forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 incubatorul cleo 5

In jos 
+5
Ioo Francisc
ipeeati
karol71
george.m
Dados
9 participanți
AutorMesaj
Dados
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Data de inscriere : 08/02/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptyMier Feb 29, 2012 11:48 am

Va salut,
Este normal ca intr-un incubator cleo cu termometru sa fie o difernta de temperatura de 0.9 grade intre centru incubatorului si margine? Centru 38.3 margine 39.2!!!
Va multumesc
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptyJoi Mar 01, 2012 1:17 am

mie mi se pare normal sa postezi unde trebuie ,nu sa deschizi tu un nou topic asa de dragul intrebarii
scuze pentru cei care respecta niste umile si simple reguli in ale forumului
Sus In jos
Dados
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Data de inscriere : 08/02/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptyJoi Mar 01, 2012 2:30 am

george.m a scris:
mie mi se pare normal sa postezi unde trebuie ,nu sa deschizi tu un nou topic asa de dragul intrebarii
scuze pentru cei care respecta niste umile si simple reguli in ale forumului

Domnule George M, mie mi se pare normal sa raspunzi la intrebare daca stii, nu sa vi cu apostrofari inutile si infantile legate de locul unde se posteaza, din cate stiu eu scopul acestui forum este altul nu cred ca are sens sa astern aici o insiruire de motive bune pt care exista acest forum. Oricum multumesc pt ajutor si informatiile pe care mi le-ai dat domnule george m referitoare la intrebarea pe care am adresat-o mai sus cunoscatorilor si crescatorilor de prepelite printre care te numeri si tu, sau cel putin asa susti tu (cu toate ca eu ne te vad decat un focat utilizator de MIRC) O zi buna
Sus In jos
karol71
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 18
Varsta : 52
Data de inscriere : 08/02/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptyMar Mar 13, 2012 11:44 pm

Dados a scris:
george.m a scris:
mie mi se pare normal sa postezi unde trebuie ,nu sa deschizi tu un nou topic asa de dragul intrebarii
scuze pentru cei care respecta niste umile si simple reguli in ale forumului

Domnule George M, mie mi se pare normal sa raspunzi la intrebare daca stii, nu sa vi cu apostrofari inutile si infantile legate de locul unde se posteaza, din cate stiu eu scopul acestui forum este altul nu cred ca are sens sa astern aici o insiruire de motive bune pt care exista acest forum. Oricum multumesc pt ajutor si informatiile pe care mi le-ai dat domnule george m referitoare la intrebarea pe care am adresat-o mai sus cunoscatorilor si crescatorilor de prepelite printre care te numeri si tu, sau cel putin asa susti tu (cu toate ca eu ne te vad decat un focat utilizator de MIRC) O zi buna
Sunt de acord cu tine Dados,multi uita ca scopul acestui forum sa invatam unii de la altii ca sa putem creste impreuna dar se pare ca unora le place sa bage de vina si sa ne iroseasca timpul degeaba
Si ca sa iti raspund la intrebare.fiindca CLEO 5 este pentru uz casnic e normal sa aiba mici probleme,dar ptr a rezolva problema ta trebuie ca atunci cind intorci ouale sa muti celedin exterior in interior si invers altfel o sa ai probleme cu pui cu deficiente
Sus In jos
Dados
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Data de inscriere : 08/02/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptyJoi Mar 15, 2012 5:16 am

karol71 a scris:
Dados a scris:
george.m a scris:
mie mi se pare normal sa postezi unde trebuie ,nu sa deschizi tu un nou topic asa de dragul intrebarii
scuze pentru cei care respecta niste umile si simple reguli in ale forumului

Domnule George M, mie mi se pare normal sa raspunzi la intrebare daca stii, nu sa vi cu apostrofari inutile si infantile legate de locul unde se posteaza, din cate stiu eu scopul acestui forum este altul nu cred ca are sens sa astern aici o insiruire de motive bune pt care exista acest forum. Oricum multumesc pt ajutor si informatiile pe care mi le-ai dat domnule george m referitoare la intrebarea pe care am adresat-o mai sus cunoscatorilor si crescatorilor de prepelite printre care te numeri si tu, sau cel putin asa susti tu (cu toate ca eu ne te vad decat un focat utilizator de MIRC) O zi buna
Sunt de acord cu tine Dados,multi uita ca scopul acestui forum sa invatam unii de la altii ca sa putem creste impreuna dar se pare ca unora le place sa bage de vina si sa ne iroseasca timpul degeaba
Si ca sa iti raspund la intrebare.fiindca CLEO 5 este pentru uz casnic e normal sa aiba mici probleme,dar ptr a rezolva problema ta trebuie ca atunci cind intorci ouale sa muti celedin exterior in interior si invers altfel o sa ai probleme cu pui cu deficiente


Salut , multumesc pt sfatul pe care mi l-ai dat si intr-adevar asa am si facut cu o singura exceptie: pt ca aceste incubatoare sunt hobby asa cum o spui si tu apar aceste probleme la ele, eu i-am facut o modificare, am micsorat diametrul rezistentei cu vreo 7 cm si am reusit sa reduc diferenta de temperatura intre centru si margine astfel: de la 1.4 grade la 0,4 grade deci cu un grad ceea ce e mult. Sambata astept sa-mi iasa pui sper sa am un randament de macar 75%. O zi buna!
Sus In jos
ipeeati
nou pe forum
ipeeati


Numarul mesajelor : 5
Varsta : 56
Data de inscriere : 07/12/2010

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptyVin Mar 16, 2012 12:53 pm

Dados a scris:
george.m a scris:
mie mi se pare normal sa postezi unde trebuie ,nu sa deschizi tu un nou topic asa de dragul intrebarii
scuze pentru cei care respecta niste umile si simple reguli in ale forumului

Domnule George M, mie mi se pare normal sa raspunzi la intrebare daca stii, nu sa vi cu apostrofari inutile si infantile legate de locul unde se posteaza, din cate stiu eu scopul acestui forum este altul nu cred ca are sens sa astern aici o insiruire de motive bune pt care exista acest forum. Oricum multumesc pt ajutor si informatiile pe care mi le-ai dat domnule george m referitoare la intrebarea pe care am adresat-o mai sus cunoscatorilor si crescatorilor de prepelite printre care te numeri si tu, sau cel putin asa susti tu (cu toate ca eu ne te vad decat un focat utilizator de MIRC) O zi buna

-este normal, depinde insa si cu ce masori temperatura
(termometru de precizie)
Sus In jos
http://www.ipee.ro
ipeeati
nou pe forum
ipeeati


Numarul mesajelor : 5
Varsta : 56
Data de inscriere : 07/12/2010

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptyVin Mar 16, 2012 12:57 pm

Dados a scris:
george.m a scris:
mie mi se pare normal sa postezi unde trebuie ,nu sa deschizi tu un nou topic asa de dragul intrebarii
scuze pentru cei care respecta niste umile si simple reguli in ale forumului

Domnule George M, mie mi se pare normal sa raspunzi la intrebare daca stii, nu sa vi cu apostrofari inutile si infantile legate de locul unde se posteaza, din cate stiu eu scopul acestui forum este altul nu cred ca are sens sa astern aici o insiruire de motive bune pt care exista acest forum. Oricum multumesc pt ajutor si informatiile pe care mi le-ai dat domnule george m referitoare la intrebarea pe care am adresat-o mai sus cunoscatorilor si crescatorilor de prepelite printre care te numeri si tu, sau cel putin asa susti tu (cu toate ca eu ne te vad decat un focat utilizator de MIRC) O zi buna

-este normal, depinde insa si cu ce masori temperatura
(termometru de precizie)
Sus In jos
http://www.ipee.ro
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptySam Mar 17, 2012 1:04 am

Salut , multumesc pt sfatul pe care mi l-ai dat si intr-adevar asa am si facut cu o singura exceptie: pt ca aceste incubatoare sunt hobby asa cum o spui si tu apar aceste probleme la ele, eu i-am facut o modificare, am micsorat diametrul rezistentei cu vreo 7 cm si am reusit sa reduc diferenta de temperatura intre centru si margine astfel: de la 1.4 grade la 0,4 grade deci cu un grad ceea ce e mult. Sambata astept sa-mi iasa pui sper sa am un randament de macar 75%. O zi buna! [/quote]

Au inceput sa iasa puiutii?
Cum esti? Very Happy
Sus In jos
Dados
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Data de inscriere : 08/02/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptySam Mar 17, 2012 3:48 am

Ioo Francisc a scris:
Salut , multumesc pt sfatul pe care mi l-ai dat si intr-adevar asa am si facut cu o singura exceptie: pt ca aceste incubatoare sunt hobby asa cum o spui si tu apar aceste probleme la ele, eu i-am facut o modificare, am micsorat diametrul rezistentei cu vreo 7 cm si am reusit sa reduc diferenta de temperatura intre centru si margine astfel: de la 1.4 grade la 0,4 grade deci cu un grad ceea ce e mult. Sambata astept sa-mi iasa pui sper sa am un randament de macar 75%. O zi buna!

Au inceput sa iasa puiutii?
Cum esti? Very Happy [/quote]

sunt in a 16- a zi si nu e nici o miscare nu inteleg ce se intampla sunt ingrijorat!!
Sus In jos
Dados
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Data de inscriere : 08/02/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptySam Mar 17, 2012 3:52 am

ipeeati a scris:
Dados a scris:
george.m a scris:
mie mi se pare normal sa postezi unde trebuie ,nu sa deschizi tu un nou topic asa de dragul intrebarii
scuze pentru cei care respecta niste umile si simple reguli in ale forumului

Domnule George M, mie mi se pare normal sa raspunzi la intrebare daca stii, nu sa vi cu apostrofari inutile si infantile legate de locul unde se posteaza, din cate stiu eu scopul acestui forum este altul nu cred ca are sens sa astern aici o insiruire de motive bune pt care exista acest forum. Oricum multumesc pt ajutor si informatiile pe care mi le-ai dat domnule george m referitoare la intrebarea pe care am adresat-o mai sus cunoscatorilor si crescatorilor de prepelite printre care te numeri si tu, sau cel putin asa susti tu (cu toate ca eu ne te vad decat un focat utilizator de MIRC) O zi buna

-este normal, depinde insa si cu ce masori temperatura
(termometru de precizie)

temperatura o masor cu un termometru cu afisaj electronic (pt incubatoare)
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptySam Mar 17, 2012 6:17 am


Au inceput sa iasa puiutii?
Cum esti? Very Happy [/quote]

sunt in a 16- a zi si nu e nici o miscare nu inteleg ce se intampla sunt ingrijorat!![/quote]

Ehh nu ai de ce sa iti faci griji,
O sa fie bine.
Cred ca iarna le place sa mai stea o zi la caldurica apoi sa iasa Laughing
Sus In jos
Dados
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Data de inscriere : 08/02/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptyVin Mar 23, 2012 11:07 pm

Salut, saptamana asta, luni mai exact am scos 70 pui din 90 oua iar azi sau maine astept sa-mi iasa si din al doilea incubator... asa ca vreau sa va intreb cat de grav este daca pun puii inn acelasi loc (diferenta de o sptamana intre ei)?
Sus In jos
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptySam Mar 24, 2012 1:32 am

Dados a scris:
Salut, saptamana asta, luni mai exact am scos 70 pui din 90 oua iar azi sau maine astept sa-mi iasa si din al doilea incubator... asa ca vreau sa va intreb cat de grav este daca pun puii inn acelasi loc (diferenta de o sptamana intre ei)?
DACA VREI SA-TI RAMANA SI DIN AL DOILEA CEVA PUNE-I SEPARAT ALTFEL NU-TI RAMANE NICI UNUL DIN CEL DE AL DOILEA.
Sus In jos
boticelina
membru argint
membru argint
boticelina


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 48
Data de inscriere : 26/01/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptySam Mar 24, 2012 1:33 am

eu i-as separa impartind macar cateva zile maternitatea un un despartitor din plasa pe o rama, ma gandesc ca plasa de tantari e f buna. Sunt tare fragili puii mici iar cei mari o sa calce pe ei si ii pot rani. Intre puii mei e o diferenta de 2 zile si tot sunt cam oprimati puii mai mici

In plus celor mici trebuie sa le asiguri 36-38 grade iar celor de-o saptamana 30-32 de grade, adapatoare si hranitoare mai mici pt cei de-o zi, mai mare sau inaltata pt cei mari, sunt multe lucruri la care trebuie sa te gandesti.
Sus In jos
alinu21
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 10
Varsta : 34
Data de inscriere : 18/04/2012

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Incubatoare cleo 5   incubatorul cleo 5 EmptyLun Feb 18, 2013 1:59 pm

Incubatore de oua la preturi de producator.

http://casa-animalelor.ro/incubatoare-oua
Sus In jos
incubatoare
membru argint
membru argint
incubatoare


Numarul mesajelor : 82
Varsta : 61
Data de inscriere : 19/02/2010

incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: incubatoarele Cleo   incubatorul cleo 5 EmptyVin Mar 15, 2013 1:28 pm

Incubatoare oua prepelita, gaina, rata, clocitoare performante, incubatoarele electrice asigura clocirea oualelor de incubat si iarna. Noi livram incubatorul, ovoscopul, microferma electrica, la tine in gospodarie. Va ajutam sa aveti mai multe pasari: prepelite, gaini, rate, curci, pauni, fazani, etc. Comenzi la tel. 0744507642. Prezentare si preturi la www.electrounivers.aaz.ro
[img]incubatorul cleo 5 47217133 [/img]
Sus In jos
http://www.electrounivers.aaz.ro
Continut sponsorizat





incubatorul cleo 5 Empty
MesajSubiect: Re: incubatorul cleo 5   incubatorul cleo 5 Empty

Sus In jos
 
incubatorul cleo 5
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» vand incubatoare electrice si pentru prepelite
» ce fel de incubator folositi?
» Incubare 400 de oua in incubator cleo 5 cu extensie???
» Noua mea ferma (Stadiu proiect)
» VAND INCUBATOR CLEO 3 BUC.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: incubare-
Mergi direct la: