forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 adapatori fara cuva

In jos 
+7
fekete1974
boticelina
rozalia
PrepeliteBrasov
gabrielbalc
b dorin
nita_anisor
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
boticelina
membru argint
membru argint
boticelina


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 48
Data de inscriere : 26/01/2012

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyJoi Mar 22, 2012 1:53 pm

poate te ajuta un bidon cu robinet ca asta: http://gardentrend.ro/galeti.html
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyJoi Mar 22, 2012 5:00 pm

rozalia a scris:
Nu gasesc un racord intre adapatori automat si un bidon de 5-10 l. innebunesc.

De ce n-ai zis? http://www.prepelitebv.ro/produse%20adapatori.html - deruleaza pana jos. Economiseai un transport, tot am avut colet catre tine, nu costa mai nimic la expeditie sa adaugam si un bidon. (Dar ti-am trimis dopuri de capat, facute de Anca! cheers )
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyVin Mar 23, 2012 12:05 pm

Multumesc, nu stiam ce sunt , stateam si ma uitam ca magarusul la poarta noua scratch ,pe urma mi-am dat seama la ce se folosesc dopurile . Se poate comanda bidon separat de la d-voastra si cati l are?,caci doar nu este o avere transportul. decta sa colind magazinele, fac un calcul , benzina , timpul,acolo sunt = transport:)
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyVin Mar 23, 2012 12:08 pm

acu am vazut, cel cu 20 de l era ok, cum de nu l-am vazut cand am dat comanda, ori eram obosita , ori eram tare distrata, asta e... Razz
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptySam Mar 31, 2012 9:54 am

hai sa ma laud, am pus in functiune apatoarele automate pentru apa. Perfect. Am scapat de mai multe griji, spalat adapatoare, + au apa curata permanenta. Isi merita banii, zici ca cu ele s-au innascut
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptySam Mar 31, 2012 11:41 am

www.facebook.com/media/set/?set=a.192311777548634.41864.100003094404215&type=1

am postat pozele cu adapatoarele automate si niste graunte ,care cred eu ca este soia
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyDum Apr 01, 2012 4:05 am

am postat ( fiica mea ) la discutii - INTREBARE/SFAT
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyDum Apr 01, 2012 10:03 am

rozalia a scris:
hai sa ma laud, am pus in functiune apatoarele automate pentru apa. Perfect. Am scapat de mai multe griji, spalat adapatoare, + au apa curata permanenta. Isi merita banii, zici ca cu ele s-au innascut

Ne bucuram ca va plac cheers - numai ca si acestea trebuie igienizate. Ca totul este mult mai simplu si viata este mult mai frumoasa cu ele, asta este alta poveste. Sa vedeti ce o sa le apreciati cand o sa aveti 5.000 de prepelite...
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyDum Apr 01, 2012 10:34 am

Foarte mult imi place, va multumesc din suflet, dar sa vedeti ce le place lor mancarea , nevorbind de adapatoarele automater. Efectiv stau cu ei si ma distrez.
Ati vazut ce am gasit in furajele cumparate de la vivabio?
Cred ca tot din cauza alimentatiei , a aparut o roseata la 4-5 prepelite in zona urechii,parca este putin umflata si nu are pene. Pana maine daca nu le trece , le duc la medicul veterinar. Am 1 prepelita cu bubita pe nas. daca aveti idee din ce cauza , va rog sa ma ajutati.
Am desfacut un adapator ( ca un copilas ) si mi-am dat seama la ce se foloseste betisorul rosu.Este usor de spalat.Smile
Srotul de floarea soarelui de la d-voastra cumparata este foarte fin ,fata de cea ce am gasit pe aici.
cheers multumesc
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyDum Apr 01, 2012 4:38 pm

Ce ati gasit in vivabio? (Scuze, nu am apucat sa mai citesc tot, mai nimeresc pe apucate pe aici cate un topic.)
Vedeti un veterinar si pt cioc si pt urechi. Sa ne spuneti ce si cum. Luati problema in serios. Zilele acestea am vorbit cu un coleg de forum care a avut prepelitele bolnave, dupa ce s-a chinuit cu ele concluzia cu veterinarii a fost sa sacrifice tot si sa faca o dezinfectie generala. Dupa ce a facut asta, s-a dus si si-a cumparat alte prepelite, si cand a ajuns acasa, surpriza, erau si acestea bolnave... m-a sunat disperat ce sa faca (nu ca n-ar fi stiut deja raspunsul, si ce va urma). Asa-i cand cumperi de la crescatori fara masuri de biosecuritate implementate, sau/si care nu ofera documente de provenienta / certificat DSVSA care atesta starea de sanatate a prepelitelor livrate - risti si castigi, dar uneori o mai si iei urat pe coaja. Evil or Very Mad Imi pare rau ca persoana chiar e un crescator de treaba si cu mult bun simt (om fain si de gasca, cum se zice) dar uite asa te mai loveste cate una de nu-ti mai trebuie nimic... Ei, trec si astea si sunt sigur ca va reveni in forta.
Srotul e fin pt. ca v-am trimis din cel gata macinat, pregatit de folosit pt noi, sa nu mai stati sa-l macinati. Am vrut sa va ajut... Smile E un sortiment din seminte semidecorticate, cu multa pulpa si mai putina coaja (hoaspe), adicatelea cu un grad proteinic bun si celuloza in cota suficient de mica incat furajul final sa aibe o digestibilitate clasa-ntai.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyLun Apr 02, 2012 12:47 am

Dl. Muresan , am postat poze pe forum la discutii - IMTREBARE/SFAT , unde puteti sa vedeti ce am gasit in furaje.
M-am cam ingrozit , azi ma intalnesc cu medicul veterinar. Dimineata , am post la prepe. mele si am vazut ca de pe cioc ,dispare bubita, ma gandesc ca s-au batut, iar roseata de pe ureche incepe sa dispare.Dar oricum ,ma duc cu ele la medic. Sunteti foarte dragut ca ne ajutati ,multumesc Smile
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyLun Apr 02, 2012 1:36 am

Am discutat cu medicul veterinar de la VivaBio in legatura cu grauntele gasite in concentrat pentru prepelite ouatoare ( se vede pe forum poze postat la - INTREBARE / SFAT), imi spune ca grauntele respective este premix, foarte multe am gasit si ca nu are nimic daca le inghite o prepelita. L-am intrebat daca premixul nu trebuie sa fie maruntita si la gramaj, la care imi zice , Ba da, dar nu au nimic , el garanteaza.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyLun Apr 02, 2012 5:28 pm

rozalia a scris:
Am discutat cu medicul veterinar de la VivaBio in legatura cu grauntele gasite in concentrat pentru prepelite ouatoare ( se vede pe forum poze postat la - INTREBARE / SFAT), imi spune ca grauntele respective este premix, foarte multe am gasit si ca nu are nimic daca le inghite o prepelita. L-am intrebat daca premixul nu trebuie sa fie maruntita si la gramaj, la care imi zice , Ba da, dar nu au nimic , el garanteaza.

Intrebati-l care este procentul de omogenitate al furajului si daca dansul considera ca omogenizarea oferita de VivaBio este in parametrii corecti {hai sa rectificam: acceptabili]. Nu de alta, dar ati sesizat dvs. cu ochiul liber ca nu este, de unde toata discutia asta de altfel... si tind sa fiu de parere cu dvs. O prepelita mananca destul de putin (cca 30 de grame de furaj pe zi), daca inghite cateva granule de premix parametrii finali ai furajului inghitit in ziua respectiva sunt cu totul trazniti si la acea prepelita, si la cele care ar fi trebuit in ziua respectiva sa aiba parte de acel premix inghitit de surata lor. Ca nu va moare pasarea din asta (asa cum garanteaza omul) asta e posibil [pana la un punct cel putin sigur asa e], dar... Suspect

Eu v-as sfatui sa refaceti acel furaj; inainte de administrare bagati-l la macinat si iar la malaxat. Ce-i mai sigur e mai sigur. Daca n-ati gasit mucuri de tigara, ca la alti producatori, e bine. Vorba vine, bine... cu ghilimelele de rigoare.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyLun Apr 02, 2012 11:03 pm

dl. Muresan , eu nu mai dau de mancare de la viva bio,de cand am primit de la d-voastra srotul de floarea soarelui. Muc de tigara nu am gasit, dar din pacate am gasit fire de plastic si alte ciudatenii. Eu nu cred ce zice medicul veterinar de la vivabio, am lasat sa spuna ce doreste fara sa ma contrazic, dar este sigur,a pierdut un client.
sa traiasca prepelitebv.ro cheers , caci doar sunt clienta d-voastra, mai bine platesc taxa de transport, decat
1. sa moara prepelitele
2. sa ma enervez
Fac un calcul
transport = nervi si pierdere de prepelite
Dealtefel, l-am intrebat, daca de expl, 1 prepelita mananca sa zicem un gram de premix, inseamna ca prepelita mea a mancat mai multe grame de premix dintr-un sut.
Am dreptate? i-am zis, la care sigur putin a lasat mai moale si mi-a raspuns ca imi garanteaza ca nu patesc nimic pasarele. Nu va cred , i-am zis, pentru ca si la srotul de floarea soarelui, la fel mi-ati raspuns ( ii spuneam la cel de la viva bio) garantia prin vorba este una, ce scrie la termen de valabilitate este alta.
Mai bine vin personal pana la Brasov dupa concentrate ,deci ma intelegeti de ce cei din Oradea care vand concentrate nu mai au succes.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyMier Apr 04, 2012 4:08 pm

Fire de plastic ma gandesc ca pot fi si de la sacii cu blenduri (fire de saci de rafie). (Fata de mucuri de tigara) Asta e pana la urma inevitabil, am patit si noi de-a lungul timpului cu toti furnizorii de furaje si ingrediente (sroturi, cereale etc.). Una peste alta, n-are sens sa carati curier / posta sroturi, incercati sa gasiti un furnizor bun de sroturi in zona dvs. Oricum, ce e interesant de aflat este rezultatul, daca sunteti multumita de calitatea furajelor pe care vi le faceti + ca experienta, vi se pare greu? Din ce am vazut cam in 2-3 saptamani de utilizare (mai ales pe ouatoare) lumea incepe si simte diferenta, chiar daca e una primara si nu se compara cu rezultatul obtinut din pui iesiti din oua de la prepelite furajate corect, pui care la randul lor au ajuns la maturitate hraniti si vitaminizati cum trebuie, si care la maturitate incep si rasplatesc crescatorii pe masura implicarii lor.

Cea mai faina idee e cea cu venitul pana la noi, nu neaparat pt. aprovizionare cat sa ne cunoastem Cool si pt. schimbul de experienta, ca ati facut deja implementari la care noi inca n-am ajuns (bine, la scara mai mica deocamdata, dar cu siguranta sunteti de laudat si experienta pe care ati castigat-o o vrem impartasita si cu noi! cheers

Post Scriptum - ma indoiesc ca v-au murit prepelitele de la furajul VivaBio, ma gandesc ca ar trebui sa aibe o omogenizare tare proasta ca sa ajungeti la o mortalitate semnificativa incat sa poata fi cauzata (identificabil clar) de furajare (morti accidentale se mai intampla, nu au neaparat legatura cu furajarea). Totusi, luati in serios sa re-macinati si re-mixati VivaBio pe care il [mai] aveti...
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyJoi Apr 05, 2012 2:18 am

Va multumesc inca odata pentru invitatia, sigur , am sa venim la vara ( iulie ) , sotul meu preda la facultate inafara de biroul de ....
Cand mi-au murit prepelitele , a fost o constatare din partea dl. medic veterinar ( furajele erau cumparate de la Vetland, pe urma am trecut la vivabio. ) Verdictul la mortalitatea era proteina mai multa decat era necesar.
Furajele de la vivabio, mi-au mancat gainusele mele tip rase grele.
In legatura furajele pe care eu le pregatesc este: foarte simplu si foarte repede.
Ce fac. Masor porumbul, graul, srotul de soia - le macin , la care adaug, uleiul, macro tip... ) la prepe . ouatoare, uleiul srotul de floarea soarelui, calciul si le amestec bine . Asta cca. 12 min. imi ia. Eu deobicei le pregatesc 5 kg , sa fie proaspat.

Am un rand de pui , care sunt crescuta cu reteta de la d-voastra, am facut o comparatie cu cei de dinainte ( vivabio - aveam pui care la 3 saptamani nu aveau pene pe spate ),: cum se spune, cerul si pamantul Very Happy , .Pentru asta intru pe forum si incerc sa prezint modul cum au fost si cum sunt prepelitele mele, nu sa ma laud , ci ca sa nu aiba si ceilalti problemele prin care eu am trecut.
In concluzie :
sunt mult mai sanatosi, se vede pe ei, pene frumoase, ( nu zburlite si fara pene, adormite, ochi pe jumatate deschise, ca o chinezoaica Razz , ci au devenit : vioi, nevorbind , am mai multe oua.
Recomand tuturor , sa foloseasca reteda d-voastra cu incredere.
Eu sunt f.f.f.f. multumita, pentru ca vad cum sunt prepelitele mele.
In legatura cu aprovizionarea, eu va spun cum fac calculul. Pana ma inbrac, ies cu masina ( benzina) , poate nu gasesc parcare si manvart - invartita Razz ,+ 2 lei parcarea, in timpul asta fac altceva = cu transportul de la ferma Brasov. cheers

Regret , ca nu v-am ascultat in iarna, sa fii trecut mai repede. Asa e omul. Sta si cugeta . dar mai mult sta...
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyJoi Apr 05, 2012 6:06 pm

Ma bucur ca sunteti multumita de rezultate (sa adaugam ca si prepelitele is mai incantate!), asta e pana la urma mai important ca orice. Si daca adaugi ca iese si mai ieftin decat orice alta varianta de furajare (nu stiu daca in cazul dvs. momentan cel putin, dar la cei care au peste 300-400 de capete cu siguranta... cu cat mai multe, cu atat mai rentabil), si ai si certitudinea ca stii ce ai pus tu inauntru si mai pui ca e si mereu proaspat... cheers Crestem impreuna!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyVin Apr 06, 2012 5:46 am

Cel putin dupa calculele mele, ies mai ieftin ( pret ) fata de cea ce an gasit prin zona. Nevorbind , de rezultatul pe care le am.
Spe sa crestem inpreuna cheers , am depus la primaria ... certificat de urbanism pentru extindere anexa , pe urma comand de la d-voastra boxe pentru 80 prepelite 4- 5 buc. Very Happy
Sus In jos
fekete1974
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 19
Varsta : 50
Data de inscriere : 11/04/2012

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Furaje prepelite!!!   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyJoi Apr 19, 2012 4:10 pm

Intru si eu in discutiile dvs privitoare la mancare. Eu am luat furaje Vivabio si dupa calcule prepelitele mele aveau deja 6 saptamani si nu au ouat. Am gasit un magazin de furaje in Timisoara unde avea formula pentru furaje. Am facut 40Kg de amestec. De la magazin am cumparat shrotul de soia+restul formulei iar eu am pus cele 25 de kg porumb+grau si le-am macinat foarte marunt la moara unui prieten. Rezultatul: am iesit undeva la 1.7 lei/kg. Mai departe am fost surprins ca dupa 1 saptamana au inceput sa-mi faca oua prepelitele. Deci formula a fost buna!!! cheers
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyVin Apr 20, 2012 4:24 am

ne spuneti si noua formula?, eu am cumparay de
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Furaje prepelite!!!   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyVin Apr 20, 2012 4:25 am

ne spuneti si noua formula?, eu am cumparat de la prepelitebv. sunt foarte multumita.
Defacpt formula si eu le am , dar de unde procum asa de multe minerale etc.
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Furaje prepelite!!!   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyVin Apr 20, 2012 4:27 am

se mai intampla sa nu oua chiar la 6 saptamani.
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyVin Apr 20, 2012 4:55 am

rozalia a scris:
se mai intampla sa nu oua chiar la 6 saptamani.
Buna.Azi si puisorii mei au implinit 6 sapt( o parte din iei fiiandca si sambata,duminica au mai iesit pui...).Alaltaieri am avut o surpriza placuta, am gasit un ou.Ieri au fost vreo 3 micute, si vreo 2 care aveau numa coaja.Deci pana acuma am un ou Very Happy Si la voi asa se intampla cand incep sa oua sunt mici?S-au fara coaja...? Astept sa vad azi ce o sa am. Pareri plzzz Idea
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Furaje prepelite!!!   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyVin Apr 20, 2012 5:02 am

da, am si eu chiar de luni au inceput sa oua. am gasit oua micute, cu coaja subtire, chiar alba, de atunci nu am aproblema. Sunt mandra de ele.Manca-lar mama Razz Mai am puisori de o saptamana.Smile
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 EmptyVin Apr 20, 2012 5:39 am

rozalia a scris:
da, am si eu chiar de luni au inceput sa oua. am gasit oua micute, cu coaja subtire, chiar alba, de atunci nu am aproblema. Sunt mandra de ele.Manca-lar mama Razz Mai am puisori de o saptamana.Smile
Cum ai observat a doua-treilea ou deja a fost "normal"? La mine 2 au fost fara coaja.S-au si spart acolo unde l-au ouat Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: adapatori fara cuva   adapatori fara cuva - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
adapatori fara cuva
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» adapatori fara cuva
» adapatori fara cuva
» adapatori fara cuva
» adapatori fara cuva
» ECLOZIONATORUL

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: furajare de prepelite-
Mergi direct la: