forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 dureri de picioare la pui

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ghiulosu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 36
Data de inscriere : 04/04/2012

dureri de picioare la pui Empty
MesajSubiect: dureri de picioare la pui   dureri de picioare la pui EmptyMier Apr 04, 2012 12:12 am

salutare
eu sunt nou in cresterea prepelitelor si vreau sa va intreb dak stiti cumva de ce ar putea sa ii doara picioarele pe puisori cam dupa varsta de 10 zile. matusa mea a pus incubatorul inaintea mea si puii am inceput sa aiba dureri. am si eu peste 60 de puisori acum si nu as vrea sa moara si ai mei.
Sus In jos
Ioo Francisc
membru aur
membru aur
Ioo Francisc


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/02/2012

dureri de picioare la pui Empty
MesajSubiect: Re: dureri de picioare la pui   dureri de picioare la pui EmptyMier Apr 04, 2012 3:01 am

Cum ti-ai dat seama ce au? Adica de unde sti ca ii dor picioarele?
Ce furaje folosesti?
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

dureri de picioare la pui Empty
MesajSubiect: Re: dureri de picioare la pui   dureri de picioare la pui EmptyMier Apr 04, 2012 3:39 am

ghiulosu a scris:
salutare
eu sunt nou in cresterea prepelitelor si vreau sa va intreb dak stiti cumva de ce ar putea sa ii doara picioarele pe puisori cam dupa varsta de 10 zile. matusa mea a pus incubatorul inaintea mea si puii am inceput sa aiba dureri. am si eu peste 60 de puisori acum si nu as vrea sa moara si ai mei.
Eu zic ca poate sa fie de la furaj,au oasele prea slabe...s-au dak ai cusca cu din sarma am citi ca dupa un timp pot sa aiba probelem cu picioru... (totusi si eu cusca din asta folosesc Embarassed )
S-au mai e o varianta,poate s-au lovit la picior,dar totusi dak e vorba de mai multe pasari cred ca nu prea poate fi vorba
Sus In jos
ghiulosu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 36
Data de inscriere : 04/04/2012

dureri de picioare la pui Empty
MesajSubiect: Re: dureri de picioare la pui   dureri de picioare la pui EmptyVin Apr 06, 2012 12:28 pm

pai ii dor picioarele pentru ca se comporta ca si puii de carne cand se ingreuna....stau pe tot piciorul in loc sa stea numai pe degete.
eu am facut furajul (are ce ii trebuie) , dupa normele care se cer, din cartea mea de alimentatie(sunt proaspat inginer zootehnist)
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

dureri de picioare la pui Empty
MesajSubiect: Re: dureri de picioare la pui   dureri de picioare la pui EmptyVin Apr 06, 2012 2:36 pm

cartea e noua?esti sigur de furajare?le=ai dat vitamine in primele 5 zile?
Sus In jos
Vexx
membru registrat
membru registrat
Vexx


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Data de inscriere : 18/01/2012

dureri de picioare la pui Empty
MesajSubiect: Re: dureri de picioare la pui   dureri de picioare la pui EmptySam Apr 07, 2012 12:43 am

si mie mi-au murit vreo 10 la inceput pentru ca nu am avut cusca am primit una de la un prieten cu plasa de fier ... si au inceput sa ii doara picioarele dupa aia numai puteau sa umble iar apoi au murit
Sus In jos
ghiulosu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 36
Data de inscriere : 04/04/2012

dureri de picioare la pui Empty
MesajSubiect: Re: dureri de picioare la pui   dureri de picioare la pui EmptySam Apr 07, 2012 2:16 pm

da cartea e buna.
la matusamea iau mai ramas doar 3 care sunt si ei pe moaarte.
ea nu le-a dat vitamine.
eu leam dat 5 zile dar pe la vreo saptamana dupa ecloziune. acum sunt frumosi si nu mai dau semne de durere. dupa a 5 - a 6 - a zi de viata nu am mai avut nici o mortalitate. sau cam din momentul in care leam dat vitamine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





dureri de picioare la pui Empty
MesajSubiect: Re: dureri de picioare la pui   dureri de picioare la pui Empty

Sus In jos
 
dureri de picioare la pui
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» boala necunoascuta picioare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: crestere de pui-
Mergi direct la: