci am mari probleme cu furajul de pui"nou nascuti"la mine in zona nu gasesc si am inrosit si netul cautand...daca ma puteti ajuta...mentionez ca am un incubator "puiut"imprumutat si am o temperatura de38.7 ce nu se poate seta,si o umiditate aratata de un hygrometru pentru terariu de 60% fix,am pus apa in ambele aveole...nicaieri nu scrie ca un incubator ar avea un aparat de masurat umiditatea asa ca eu am cumparat unul...e bine,nue ce ma sfatuiti la ce am facut pana acum?
2-sotul vrea sa faca el cusca pentru prepelite(a mai facut una)dar doreste cu sarma sudata in partea de jos si nu gasesc sa cumpar la metru...unde as putea sa gasesc?mentionez inca o data ca in zona noastra nu se gaseste mai nimic pentru prepelite
Intrebari sunt multe,la unele am aflat raspunsurile de aici,la altele astept sa ma ajutati...

0749090220 suna-ma si iti raspund la orice intrebare cu cea mai mare placere
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 08, 2012 6:32 am

Sorina a scris:
Buna ziua si bine v-am gasit,am si eu 2 probleme:1-incubarea si 2-plasa pentru custi
1-am pus ieri la incubat 139 de oua de prepelita japoneza,astept cu nerabdare sa vad ce iese,pana atunci am mari probleme cu furajul de pui"nou nascuti"la mine in zona nu gasesc si am inrosit si netul cautand...daca ma puteti ajuta...mentionez ca am un incubator "puiut"imprumutat si am o temperatura de38.7 ce nu se poate seta,si o umiditate aratata de un hygrometru pentru terariu de 60% fix,am pus apa in ambele aveole...nicaieri nu scrie ca un incubator ar avea un aparat de masurat umiditatea asa ca eu am cumparat unul...e bine,nue ce ma sfatuiti la ce am facut pana acum?
2-sotul vrea sa faca el cusca pentru prepelite(a mai facut una)dar doreste cu sarma sudata in partea de jos si nu gasesc sa cumpar la metru...unde as putea sa gasesc?mentionez inca o data ca in zona noastra nu se gaseste mai nimic pentru prepelite
Intrebari sunt multe,la unele am aflat raspunsurile de aici,la altele astept sa ma ajutati...



Buna ziua,

1. Gasiti cam tot aici; https://prepelite.forumgratuit.ro/f14-incubare

2. Gasiti aici: http://ductibit.ro/

http://www.custianimale.ro/preturi.php

Bafta si o zi buna.
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 08, 2012 6:39 am

cei de la ductibit nu mi-au trimis raspuns...aproape tot de pe forum am citit,pe mine ma ingrijoreaza umiditatea din incubator...iar custile sunt bune,dar sotul vrea sa construiasca singur...el are "microbul" prepelitelor,eu sunt doar secretara Very Happy ...mai avem o cusca cu 32 de prepelite care acum nu mai oua decat 14 bucati pe zi(le-am dat nutret combinat prepelite ouatoare de la univet-macin,pe hartie scrie ca se administreaza direct in hrana pasarilor),am inteles ca e de la mancare...multumesc de raspunsurile promte...a si am uitat nu gasesc in zona mea (constanta) mancare pentru "copii"care vor veni,iar unde gasesc se afla prin tara si nu cred ca trimit cantitati mici...
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 08, 2012 7:48 am

Sorina a scris:
[...]mai avem o cusca cu 32 de prepelite care acum nu mai oua decat 14 bucati pe zi(le-am dat nutret combinat prepelite ouatoare de la univet-macin,pe hartie scrie ca se administreaza direct in hrana pasarilor),am inteles ca e de la mancare... [...]nu gasesc in zona mea (constanta) mancare pentru "copii"care vor veni, iar unde gasesc se afla prin tara si nu cred ca trimit cantitati mici...

Avem parteneri in Constanta care va pot ajuta cu furajare premium (fie sa v-o faceti singura / in parteneriat cu dansii, fie sa o luati gata facuta de la ei). Gasiti furaje dedicate pentru pui de prepelita, pentru tineret si masculi de carne, si desigur si furaj pentru ouatoare. Nu-mi permit sa le fac publice datele de contact fara acordul dansilor pe forumuri publice, dar am acceptul dansilor sa ofer punctual, celor care au nevoie, aceste date de contact. Luati legatura cu noi si va punem in contact cu dansii.

Ca idee: Avem parteneri in mai multe zone ale tarii si deseori facem trimiteri de comenzi / clienti / viitori colaboratori catre dansii, e si firesc de altfel. Cand partenerii nostri cresc, crestem si noi cu ei si suntem tot mai incantati sa lucram impreuna. Ne bucuram intotdeauna sa ne sustinem clientii fideli si sa-i ajutam sa creasca si sa devina cunoscuti si apreciati. Asta e de fapt ideea, nu? "Crestem impreuna!"
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 08, 2012 7:53 am

ady a scris:
Sorina a scris:
Buna ziua si bine v-am gasit,am si eu 2 probleme:1-incubarea si 2-plasa pentru custi
1-am pus ieri la incubat 139 de oua de prepelita japoneza,astept cu nerabdare sa vad ce iese,pana atunci am mari probleme cu furajul de pui"nou nascuti"la mine in zona nu gasesc si am inrosit si netul cautand...daca ma puteti ajuta...mentionez ca am un incubator "puiut"imprumutat si am o temperatura de38.7 ce nu se poate seta,si o umiditate aratata de un hygrometru pentru terariu de 60% fix,am pus apa in ambele aveole...nicaieri nu scrie ca un incubator ar avea un aparat de masurat umiditatea asa ca eu am cumparat unul...e bine,nue ce ma sfatuiti la ce am facut pana acum?
2-sotul vrea sa faca el cusca pentru prepelite(a mai facut una)dar doreste cu sarma sudata in partea de jos si nu gasesc sa cumpar la metru...unde as putea sa gasesc?mentionez inca o data ca in zona noastra nu se gaseste mai nimic pentru prepelite
Intrebari sunt multe,la unele am aflat raspunsurile de aici,la altele astept sa ma ajutati...

0749090220 suna-ma si iti raspund la orice intrebare cu cea mai mare placere
Te rugam sa ne impartasesti din experienta ta aici pe forum ca de aia e forum. Multumim.
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 08, 2012 9:16 am

gabrielbalc deocamdata invat,sunt la inceput...
prepelite.bv- v-am sunat,revin maine cu un telefon...posibilitate de a cumpara 2 custi de la dvs pentru 50 de prepelite/cusca, exista?
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 08, 2012 11:56 am

Ma refeream la domnul Ady care da sfaturi numai la telefon.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyVin Mar 09, 2012 12:29 am

Sorina a scris:
prepelite.bv- v-am sunat,revin maine cu un telefon...posibilitate de a cumpara 2 custi de la dvs pentru 50 de prepelite/cusca, exista?

Desigur. E o perioada nebuna si alergam intre vizitele crescatorilor, coletari si munca la ferma, azi noapte am facut pana la 4 dimineata furaje si acum merg la treaba. Cand suntem in intalniri / vizite nu raspundem la telefoane (ar sta lumea sa se uite la noi...) si uneori avem si cate 50-60 de apeluri nepreluate, nu reusim sa sunam pe toti inapoi. Rugamintea e sa insistati (din 20 in 20 de min), acceptand scuzele noastre pentru situatie.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyVin Mar 09, 2012 1:34 am

prepelite.bv-multumesc pentru promtitudine, astept comanda.Poate ma ajutati si cu mancare de pui de o zi pentru acei pui ce o sa vina... Question
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 10, 2012 2:50 am

domnule Muresan ne-au sosit "jucariile",multumim de promtitudine,la asa frumuseti parca imi vine sa ne luam teren sa facem o afacere mai mare Very Happy dar mai am probleme(neclaritati)...azi noapte am gasit incubatorul cu umiditate de 20%imediat am pus apa in prima aveola,dar umiditatea e constanta intre 50%-60% e bine? mai mica nu o pot face...si temperatura in interior(cea de pe ceas e de 38,6)imi indica undeva la 36-37 ,e bine?
Si inca ceva,am fost la doamna care mi-ati recomandat-o si am fost placut surprinsa de curatenia si de amabilitatea familiei respective...va multumesc!
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyDum Mar 11, 2012 12:41 am

Sorina a scris:
domnule Muresan ne-au sosit "jucariile",multumim de promtitudine,la asa frumuseti parca imi vine sa ne luam teren sa facem o afacere mai mare Very Happy dar mai am probleme(neclaritati)...azi noapte am gasit incubatorul cu umiditate de 20%imediat am pus apa in prima aveola,dar umiditatea e constanta intre 50%-60% e bine? mai mica nu o pot face...si temperatura in interior(cea de pe ceas e de 38,6)imi indica undeva la 36-37 ,e bine?
Si inca ceva,am fost la doamna care mi-ati recomandat-o si am fost placut surprinsa de curatenia si de amabilitatea familiei respective...va multumesc!

Ne bucura ca va place ce v-am trimis, dar aceasta e genul de discutie directa care nu-si are loc pe forum, unde discutiile sunt publice, nu exclusiv comunicare intre doua persoane private (ci vizeaza mai multi cititori).
Se poate pune apa in ambele alveole de la inceput in Cleo (fara sa se uneasca apa dintre alveole), noi asa facem. In literatura e specificata o umiditate de 45% la incubare, dar noua in practica ni se pare cam mare. Daca inveliti Cleo in paturi bine-bine (exclusiv capacul zona superioara, cu aerisirea si cu modulul electronic de deasupra), o temperatura indicata de incubator de 38,3 grade celsius este perfecta (jos nu vor fi sub 37,5). Ne bucuram de asemenea ca ati fost incantata de recomandarea noastra, nu ne stim personal cu oamenii insa stim cu ce produse lucreaza (custi, furajare) ca-s de la noi si stim ca va pot ajuta sa lucrati calitativ (indiferent de nivel, nu trebuie sa fii mare ferma ca sa fii istet sa lucrezi cu cap si sa obtii rezultate). Multumim pentru feed-back, o sa va ajutam ca pe langa partea de igiena sa implementati si cateva masuri de biosecuritate de baza daca doriti.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Ghiata
nou membru
nou membru
Ghiata


Numarul mesajelor : 4
Varsta : 56
Data de inscriere : 17/03/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Un nou incepator !   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 17, 2012 3:03 am

Salutare tuturor forumistilor
Ma numesc Valentin Marius am 44 de ani. citesc de ceva timp forumul dvs si m-am hotarat sa intru si sa ma prezint
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 17, 2012 3:07 am

Bine ai venit si bafta multa.
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 17, 2012 9:18 am

bine ati venit si multi puisori sanatosi Smile
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 22, 2012 12:52 pm

Sorina , sa-ti obisnuiesti puisorii cu muzica, experimentat de mine, am o boxa la ei , care este racordat la radioul din camera din spate. Muzica sinfonica ,nu prea le-a placut in schimb dupa radio magic FM, sunt innebuniti.Ieri , nu stiam de ce fac asa de galagie, tipau, pe urma mi-am dat seama , s-a intamplat ceva intre legatura dintre radio si boxa, cum am reparat , a fost ok, liniste, se simt ok.randament la oua este mai mare si nu sunt stresati, tompeaza zgomotul de afara.
Sa-ti cumperi , incet cu incet grau,porumb,etc si sa-ti fac tu furaje pentru ele. Ai mei acu trei ani , au primit guta, din cauza furajelor, avea mai mare cantitate de proteina si saracutii , mureau cu zilele.
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 22, 2012 2:42 pm

rozalia a scris:
Sorina , sa-ti obisnuiesti puisorii cu muzica, experimentat de mine, am o boxa la ei , care este racordat la radioul din camera din spate. Muzica sinfonica ,nu prea le-a placut in schimb dupa radio magic FM, sunt innebuniti.Ieri , nu stiam de ce fac asa de galagie, tipau, pe urma mi-am dat seama , s-a intamplat ceva intre legatura dintre radio si boxa, cum am reparat , a fost ok, liniste, se simt ok.randament la oua este mai mare si nu sunt stresati, tompeaza zgomotul de afara.
Sa-ti cumperi , incet cu incet grau,porumb,etc si sa-ti fac tu furaje pentru ele. Ai mei acu trei ani , au primit guta, din cauza furajelor, avea mai mare cantitate de proteina si saracutii , mureau cu zilele.

Laughing Laughing Laughing m-ai facut sa rad,la asta nu m-am gandit Laughing eu am sa le bag alt gen de muzica Laughing o sa ma fac DJ pentru ei Laughing
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptyVin Mar 23, 2012 12:20 pm

foarte bine, numai sa-mi spui ce muzica le place. Azi am pus 60 de oua la incubator,maine macin porumb,grau,srot de soia si de floarea soarelui, am primit azi restul ce trebuie sa adaug de la prepelitebv.ro, asa ca trecem la bio.am facut un calcul si pentru prepelite mai putin , iesim mai ieftin facand noi alimentatia pentru ei. Incercati, merita.
mi-au sosit si adapatoarele automate ( pentru apa) , abia astept sa le montez. Azi am avut o deplasare , dimineata le-am pus apa proaspata in cuvele normale si cand m-am intors acasa pe la 17, apa putin mirosea. Sad, sigur de la caldura.


Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 31, 2012 11:48 am

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=202311579881987&set=a.202311229882022.44697.100003094404215&type=1&theater
asa ceva am gasit in furajul cumparat de la vivabio, le-am trimis si lor, pe urma stam si ne gandim de ce au probleme prepelitele
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 31, 2012 12:33 pm

rozalia a scris:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=202311579881987&set=a.202311229882022.44697.100003094404215&type=1&theater
asa ceva am gasit in furajul cumparat de la vivabio, le-am trimis si lor, pe urma stam si ne gandim de ce au probleme prepelitele
Nu se poate accesa Neutral
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 31, 2012 2:12 pm

nu se poate? nu trebuie intrat pe facebook, da clik direct pe ce am postat
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 31, 2012 2:14 pm

nu se poate? trebuie sa te loghezi pe facebook ca sa poti vedea poza
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 31, 2012 2:17 pm

rozalia a scris:
nu se poate? trebuie sa te loghezi pe facebook ca sa poti vedea poza
Sunt logat Smile Scrie ca nu am acces... Poate ai setat optiunea ca numa prietenii sa vada albumu sau pozele...
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 31, 2012 2:25 pm

se vede? fiica mea mi-a facut o reglare Embarassed
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 EmptySam Mar 31, 2012 2:41 pm

szabi, se vede poza?
Sus In jos
Continut sponsorizat





INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
INCEPUTUL CU PREPELITE
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cumpar porumb, cumpar grau, cumpar srot de soia, cumpar srot de floarea soarelui, cumpar calciu furajer, cumpar ulei
» Microferma de prepelite Brasov - prepelite Bobwhite de vanzare!
» VAND CUSTI DE PREPELITE LA 30 LEI SI PREPELITE OUATOARE LA 7 LEI/NEG
» Microferma de prepelite Arges vinde prepelite si pui
» cine are vro 150 de preplite de vanzare????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: