forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Problema cu achizitionarea de furaj

In jos 
+5
ady
gabrielbalc
44axa
b_laur14
Stefan
9 participanți
AutorMesaj
Stefan
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 10
Varsta : 38
Data de inscriere : 16/03/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyMier Mar 16, 2011 7:52 am

Salutare tuturor.

As vrea sa incep si eu o mica afacere cu prepelite, dar din pacate, din cate am auzit furaje sunt o problema in raza jud. Botosani. Stie cineva vreun furnizor de pe raza jud Botosani ?

Multumesc anticipat si succese
Sus In jos
b_laur14
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 28
Varsta : 71
Data de inscriere : 27/02/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: furaje de prepelita   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyJoi Mar 17, 2011 9:47 am

Bine v-am gasit dragi crescatori de prepelite.De cateva saptamani citesc cu nesat mesajele din acest forum.Drept care mi-am luat inima in dinti si am pus oua de la dragele prepelite la incubat.Astept sa iasa cat mai repede si sa ma bucur de ele.Stie cineva daca exista in zona Barladului o sursa de aprovizionare cu furaj la un pret de criza ?
Sus In jos
44axa
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 20
Varsta : 69
Data de inscriere : 28/10/2010

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyDum Mai 01, 2011 9:15 am

Stefan a scris:
Salutare tuturor.

As vrea sa incep si eu o mica afacere cu prepelite, dar din pacate, din cate am auzit furaje sunt o problema in raza jud. Botosani. Stie cineva vreun furnizor de pe raza jud Botosani ?

Multumesc anticipat si succese


AGROLAND

Magazin Botosani
Adresa: Str. pictor Nicolae Grigorescu nr. 8 (Intersectia cu Calea Nationala)
Telefon fix: 0231.510.156
Mobil: 0762.475.975, 0741.771.130
Sus In jos
http://hobyella.blogspot.com/
44axa
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 20
Varsta : 69
Data de inscriere : 28/10/2010

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyDum Mai 01, 2011 9:18 am

b_laur14 a scris:
Bine v-am gasit dragi crescatori de prepelite.De cateva saptamani citesc cu nesat mesajele din acest forum.Drept care mi-am luat inima in dinti si am pus oua de la dragele prepelite la incubat.Astept sa iasa cat mai repede si sa ma bucur de ele.Stie cineva daca exista in zona Barladului o sursa de aprovizionare cu furaj la un pret de criza ?

AGROLAND
Galati

Magazin Galati
Adresa: Piata Centrala, halele agroalimentare
Telefon mobil: 0762.979.601, 0753.868.579
Liesti

Magazin Liesti
Adresa: Sos. Nationala, nr. 1795
Telefon: 0741.605.549, 0753.026.404
Pechea

Magazin Pechea
Adresa: Str. Galati, nr. 172 (langa targ)
Telefon mobil: 0736.338.208
Sendreni

Magazin Sendreni
Adresa: Soseaua Principala, nr. 757
Telefon mobil: 0753.026.405
Targu Bujor

Magazin Targu Bujor
Adresa: Str. Pietei, nr. 13
Telefon mobil: 0736.024.297
Tecuci

Magazin Tecuci
Adresa: Str. Stefan Cel Mare, nr. 76 (intrarea prin str. Traian)
Telefon fix: 0236.811.388
Mobil: 0745.313.722, 0762.963.530


Tulucesti

Magazin Tulucesti
Adresa: Str. Principala DN 26
Telefon mobil: 0753.026.408
Magazin Braila
Adresa: Str. Ramnicu Sarat. nr. 26
Telefon: 0725.930.387
Braila 2

Magazin Braila 2
Adresa: Str. Calea Calarasilor, nr. 269
Telefon mobil: 0720.067.275
Ianca

Magazin Ianca
Adresa: Calea Brailei, Nr. 37
Telerfon: 0725.930.388
Insuratei

Magazin Insuratei
Adresa: Str. Victoriei, nr. 1
Telefon mobil: 0722.490.502
Sus In jos
http://hobyella.blogspot.com/
b_laur14
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 28
Varsta : 71
Data de inscriere : 27/02/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyDum Mai 01, 2011 12:52 pm

44axa a scris:
b_laur14 a scris:
Bine v-am gasit dragi crescatori de prepelite.De cateva saptamani citesc cu nesat mesajele din acest forum.Drept care mi-am luat inima in dinti si am pus oua de la dragele prepelite la incubat.Astept sa iasa cat mai repede si sa ma bucur de ele.Stie cineva daca exista in zona Barladului o sursa de aprovizionare cu furaj la un pret de criza ?

AGROLAND
Galati

Magazin Galati
Adresa: Piata Centrala, halele agroalimentare
Telefon mobil: 0762.979.601, 0753.868.579
Liesti

Magazin Liesti
Adresa: Sos. Nationala, nr. 1795
Telefon: 0741.605.549, 0753.026.404
Pechea

Magazin Pechea
Adresa: Str. Galati, nr. 172 (langa targ)
Telefon mobil: 0736.338.208
Sendreni

Magazin Sendreni
Adresa: Soseaua Principala, nr. 757
Telefon mobil: 0753.026.405
Targu Bujor

Magazin Targu Bujor
Adresa: Str. Pietei, nr. 13
Telefon mobil: 0736.024.297
Tecuci

Magazin Tecuci
Adresa: Str. Stefan Cel Mare, nr. 76 (intrarea prin str. Traian)
Telefon fix: 0236.811.388
Mobil: 0745.313.722, 0762.963.530


Tulucesti

Magazin Tulucesti
Adresa: Str. Principala DN 26
Telefon mobil: 0753.026.408
Magazin Braila
Adresa: Str. Ramnicu Sarat. nr. 26
Telefon: 0725.930.387
Braila 2

Magazin Braila 2
Adresa: Str. Calea Calarasilor, nr. 269
Telefon mobil: 0720.067.275
Ianca

Magazin Ianca
Adresa: Calea Brailei, Nr. 37
Telerfon: 0725.930.388
Insuratei

Magazin Insuratei
Adresa: Str. Victoriei, nr. 1
Telefon mobil: 0722.490.502

44axa,multumesc mult in numele meu si al prepelitelor mele Very Happy Laughing
Sus In jos
44axa
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 20
Varsta : 69
Data de inscriere : 28/10/2010

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyLun Mai 02, 2011 4:57 am

[quote="b_laur14"]
44axa a scris:
b_laur14 a scris:
Bine v-am gasit dragi crescatori de prepelite.De cateva saptamani citesc cu nesat mesajele din acest forum.Drept care mi-am luat inima in dinti si am pus oua de la dragele prepelite la incubat.Astept sa iasa cat mai repede si sa ma bucur de ele.Stie cineva daca exista in zona Barladului o sursa de aprovizionare cu furaj la un pret de criza ?



44axa,multumesc mult in numele meu si al prepelitelor mele Very Happy Laughing

Ma bucur ca am putut sa te ajut .Sa ai succes in activitate .Ozi frumoasa !
Sus In jos
http://hobyella.blogspot.com/
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyLun Iun 20, 2011 9:37 am

In Cluj nu stie nimeni?
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptySam Iun 25, 2011 6:29 am

In sfarsit am gasit si eu mancare pentru prepelite(nu ca pana acum ar fi rabdat foame ca le-am dat concentrat pentru gaini ouatoare). Nu am gasit furaj preparat dar am gasit concentrat cu care mi-am pregatit singur furajul.Si nici nu e greu Very Happy . Si e special pentru prepelite. Acum astept rezultatele. Sper sa creasca productia de oua.
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptySam Iun 25, 2011 2:03 pm

gabrielbalc a scris:
In sfarsit am gasit si eu mancare pentru prepelite(nu ca pana acum ar fi rabdat foame ca le-am dat concentrat pentru gaini ouatoare). Nu am gasit furaj preparat dar am gasit concentrat cu care mi-am pregatit singur furajul.Si nici nu e greu Very Happy . Si e special pentru prepelite. Acum astept rezultatele. Sper sa creasca productia de oua.
adica! ce inseamna? Nu am gasit furaj preparat dar am gasit concentrat cu care mi-am pregatit singur furaju.daca te rog imi spui cum se numeste si cine il produce ?
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptySam Iun 25, 2011 2:26 pm

Adica am gasit concentrat pentru prepelite la care se adauga faina de porumb si faina de grau. Il produce o firma din jud Mures. Maine o sa ma uit pe punga si voi scrie cum se numeste.
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyLun Iul 04, 2011 1:34 pm

gabrielbalc a scris:
Adica am gasit concentrat pentru prepelite la care se adauga faina de porumb si faina de grau. Il produce o firma din jud Mures. Maine o sa ma uit pe punga si voi scrie cum se numeste.
te rog mult ca ma intereseaza
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyLun Iul 04, 2011 1:41 pm

Concentratul se numeste ProntoVet Promix este la 2 kg si am dat pe el 10 lei. Este produs in jud. Mures in localitatea Bogata. L-am gasit la un magazin de furaje in Cluj.
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyLun Iul 04, 2011 1:42 pm

Este specificat pe el ca este pentru prepelite.
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyMar Iul 05, 2011 9:03 am

gabrielbalc a scris:
In sfarsit am gasit si eu mancare pentru prepelite(nu ca pana acum ar fi rabdat foame ca le-am dat concentrat pentru gaini ouatoare). Nu am gasit furaj preparat dar am gasit concentrat cu care mi-am pregatit singur furajul.Si nici nu e greu Very Happy . Si e special pentru prepelite. Acum astept rezultatele. Sper sa creasca productia de oua.
Pentru a doua zi consecutiv am 4 oua de la 6 gainuse. Cu furaj pentru gaini ouatoare aveam 2 oua pe zi. Oricum productia se pare ca este in crestere.
Sus In jos
ady
membru argint
membru argint
ady


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/11/2010

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyMier Iul 06, 2011 5:42 am

gabrielbalc a scris:
Concentratul se numeste ProntoVet Promix este la 2 kg si am dat pe el 10 lei. Este produs in jud. Mures in localitatea Bogata. L-am gasit la un magazin de furaje in Cluj.
mercii mult raman dator
Sus In jos
http://www.ecoprepelite.ro
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyMier Iul 06, 2011 7:40 am

Pentru putin.
Sus In jos
maya-g
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 48
Varsta : 42
Data de inscriere : 06/04/2012

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyMar Apr 17, 2012 11:45 pm

Buna ziua, este cineva din Neamt pe acest forum? M-ar interesa de unde pot sa achizitionez srot de soia, eu am cautat in Piatra si nu am gasit nicaieri, si nu stiu ce ma fac, voiam sa prepar furajul singura. In schimb am gasit faina de peste dar cum nu prea e agreata (sincer inca nu stiu de ce dar o sa ma documentez), cred ca o sa comand furaj la microferma bv pentru inceput.
Daca poate cineva sa ma ajute cu o informatie, ii multumesc anticipat!

Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyDum Apr 22, 2012 2:03 pm

salt Stefan, te ai lamurit cu furajele?
ai reteta pe prepelitebv daca o respecti iti faci sigur furajul si nu mai ai probleme cu asta. ai inceput ceva activitate? unde stai in bt? bounce bounce
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyLun Apr 23, 2012 1:43 am

eu sunt din Oradea si imi comand de la prepelitebrasov.ro, mixurile, restul grau,porumb, etc le adaug eu si le merge bine doamnelor Smile
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyLun Apr 23, 2012 10:37 am

rozalia a scris:
eu sunt din Oradea si imi comand de la prepelitebrasov.ro, mixurile, restul grau,porumb, etc le adaug eu si le merge bine doamnelor Smile
nu ai facut un calcul la cat iti iese kg?
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj EmptyLun Apr 23, 2012 12:48 pm

sincera, nu am facut calcul exact, dar daca le merge bine prepelitelor, inseamna un castig, daca imi moara o prepelita , calculati ?
Oricum ies mai ieftin.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Problema cu achizitionarea de furaj Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu achizitionarea de furaj   Problema cu achizitionarea de furaj Empty

Sus In jos
 
Problema cu achizitionarea de furaj
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce furaj recomandati ?
» Nevoie de ajutor
» furaj
» Furaj pentru oua
» furaje prepelite

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: furajare de prepelite-
Mergi direct la: