forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Prepelite Moarte

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Vexx
membru registrat
membru registrat
Vexx


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Data de inscriere : 18/01/2012

Prepelite Moarte Empty
MesajSubiect: Prepelite Moarte   Prepelite Moarte EmptyLun Apr 23, 2012 10:15 pm

Tot imi mor prepelitele .... cam la 1 saptamana gasesc vreo 3-4 moarte la marginea custi , Saptamana trecuta le-am schi8mbat mancarea pentru ca , am crezut ca din cauza aia mor .... Le-am cumparat ceva solutie sa pun in apa sa le calmeze dar tot nimic .... sa fie boala sau tot de la mancare ... am taiat cateva din alea moarte si am vazut ca ficatul era intro stare foarte rea
Sus In jos
Alex77
membru argint
membru argint
Alex77


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 38
Data de inscriere : 04/03/2012

Prepelite Moarte Empty
MesajSubiect: Re: Prepelite Moarte   Prepelite Moarte EmptyLun Apr 23, 2012 10:52 pm

Vexx a scris:
Tot imi mor prepelitele .... cam la 1 saptamana gasesc vreo 3-4 moarte la marginea custi , Saptamana trecuta le-am schi8mbat mancarea pentru ca , am crezut ca din cauza aia mor .... Le-am cumparat ceva solutie sa pun in apa sa le calmeze dar tot nimic .... sa fie boala sau tot de la mancare ... am taiat cateva din alea moarte si am vazut ca ficatul era intro stare foarte rea

daca ficatul este intr-o stare rea atunci cel mai probabil de la mancare. daca ficatul era foarte mare inseamna prea multe proteine in mancare si din cauza asta mor. cel mai bine este sa iei o pasare moarta si sa te duci la un medic veterinar sa o vada.
Sus In jos
http://prepelite-fundeni.yolasite.com/
 
Prepelite Moarte
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» PREPELITE MOARTE
» vitamine pentru prepelite si intarirea cojilor de ou
» prepelite moarte
» 5 Preplițe moarte in 3 săptămâni
» cine are vro 150 de preplite de vanzare????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita japoneza-
Mergi direct la: