forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 certificat de producator

In jos 
+5
Tavy
ionutbercea
mihain2010
Szabi
iuly1980
9 participanți
AutorMesaj
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: certificat de producator   certificat de producator EmptyMier Apr 11, 2012 2:11 pm

salutare!


stie cineva cat este taxa pt eliberarea certificatului de producator si cat dureaza de cand depui cererea
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyMier Apr 11, 2012 10:55 pm

iuly1980 a scris:
salutare!


stie cineva cat este taxa pt eliberarea certificatului de producator si cat dureaza de cand depui cererea
nu stiu exact cat costa,cred ca e in funcctie ca ce vrei sa scrie in ea.Nu dureaza mult eliberarea,iar o sa vezi pana cand e valabil,din cand in cand trebuie reinnoit.Dute la primarie si vezi ce zic Wink Cand ai scos sa ne spui si noua ca a costat Very Happy
Sus In jos
mihain2010
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 71
Varsta : 52
Data de inscriere : 10/02/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyJoi Apr 12, 2012 1:02 am

Anul trecut am dat 69 lei. Trebuie vizat la 3 luni. (Astea au fost conditiile la Suceava, nu stiu daca e la fel peste tot).
Sus In jos
ionutbercea
membru registrat
membru registrat
ionutbercea


Numarul mesajelor : 43
Varsta : 36
Data de inscriere : 07/03/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyJoi Apr 12, 2012 3:16 am

eu am platit cam de o luna 40 ron si mi sa eliberat pe loc
Sus In jos
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyJoi Apr 12, 2012 3:13 pm

azi am ajuns la primarie si mi-au spus ca m-a costa 60 lei pe 3 luni si dureaza 7 zile de depunerea cererii. dupa alti 60 de lei ca suntem in Romania ca ne sustine ffff mult.


Nici nu vreau sa ma gandesc cat ma costa sa imi fac firma si sa obtin oate autorizaziile necesare pt. comercializare
Sus In jos
mihain2010
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 71
Varsta : 52
Data de inscriere : 10/02/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyVin Apr 13, 2012 1:07 am

Vezi sa nu fie 60 lei pe an. Eu am dat taxa o singura data si la 3 luni mergeam doar sa-mi vizeze certificatul (fara alti bani).
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyVin Apr 13, 2012 6:26 am

mihain2010 a scris:
Vezi sa nu fie 60 lei pe an. Eu am dat taxa o singura data si la 3 luni mergeam doar sa-mi vizeze certificatul (fara alti bani).
si eu cred ca e pe an altfel nu se merita sa-ti scoti
Sus In jos
sorin.surcel
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 05/11/2011

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyVin Apr 13, 2012 6:45 am

Salut,

Un PFA te cost undeva la 300 RON daca ti-l faci singur... nu este complicat ... ai nevoie de vreo 2-3 zile de alergat...

Ce parare aveti despre PFA... este ok?
Care ar fi avantajele la Certificat in detrimentul PFA-ului?

Sa cresteti bine domnilor!!! ( zicea unu')
Sus In jos
http://www.bioprepelita.ucoz.ro
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyVin Apr 13, 2012 6:48 am

sorin.surcel a scris:
Salut,

Un PFA te cost undeva la 300 RON daca ti-l faci singur... nu este complicat ... ai nevoie de vreo 2-3 zile de alergat...

Ce parare aveti despre PFA... este ok?
Care ar fi avantajele la Certificat in detrimentul PFA-ului?

Sa cresteti bine domnilor!!! ( zicea unu')
nu prea stiu eu ce este PFA dar 60 pe langa 300 este un pic de diferenta zic eu
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyVin Apr 13, 2012 6:49 am

Tavy a scris:
sorin.surcel a scris:
Salut,

Un PFA te cost undeva la 300 RON daca ti-l faci singur... nu este complicat ... ai nevoie de vreo 2-3 zile de alergat...

Ce parare aveti despre PFA... este ok?
Care ar fi avantajele la Certificat in detrimentul PFA-ului?

Sa cresteti bine domnilor!!! ( zicea unu')
nu prea stiu eu ce este PFA dar 60 pe langa 300 este un pic de diferenta zic eu
sau merg asa bine vanzarile si nu se vede Laughing
Sus In jos
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyVin Apr 13, 2012 1:56 pm

mihain2010 a scris:
Vezi sa nu fie 60 lei pe an. Eu am dat taxa o singura data si la 3 luni mergeam doar sa-mi vizeze certificatul (fara alti bani).

sper sa ai dreptate
Sus In jos
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyVin Apr 13, 2012 2:03 pm

Tavy a scris:
sorin.surcel a scris:
Salut,

Un PFA te cost undeva la 300 RON daca ti-l faci singur... nu este complicat ... ai nevoie de vreo 2-3 zile de alergat...

Ce parare aveti despre PFA... este ok?
Care ar fi avantajele la Certificat in detrimentul PFA-ului?

Sa cresteti bine domnilor!!! ( zicea unu')
nu prea stiu eu ce este PFA dar 60 pe langa 300 este un pic de diferenta zic eu

da ar fi mai rentabil PFA pt ca poti sa vinzi si cu factura+chitanta[ex. restaurant] nu si in magazine acolo este alta mancare de peste
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptySam Apr 14, 2012 4:16 am

iuly1980 a scris:
Tavy a scris:
sorin.surcel a scris:
Salut,

Un PFA te cost undeva la 300 RON daca ti-l faci singur... nu este complicat ... ai nevoie de vreo 2-3 zile de alergat...

Ce parare aveti despre PFA... este ok?
Care ar fi avantajele la Certificat in detrimentul PFA-ului?

Sa cresteti bine domnilor!!! ( zicea unu')
nu prea stiu eu ce este PFA dar 60 pe langa 300 este un pic de diferenta zic eu

da ar fi mai rentabil PFA pt ca poti sa vinzi si cu factura+chitanta[ex. restaurant] nu si in magazine acolo este alta mancare de peste
da daca gasesi sa vinzi la restaurante
Sus In jos
sorin.surcel
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 05/11/2011

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptySam Apr 14, 2012 4:37 am

restaurante gasesti peste tot... daca nu cumpara de la noi inseaman ca nu stim noi sa vindem... nu ca au ei o problema... clientii sunt pe stada nu in fata calculatorului... in Bucuresti este o comunitate foarte mare de chinezi... nu stiu daca i-a prospectat cineva... toti se plang... succes!
Sus In jos
http://www.bioprepelita.ucoz.ro
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptySam Apr 14, 2012 4:40 am

sorin.surcel a scris:
restaurante gasesti peste tot... daca nu cumpara de la noi inseaman ca nu stim noi sa vindem... nu ca au ei o problema... clientii sunt pe stada nu in fata calculatorului... in Bucuresti este o comunitate foarte mare de chinezi... nu stiu daca i-a prospectat cineva... toti se plang... succes!
da asa e trebuie cercetat orice
Sus In jos
dinu
membru registrat
membru registrat
dinu


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 59
Data de inscriere : 23/03/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptySam Apr 14, 2012 5:00 am

iti dau un sfat ,dupa 3 luni fati un pfa si un marcheting bun [reclama ]si nu vei avea posibilitatea sa vinzi cata cerere ai ,iti spun din propria experienta nu din povesti 650 ron am facut 1200 fluturasi color cu reclama ,daca ai spirit de orientare sai distribui in zonele selecte este ok ,doar la 1000 de fluturasi sa te contactaze doar 5 la suta si este deja 50 cofraje de oua la 9,99 ron va rog socotiti , zilnic daca consumati 7-8 litri benzina ,[ depinde de masina ]sa transportati "uriasul" cofrag direct acasa ,la birou ,etc , veti vedea daca exista randament,va doresc succes si sarbatori fericite
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptySam Apr 14, 2012 9:59 am

dinu a scris:
iti dau un sfat ,dupa 3 luni fati un pfa si un marcheting bun [reclama ]si nu vei avea posibilitatea sa vinzi cata cerere ai ,iti spun din propria experienta nu din povesti 650 ron am facut 1200 fluturasi color cu reclama ,daca ai spirit de orientare sai distribui in zonele selecte este ok ,doar la 1000 de fluturasi sa te contactaze doar 5 la suta si este deja 50 cofraje de oua la 9,99 ron va rog socotiti , zilnic daca consumati 7-8 litri benzina ,[ depinde de masina ]sa transportati "uriasul" cofrag direct acasa ,la birou ,etc , veti vedea daca exista randament,va doresc succes si sarbatori fericite

Ce te faci daca stai intr-un orasel mic cu oameni reticenti si cu putere de cumparare mica dar mandri,un asa zis "oras inchis" ??? Clujul e mare cu oameni"deschisi la minte"si cu potential financiar la fel de mare.
Sus In jos
sorin.surcel
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 05/11/2011

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptySam Apr 14, 2012 11:00 am

Salut,

Daca as sta in Focsani, sa zicem... , mi-as face fluturasi putini, cu mesaj puternic, forte important este sa iti faci tu mesajul... sa vina de la tine, sa crezi 100% ce scrii acolo... cititorul simte... si as targeta in prima faza rudele... stiu toti ca ai prepelite? Cate oua ai dat gratis? Daca nu vinzi oualele in 4 zile de ce nu le dai cadou? o caserola la fiecare cunoscut reticent..., prietenii, colegii... toti pe o lista fara sa sari nicunul... nici macar cei pe care ii urasti din tot sufletul... si cum mai scrie pe aici pe forum, du-te si tu cu fluturasi, dupa ce tremini lista, la toate parcarile mai aferente centrelor comerciale, marketurilor si vezi masini pricopsite, care au scaun de copii, dute la gradinite si discuta cu directoarele si cand au o sedinta sa iti acorde 10 minute sa discuti cu parintii despre importanta oualeleor de prepelita... niciun produs din lume nu se vinde singur... bineinteles, exista oameni care vand, oameni care stiu sa cresca, oamnei de succes, oameni plafonati... nu exista ca nu se poate... daca nu se poate... nu se poate pentru ca iti lipseste ceva... apropos, care est planul tau de dezvoltare a afacerii? tu de ce te trezesti dimineata? unde vrei sa ajungi? daca la intrebarile aste nu ai un raspuns si ti se par tampite... nu te mai gandi la business niciodata... la nicun business... niciodata venitul tau nu va depasi valoarea ta! Are sens ceea ce ti-am spus pana acum? Productie mare in continuare!
Sus In jos
http://www.bioprepelita.ucoz.ro
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptySam Apr 14, 2012 11:36 am

punctul pe i...

mai mult de atat nici nu puteai spune...




Paste fericit !! albino


Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptySam Apr 14, 2012 1:04 pm

sorin.surcel a scris:
Salut,

Daca as sta in Focsani, sa zicem... , mi-as face fluturasi putini, cu mesaj puternic, forte important este sa iti faci tu mesajul... sa vina de la tine, sa crezi 100% ce scrii acolo... cititorul simte... si as targeta in prima faza rudele... stiu toti ca ai prepelite? Cate oua ai dat gratis? Daca nu vinzi oualele in 4 zile de ce nu le dai cadou? o caserola la fiecare cunoscut reticent..., prietenii, colegii... toti pe o lista fara sa sari nicunul... nici macar cei pe care ii urasti din tot sufletul... si cum mai scrie pe aici pe forum, du-te si tu cu fluturasi, dupa ce tremini lista, la toate parcarile mai aferente centrelor comerciale, marketurilor si vezi masini pricopsite, care au scaun de copii, dute la gradinite si discuta cu directoarele si cand au o sedinta sa iti acorde 10 minute sa discuti cu parintii despre importanta oualeleor de prepelita... niciun produs din lume nu se vinde singur... bineinteles, exista oameni care vand, oameni care stiu sa cresca, oamnei de succes, oameni plafonati... nu exista ca nu se poate... daca nu se poate... nu se poate pentru ca iti lipseste ceva... apropos, care est planul tau de dezvoltare a afacerii? tu de ce te trezesti dimineata? unde vrei sa ajungi? daca la intrebarile aste nu ai un raspuns si ti se par tampite... nu te mai gandi la business niciodata... la nicun business... niciodata venitul tau nu va depasi valoarea ta! Are sens ceea ce ti-am spus pana acum? Productie mare in continuare!


Buna lectia de marketing. In proportie de 80la suta e foarte corect ,dar spun din experienta de oarece intreprinzator ca am avut clienti mai multi si mai de treaba din afara judetului in special zona Dobrogei si Ardealului .Am avut vecini si rude care au preferat sa apeleze la necunoscuti decat sa ma"imbogateasca "pe mine .Asta-i baiul la noi.

Totusi ai mare dreptate!

PASTE FERICIT!
Sus In jos
dinu
membru registrat
membru registrat
dinu


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 59
Data de inscriere : 23/03/2012

certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator EmptyDum Apr 15, 2012 12:51 am

daca locuiesti intrun orasel mic te limitezi la cea ce se poate vinde sau daca crezi suta la suta ca nu exista desfacere schimbi profilul bisnisului ....dar orice orasel mic are primarii ,spitale diverse birouri cu diversi functionari,deci judecati d-voastra,pe mine "ma dateau afar pe usa si intram pe geam" acum este cu totul altfel ,curand voi mai incuba 800-1000 oua va trebuie AMBITIE de fier si dorinta in Focsani zilnic 20-23 cofraje este sigur desfacere dar ,insistati,si doritiva acest lucru ,nu vine nimeni acasa sa ceara oua iar pe forum ......
sarbatori fericite
Sus In jos
Continut sponsorizat





certificat de producator Empty
MesajSubiect: Re: certificat de producator   certificat de producator Empty

Sus In jos
 
certificat de producator
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» certificat de producator
» carnet de producator
» custi profesionale la pret de producator
» custi profesionale TIMISOARA la pret de producator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: