forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Noua mea ferma (Stadiu proiect)

In jos 
+19
Tavy
Tudor20
razvy82
sorin1sipos
Vexx
solotm
mihain2010
minicu
ady
geluionut
Ioo Francisc
Paul1988
nouabv
DianuMarius
sorin.surcel
PrepeliteBrasov
gabrielbalc
george.m
vyryausiasis
23 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyLun Dec 26, 2011 2:31 pm

Salutare. Sunt nou pe acest forum,dar cresc prepelite de aproape un an. Am avut pana acum de curand prepelite dar le-am taiat si vandut ca nu am vrut sa le chinui in iarna asta, cu toate ca aveam si incalzire.Va rog sa imi spuneti daca va place proiectul pe care vreau sa il fac adica daca am gandit bine locul unde o sa le cresc. cheers Sarbatori fericire bounce santa cheers



http://s7.postimage.org/wwttttw5n/IMG_0001.jpg


http://s7.postimage.org/yd5cbyz2j/IMG_0002.jpg

Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyMar Dec 27, 2011 2:51 am

arata bine cum sunt programate
dar daca ai si dimensiunile camerelor ar fi mult mai usor sa ne dam cu parerea
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyMar Dec 27, 2011 11:27 am

Sa incepem cu inceputul:D defapt este o singura camera acuma care are 3,5m x 2,4 x 2,2(h) iar aceasta o impart in 2 una in care tin prepelitele care va fi de 2,4x2 x2,2(h) iar cealalta ramane 1,5x2,4x2,2(h) bounce bounce
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyVin Dec 30, 2011 10:57 am

Nu vrea nimeni sa ma ajute cu sfaturi?Sad Question Question
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyDum Ian 01, 2012 6:34 am

Iti trebuie o camera mai mare. Acuma depinde si cate prepelite vrei sa ti dar parerea mea e ca iti trebuie una mai mare in caz ca vrei sa te extinzi. Eventual o faci prima, cea prin care se intra, mai mica si tit ramane spatiu mai mult pentru cealalta. Ca solutie de incalzire la ce te-ai gandit?
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyDum Ian 01, 2012 11:27 am

depinde de tine cat vrei sa te dezvolti,
eu unul inca nu am inceput sa cresc si vreau si eu sa amenajez o incapere in primavara asa ca nu pot sa ma pronunt momentan
asteapta sfaturile celor experimenti
multa bafta si La multi ani !
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyMar Ian 03, 2012 8:33 am

Scuze de intarziere la raspuns! Pai deocamdata nu vreau sa incep cu multe ,ca stiu ca sunt o responsabilitate ca am mai avut. Vreau sa incep cu maxim 100 cu o eventuala extindere daca merge. In legatura cu incalzirea am sa il leg de la centrala. Pun un calorifer si un senzor de temperatura conectat la un ventilator care o sa fie pus pe aerisire ca sa mentina temperatura consanta.Sanatate si numai bine!
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyVin Ian 06, 2012 1:51 am

Alte informatii mai pot primi? bounce bounce
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyDum Ian 08, 2012 3:27 pm

Acum am vazut mesajul tau de pe alt topic... forumul nu notifica utilizatorii pe mail de topicurile noi, ci doar la cele pe care au scris deja.

Arata bine. Scurgere in pardoseala? Un lambriu de plastic sau si mai bine gresie & faianta si e chiar fain. Nu corespunde normelor DSVSA dar oricum e mai ok decat la multi altii. De-ar fi si de 3-4 ori mai mare, chiar puteai face chestii super faine acolo. BAFTA!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyLun Ian 09, 2012 9:38 am

Buna seara! Am sa pun si lambriu si gresie ,as vrea sa optez si pt. o incalzire in pardoseala dar sa vad bugetul de inceput cum ma incadrez.Eu am mai avut prepelite pana de curand. Vreau sa ma extind ceva mai mult ca pana acuma. am avut vreo 200 de puicute. Cred ca in ce o sa construiesc acuma imi intra vreo 600. vreo 4 custipe 5 etaje.App ce sunt normele DSVSA? rabbit
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyLun Ian 09, 2012 12:30 pm

Lambriu din PVC, nu din lemn (neaparat nu lemn! nici la pereti nici la custi). Incalzirea prin pardoseala o sa te ajute foarte, foarte mult (mai ales sa tii umiditatea sub control, factor foarte important). DSVSA: legislatia e si la ei pe site, si in Monitorul Oficial Smile
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyMar Ian 10, 2012 6:14 am

Bine inteles ca pe pereti va fi lambriu din p.v.c. Cu incalzirea in pardoseala... v-am spus sa vad bugetul
Cam cate credeti ca pot creste intrun spatiu ca acesta? (5mp)Custile am sa le confectionez eu, din cadru metalic. ceva de genu http://uploadimage.ro/images/34757000921279671902.jpg sunt bune custile?? astept raspuns. Multumesc!
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyMar Ian 10, 2012 5:36 pm

In 5mp nu poti mare lucru. Poate un rastel de 400 de prepelite... daca e ventilat ok. Sper din inima ca nu faci ce e in poza aia. Mai bine faci mai putin si mai bun, si din vanzari mai faci rost de bani si mai adaugi. Le utilizezi pe termen lung, daca faci o treaba fa-o ca lumea.

(Printre altele), ia in calcul si ergonomia in utilizare:
- rastel cu roti, sa il poti deplasa cand faci curat (fa un calcul ce inseamna un rastel plin... daca n-ai roti, te-ai scos);
- baga-ti adapatori automatizate, altfel o sa te chinui cu igiena zilnica [ai apa curenta si canalizare?]
- pe rastel fa-ti custi care le poti extrage individual, sa poti sa faci prin rotatie dezinfectiile periodice; nu face monoblocuri din cadru metalic ca o sa-ti blestemi zilele, sau o sa renunti la masurile de biosecuritate sa-ti fie mai usor si o sa ti le blestemi mai tarziu si mai tare;
- ai grija sa le poti scoate / baga usor pe usa! (suna trivial, dar ai fi surprins cati fac niste improvizatii oribile de monstri metalici pe care nu-i pot urni, si cu asta la revedere implementare biosecuritate de baza...). Bafta si sa ne arati poze!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyMier Ian 11, 2012 8:54 am

domnu Muresan sunteti un om deosebit la cate informatii dezvaluiti la cei nestiutori,sunteti o adevarata enciclopedie pe care noi trebuie sa o descoperim prin raspunsurile la intrebarile si toate lucrurile pe care le postam aici,va multumim ca sunteti alaturi de noi cei mai novici
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyMier Ian 11, 2012 11:35 am

Multumesc pentru aprecieri, insa ceea ce intentionam este sa oferim mult, mult mai multe informatii celor care ne viziteaza. Intentionam sa oferim consiliere pe vanzari, marketing si analiza plan de afaceri (inclusiv analize cost-beneficiu pentru planul investitional si tehnici de optimizare a costurilor de productie) pentru toti doritorii, pentru ca am vazut ca multi dintre noii nostri parteneri se descurcau mai greu cu vanzarile. Dar vom face asta doar cu cei care ne viziteaza Smile Ne punem frumos la masa cu fiecare si il ajutam sa isi puna tara la cale si sa gaseasca cele mai bune si eficiente moduri de a creste. Doar acesta e si motto-ul nostru de altfel, CRESTEM IMPREUNA! Succesul partenerilor nostri e si sccesul nostru...

Ar trebui sa fie gratis sau consultatie de managementul afacerii contra cost?
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyJoi Ian 12, 2012 6:47 am

imi cer scuze ca nu am raspuns dar nu am fost avertizat ca au fost postari noi dar nu stiu de ce.imi recomandati sa fac o singura camera? ea acuma este una singura. vroiam sa o despart si sa fac ce v-am aratat. apa curenta am dar nu am inca canalizare comuna am hazna cum se face la tara. in legatura cu custile am sa ma mai gandesc sa vad cum ies mai ieftin si mai bine.In legatura cu adapatorile am sa comand cele de la dumneavoastra dar mai tarziu dupa ce fac modificarile custile si sa le populez. astept sfaturi in continuare.Va multumesc.
prepelitebv.ro a scris:
In 5mp nu poti mare lucru. Poate un rastel de 400 de prepelite... daca e ventilat ok. Sper din inima ca nu faci ce e in poza aia. Mai bine faci mai putin si mai bun, si din vanzari mai faci rost de bani si mai adaugi. Le utilizezi pe termen lung, daca faci o treaba fa-o ca lumea.

(Printre altele), ia in calcul si ergonomia in utilizare:
- rastel cu roti, sa il poti deplasa cand faci curat (fa un calcul ce inseamna un rastel plin... daca n-ai roti, te-ai scos);
- baga-ti adapatori automatizate, altfel o sa te chinui cu igiena zilnica [ai apa curenta si canalizare?]
- pe rastel fa-ti custi care le poti extrage individual, sa poti sa faci prin rotatie dezinfectiile periodice; nu face monoblocuri din cadru metalic ca o sa-ti blestemi zilele, sau o sa renunti la masurile de biosecuritate sa-ti fie mai usor si o sa ti le blestemi mai tarziu si mai tare;
- ai grija sa le poti scoate / baga usor pe usa! (suna trivial, dar ai fi surprins cati fac niste improvizatii oribile de monstri metalici pe care nu-i pot urni, si cu asta la revedere implementare biosecuritate de baza...). Bafta si sa ne arati poze!
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyVin Ian 13, 2012 1:09 am

prima mea intentie este de a avea oua doar pentru consum personal,chiar daca mai am in curte si vreo 30 de gaini iar in privinta distribuirii deja imi fac reclama la colegii de la servicii(mai ales la doamnele cu prunci) despre beneficiile oualelor de prepelita si in situatia cand o sa ma dezvolt cu un efectiv mai mare o sa am unde valorifica,momentan fac doar munca de informare si de prospectare a pietii,sa vina primavara si cu ea binemeritata caldura si ma si apuc de treaba
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyVin Ian 13, 2012 1:18 am

Felicitari pentru inceput. Asa o sa fac si eu ms pentru sfat.Numai bine!
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptySam Ian 14, 2012 12:11 pm

Domnu` Muresan nicio sugestie nimic?Sad am nevoie de ajutor. Numai bine cheers si toata stima mea.
Sus In jos
sorin.surcel
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 05/11/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyDum Ian 15, 2012 12:51 am

vyryausiasis a scris:
Domnu` Muresan nicio sugestie nimic?Sad am nevoie de ajutor. Numai bine cheers si toata stima mea.
Salut,

Domnu' Muresan te/ne -a intrebat ceva ultima data si nu i-a raspuns nimeni... sunt convins ca merita si raspunsuri nu numai intrabari pentru ca domnia sa a raspuns la majoritatea pe acest forum...

@Domnu' Muresan ... din puctul meu de vedere consultanta este valoarea adaugata produselor dumneavoastra... o fac si eu in domeniul meu

Numai bine dragi colegi!
Sus In jos
http://www.bioprepelita.ucoz.ro
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyDum Ian 15, 2012 4:38 am

Eu am raspuns intrebarilor puse de catre domnul Muresan .Daca am omis ceva imi cer scuze si doresc corectare. Va multumesc.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptySam Ian 21, 2012 4:39 pm

vyryausiasis a scris:
imi cer scuze ca nu am raspuns dar nu am fost avertizat ca au fost postari noi dar nu stiu de ce.imi recomandati sa fac o singura camera? ea acuma este una singura. vroiam sa o despart si sa fac ce v-am aratat. apa curenta am dar nu am inca canalizare comuna am hazna cum se face la tara. in legatura cu custile am sa ma mai gandesc sa vad cum ies mai ieftin si mai bine.In legatura cu adapatorile am sa comand cele de la dumneavoastra dar mai tarziu dupa ce fac modificarile custile si sa le populez. astept sfaturi in continuare.Va multumesc.

prepelitebv.ro a scris:
In 5mp nu poti mare lucru. Poate un rastel de 400 de prepelite... daca e ventilat ok. Sper din inima ca nu faci ce e in poza aia. Mai bine faci mai putin si mai bun, si din vanzari mai faci rost de bani si mai adaugi. Le utilizezi pe termen lung, daca faci o treaba fa-o ca lumea.

(Printre altele), ia in calcul si ergonomia in utilizare:
- rastel cu roti, sa il poti deplasa cand faci curat (fa un calcul ce inseamna un rastel plin... daca n-ai roti, te-ai scos);
- baga-ti adapatori automatizate, altfel o sa te chinui cu igiena zilnica [ai apa curenta si canalizare?]
- pe rastel fa-ti custi care le poti extrage individual, sa poti sa faci prin rotatie dezinfectiile periodice; nu face monoblocuri din cadru metalic ca o sa-ti blestemi zilele, sau o sa renunti la masurile de biosecuritate sa-ti fie mai usor si o sa ti le blestemi mai tarziu si mai tare;
- ai grija sa le poti scoate / baga usor pe usa! (suna trivial, dar ai fi surprins cati fac niste improvizatii oribile de monstri metalici pe care nu-i pot urni, si cu asta la revedere implementare biosecuritate de baza...). Bafta si sa ne arati poze!

Scuze, am avut zile nebune cu munca de dimineata pana seara, incerc sa fiu cu voi cat se poate. M-am culcat ieri la 4 jumate dimineata Smile
La topicuri noi raspund mai greu ca nu ma avertizeaza pe mail. Cand dau de ele, scriu, daca nu dau de ele mai ajutati-ma voi va rog (cate un link pe un topic pe care-s activ si pt care primesc notificari) Smile

@vyryausiasis: Pt. autorizare DSVSA trebuie compartimetare specifica. Daca nu se intentioneaza autorizare DSVSA, e bine macar sa fie un filtru bio la intrare (intr-o forma implementat corect sau rudimentara). Decizia eu as lua-o in functie de spatiu si de obiectivele propuse; ca sugestie, se preteaza la compartimentari incaperile de peste 40-45mp, cele sub 40mp nu prea (mai mult va incurcati degeaba).

@sorin.surcel: Este cadoul oferit celor care-l doresc si care depun efortul de a ne vizita. Asta pentru ca apreciem efortul celor care vin (investesc timp, deplasare / oboseala, bani ca sa ne vada) si ne straduim sa-l rasplatim cat mai bine. Speram sa nu dezamagim!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyDum Ian 22, 2012 8:41 am

Va multumesc pentru raspuns Domnule Muresan. Imi cer scuze ca v-am sacait sper nu va fi suparat pe mine. Numai bine si prepelite frumoase! bounce
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyDum Ian 22, 2012 10:51 am

Nu aveti de ce sa va cereti scuze - facem exact ceea ce e de facut aici, acesta este scopul forumului si esenta sa. Cine nu vrea, nu participa pe forum! rabbit
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) EmptyDum Ian 22, 2012 11:11 am

Azi mi-am luat niste prepelite cheers cheers (din nou) am luat de la cineva cunoscut, dar mi-am batut capul cu sortarea. inca nu m-am lamurit cum se deosebeste sexul le-am luat si dupa cioc si dupa penele de sub cioc si dupa cloaca pana la urma m-am incurcat nici nu mai stiu ce am ales Crying or Very sad puteti sa imi spuneti mai cu exactitate cum se face? am vazut ceva pe forum dar nu am inteles:| V-as fi recunoscator ! Multumesc!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty
MesajSubiect: Re: Noua mea ferma (Stadiu proiect)   Noua mea ferma  (Stadiu proiect) Empty

Sus In jos
 
Noua mea ferma (Stadiu proiect)
Sus 
Pagina 1 din 8Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O noua Microferma de prepelite
» Ferma ta de prepelite!
» Mica mea ferma
» solutie pt incalzit ferma de prepelite?
» Ferma prepelite Bucuresti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita japoneza-
Mergi direct la: