forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 otita la prepelite

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

otita la prepelite Empty
MesajSubiect: otita la prepelite   otita la prepelite EmptyLun Apr 02, 2012 4:49 am

Buna ziua, am o prepelita care de sambata nu are pene in jurul urechii si putin este inflamat si rosu. L-am dus la medicul veterinar, doamna a constatat ca din cauza ca este prepelita putin mai dezvoltat decat colegele de camera Smile, cucoanele au vrut sa-l elimine prin a trage de pene in jurul urechii si au atins urechiusa si asa a primit otita.
Tratamentul pe care am sa-i dau timp de 7 - 10 zile cu GALLIMYCIN 5,5 %, prepelita tinuta separat in carantina ( sa nu fie lovita in continuare), si timp de doua zile pauza la oua.La celelalte obligatoriu tratament timp de 3 zile tot cu GALLIMYCIN 5,5%, sub fprma de praf in apa.
Daca doriti , dupa masa cand se intoarce fiica mea , postam si poza pe forum. ( eu nu ma pricep Sad )
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

otita la prepelite Empty
MesajSubiect: otita la prepelite   otita la prepelite EmptyLun Apr 02, 2012 6:37 am

otita la prepelite Scaled.php?server=836&filename=p0204121524
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

otita la prepelite Empty
MesajSubiect: Re: otita la prepelite   otita la prepelite EmptyDum Apr 08, 2012 4:24 am

Multumim pentru informatii.
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

otita la prepelite Empty
MesajSubiect: otita la prepelite   otita la prepelite EmptyDum Apr 08, 2012 11:23 am

dupa 7 zile de tratament, s-a facut bine prepelita si s-a intors din carantina ( livingul nostru )la locul ei Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





otita la prepelite Empty
MesajSubiect: Re: otita la prepelite   otita la prepelite Empty

Sus In jos
 
otita la prepelite
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cumpar porumb, cumpar grau, cumpar srot de soia, cumpar srot de floarea soarelui, cumpar calciu furajer, cumpar ulei
» Microferma de prepelite Brasov - prepelite Bobwhite de vanzare!
» INCEPUTUL CU PREPELITE
» oua prepelite
» Microferma de prepelite Arges vinde prepelite si pui

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: