forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 kllaus_34 timisoara

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
kllaus_34
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 49
Data de inscriere : 03/02/2010

kllaus_34 timisoara Empty
MesajSubiect: kllaus_34 timisoara   kllaus_34 timisoara EmptyMier Feb 03, 2010 4:09 am

cine ma poate ajuta cu informatii despre cum se ancepe o mica microferma de prepelite sant la anceput si nu am ideie de unde sa ancep , am spatiu la parinti mei an apropiere de timisoara si nu stiu de ce sa ma apuc mai antai va rog mult sa ma ajutatii daca se poate multumesc mult
Sus In jos
LauraB
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 77
Varsta : 43
Data de inscriere : 01/02/2011

kllaus_34 timisoara Empty
MesajSubiect: crestere prepelite   kllaus_34 timisoara EmptyJoi Feb 03, 2011 12:29 am

Buna
si eu sunt tot din timis si pot sa iti ofer cateva informatii.
Mai intai spatiu tb sa fie adecvat cresterii prepelitelor,ele sunt mult mai sensibile,trebuie sa ai o temperatura constanta in jur de 20 grade(iarna daca nu ai alta sursa de caldura acolo,tb sa la bagi o soba si sa le faci foc in fiecare zi),lumina,sa nu fie zgomot puternic,si ventilatie.Ti-as recomanda sa achizitionezi pt inceput prepelite ouatoare9nu foarte multe,ca sa te obisnuiesti cu ele,apoi daca vrei sa te extinzi poti sa pui oua la incubator din productia proprie(pt asta trebuie sa aia un mascul la 3 femele.Si nu in ultimul rand sa ai o cusca speciala pt ele.Gasesti de cump si la farmaciile vetrinare,dar mai bine iei de pe net9iesi mult mai ieftin.mancare gasesti pentru prepelite ouatoare,numa sa ai grija sa le schimbi mancarea ,ca nu mai fac oua.
trebuie sa ai mare grija cand le cumperi,sa nu fie batrane,ca altfel nu fac oua si sa nu iti vanda cocosi(sunt o gramada care le vand in jurul varstei de un an,cand productia de oua inepe sa scada).
Bafta multa si dc mai ai nevoie de alte informatii,te ajut cu placere
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

kllaus_34 timisoara Empty
MesajSubiect: Re: kllaus_34 timisoara   kllaus_34 timisoara EmptyMier Mar 07, 2012 1:22 pm

kllaus_34 a scris:
cine ma poate ajuta cu informatii despre cum se ancepe o mica microferma de prepelite sant la anceput si nu am ideie de unde sa ancep , am spatiu la parinti mei an apropiere de timisoara si nu stiu de ce sa ma apuc mai antai va rog mult sa ma ajutatii daca se poate multumesc mult
Ati inceput ceva? Cat de mult v-ati extins?
Sus In jos
Continut sponsorizat





kllaus_34 timisoara Empty
MesajSubiect: Re: kllaus_34 timisoara   kllaus_34 timisoara Empty

Sus In jos
 
kllaus_34 timisoara
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» kllaus_34 timisoara
» un link la prepelite japoneze
» vand pui de prepelita
» vand pui de prepelita
» Furaje pt. prepelite Timisoara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: produse :: carne de prepelite-
Mergi direct la: