forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 INCEPUTUL CU PREPELITE

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

INCEPUTUL  CU PREPELITE Empty
MesajSubiect: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE EmptySam Feb 26, 2011 1:03 pm

mi-au iesit vreo 25 dar observa ca vreo 3 le aluneca picioarele pe ziar stau cracanati ma intreb oare-s handicapati? ma ajuta cineva cu o idee!multumesc anticipat!
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE EmptySam Feb 26, 2011 4:35 pm

da sunt handicapati si nu o sa-si revina...de fiecare data cand mi-au ieist puii am avut si eu 1-4 puiti cu handicapu ala.desi i-am lasat in pace nu si-a revenit nici unul, asa ca in final am fost obligat sa le "curm' suferinta
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE EmptySam Feb 26, 2011 4:36 pm

nu mai pune ziar cel putin in prima saptamana incerarca sa ii tii pe ceva textil sau pe o mocheta din aia sintetica deoarece in prima saptamana au inchewieturile foarte slabe si eposibil sa mai fie si altii care nu sunt crecanati dart sa devina
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
LauraB
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 77
Varsta : 43
Data de inscriere : 01/02/2011

INCEPUTUL  CU PREPELITE Empty
MesajSubiect: pui cracanati   INCEPUTUL  CU PREPELITE EmptyDum Feb 27, 2011 5:09 am

da,si mie mi-au iesit cativa cracanati care in cele din urma dupa cateva zile au murit.Eu am auzit de la un crescator de prepelite mai in varsta ca el le-a legat picioarele la cei cracanati si si-au revenit.eu una nu am incercat,pt ca atunci nu stiam de varianta asta.Poti sa incerci,nu ai nimic de pierdut,aricum asa cracanati nu o sa supravietuieasca.
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE EmptyDum Feb 27, 2011 6:28 am

le legi picioarele si ce faci? Nu vor putea sa manance si sa bea apa....deci va trebui sa faci pe baby-sitterul 24 h din 24 si sa existe posibilitatea sa nus-i revina nici asa.Eu cand ii vedeam pe cei cracanati ca sunt calcati la propriu in picioare de ceilalti si se chinuiau sa manance si sa bea apa, am decis ca n-are rost sa-i mai tin in viata.Acum fiecare face cum crede, dar eu am trecut prin asta si am vazut ca nu are nici un rost
Sus In jos
Pavel_2502
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 104
Varsta : 40
Data de inscriere : 14/03/2010

INCEPUTUL  CU PREPELITE Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE EmptyDum Feb 27, 2011 8:01 am

Eu pun bucata de mocheta deschisa la culoare...presar furaj pe jos...daca mai iese cate unul cracanat, si nu-si revine, "pamantul il cere odata si odata"... Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





INCEPUTUL  CU PREPELITE Empty
MesajSubiect: Re: INCEPUTUL CU PREPELITE   INCEPUTUL  CU PREPELITE Empty

Sus In jos
 
INCEPUTUL CU PREPELITE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cumpar porumb, cumpar grau, cumpar srot de soia, cumpar srot de floarea soarelui, cumpar calciu furajer, cumpar ulei
» Microferma de prepelite Brasov - prepelite Bobwhite de vanzare!
» INCEPUTUL CU PREPELITE
» VAND CUSTI DE PREPELITE LA 30 LEI SI PREPELITE OUATOARE LA 7 LEI/NEG
» Microferma de prepelite Arges vinde prepelite si pui

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: furajare de prepelite-
Mergi direct la: