forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Desfintez microferma prepelite outoare

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ptk
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 36
Data de inscriere : 04/05/2012

Desfintez microferma prepelite outoare Empty
MesajSubiect: Desfintez microferma prepelite outoare   Desfintez microferma prepelite outoare EmptyMar Ian 15, 2013 6:33 am

Am 350 de bucati prepelite outoare si 8 custi speciale. Le vand la pretul de 5 lei / buc (prepelita) si 100 de lei / buc (cusca).
Prepelitele sunt foarte bine ingrijite, au intre 300-400 de g (se pot achizitiona si pt vanzarea de carne ), recoltez circa 120-150 de oua pe zi de la ele.
Sus In jos
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

Desfintez microferma prepelite outoare Empty
MesajSubiect: Re: Desfintez microferma prepelite outoare   Desfintez microferma prepelite outoare EmptySam Ian 19, 2013 10:25 am

cum le-ai cantarit ?cu ce ?
Sus In jos
ptk
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 36
Data de inscriere : 04/05/2012

Desfintez microferma prepelite outoare Empty
MesajSubiect: Re: Desfintez microferma prepelite outoare   Desfintez microferma prepelite outoare EmptyJoi Ian 24, 2013 3:58 am

nita_anisor a scris:
cum le-ai cantarit ?cu ce ?

Nu trebuiesc cantarite pentru a cunoaste greutatea lor, toti crescatorii de prepelite cunosc aceasta informatie ( cred ) : Prepelitele faraon ajung la o greutate cuprinsa intre 300-500 g in viu iar cele japoneze cel putin 260 de g, tot in viu.
Exista si cantare special facute pentru greutati sub 1 kg, deci le si poti cantarii daca vrei sa le controlezi Smile
Sus In jos
PerPelita
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 37
Data de inscriere : 24/04/2012

Desfintez microferma prepelite outoare Empty
MesajSubiect: pt prepelitele ouatoare   Desfintez microferma prepelite outoare EmptyJoi Mar 07, 2013 5:57 am

lasati un numar de telefon o adresa de contact sau o adresa de e-mail sa putem lua legatura de unde sunteti si unde putem vedea produsu
Sus In jos
Continut sponsorizat





Desfintez microferma prepelite outoare Empty
MesajSubiect: Re: Desfintez microferma prepelite outoare   Desfintez microferma prepelite outoare Empty

Sus In jos
 
Desfintez microferma prepelite outoare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cumpar porumb, cumpar grau, cumpar srot de soia, cumpar srot de floarea soarelui, cumpar calciu furajer, cumpar ulei
» Microferma de prepelite Brasov - prepelite Bobwhite de vanzare!
» vand prepelite outoare
» prepelite outoare
» vand prepelite outoare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: diverse :: anunturi de vanzare-
Mergi direct la: