forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 temperatura camera

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
simetrie
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 48
Data de inscriere : 06/04/2012

temperatura camera Empty
MesajSubiect: temperatura camera   temperatura camera EmptyMier Apr 11, 2012 4:19 am

ce temperatura trebuie sa ai in camera unde ti custila.si ce fel de adapatori se pun la puii de citeva zile.ma puteti ajuta va rog.
Sus In jos
leonciu
membru registrat
membru registrat
leonciu


Numarul mesajelor : 28
Varsta : 39
Data de inscriere : 09/04/2012

temperatura camera Empty
MesajSubiect: Re: temperatura camera   temperatura camera EmptyMier Apr 11, 2012 7:58 am

trebuiesc tinuti intro incapere sau mai bn zi o cutie fara sa intre curenti(aer rece) cu un bec de caldura sau unul obisnuit daca nu ai temperatura trebui la pui de o zi 37 38grade iar pe zi ce trece trebui scazuta temperatura cu un grad pe zi pana ajungi undeva la 24 grade in functie si de starea log daca la 24 de grade se ingramadesc unul peste altul mai prelungesti caldura o saptamana atat cat ei sa nu stea ingramaditi
Sus In jos
leonciu
membru registrat
membru registrat
leonciu


Numarul mesajelor : 28
Varsta : 39
Data de inscriere : 09/04/2012

temperatura camera Empty
MesajSubiect: Re: temperatura camera   temperatura camera EmptyMier Apr 11, 2012 8:03 am

iar in legaura cu adaptoarele sa essi mai eftin poti face o adaptare la acelea rotunde cu sticla eu leam pus niste gratare la gaurile de la adaptor incat sa nu poata intra decat cu cioul sa bea apa iar pentru mancare am folosit profile de rigips daca stiti si deasemenea pus gratar deasupra sa nu risipeasca mancarea asta pana la 10 15 zile cat se tin i cutie .daca gresesc cu ceva va rog sa imi spuneti cu ocazia asta mai invat si eu lol!
Sus In jos
Bed
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 32
Varsta : 48
Data de inscriere : 04/11/2011

temperatura camera Empty
MesajSubiect: Re: temperatura camera   temperatura camera EmptyJoi Mai 17, 2012 2:41 pm

Pune burete in gaurile de la adapatoare si gaurestele cu o tigare sau un cui inrosit
Sus In jos
Alex77
membru argint
membru argint
Alex77


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 38
Data de inscriere : 04/03/2012

temperatura camera Empty
MesajSubiect: Re: temperatura camera   temperatura camera EmptyJoi Mai 17, 2012 11:47 pm

simetrie a scris:
ce temperatura trebuie sa ai in camera unde ti custila.si ce fel de adapatori se pun la puii de citeva zile.ma puteti ajuta va rog.

la puii de o zi poti sa le pui adapatori automate fara nici un fel de problema te scuteste de multa munca si de grija.
Temperatura cum a zis si colegul in camera sa fie undeva in jur de 25 grade si in cutie la puisori 37-38 grade si se scade cu 0.5grade pe zi.
Sper ca am putut sa iti fiu de ajutor. Multa bafta
Sus In jos
http://prepelite-fundeni.yolasite.com/
Continut sponsorizat





temperatura camera Empty
MesajSubiect: Re: temperatura camera   temperatura camera Empty

Sus In jos
 
temperatura camera
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» informati pt cresterea prepelitelor .
» Boală necunoscută
» Temperatura la pui
» ce temperatura ?
» SUPARAT....mi-au murit o multime de pui

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: boli si tratamente preventive-
Mergi direct la: