forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 retete-tratament

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
mery
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 61
Data de inscriere : 12/11/2009

retete-tratament Empty
MesajSubiect: retete-tratament   retete-tratament EmptyJoi Mar 11, 2010 9:12 am

Am tot cautat si am observat ca nu sunt prea multe retete de tratamente (cosmetice de exemlpu),altele decat cele clasice.In mod sigur au efecte spectaculoase si in alte tratamente. Mai demult am gasit pe undeva dar acuma ...nimic.Poate stiti careva si as fi tare bucuroasa sa le aflu atit eu,si sunt convinsa ca si altii.
Sus In jos
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

retete-tratament Empty
MesajSubiect: .   retete-tratament EmptyDum Sept 04, 2011 8:07 am

Pentru caderea parului
Se amesteca si se omogenizeaza bine urmatoarele ingrediente: 10 galbenusuri de oua de prepelita, 2 fiole laptisor de matca liofilizat (se gaseste la Apicola), 1 lingurita de miere, 1 varf de cutit de drojdie de bere proaspata. Dupa ce se obtine un amestec omogen, se lasa la dospit 24 ore intr-o incapere calda. Aceasta pasta se aplica pe pielea capului dupa spalarea cu sampon. In cazul instalarii cheliei, parul trebuie tuns scurt. Se acopera capul peste noapte cu un prosop curat, pana dimineata, cand parul se spala din nou, de preferinta cu ceai de musetel. Tratamentul se face pe parcursul a minimum 10 zile, putand fi continuat fara pauza si fara repercusiuni negative. Da rezultate la mai mult de 80% din cazurile de alopecie de diferite grade. Pasta ramasa nefolosita se poate pastra la frigider, pana la intrebuintare, iar albusurile ramase batute spuma sunt un excelent balsam pentru parul sanatos, dandu-i stralucire.

Masca pentru fata
Un galbenus de ou de prepelita se amesteca omogen cu o picatura de ulei de masline si doua picaturi zeama de lamaie. Se intinde pe tenul curatat in prealabil si se lasa sa actioneze 15 minute, dupa care se indeparteaza cu apa calduta sau ceai de musetel. Reda fetei stralucirea si hidrateaza tenul.

PS:am prezentat un citat din Formula AS
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

retete-tratament Empty
MesajSubiect: Re: retete-tratament   retete-tratament EmptyDum Sept 04, 2011 8:55 am

Ai pasiuni interesante Laughing
Sus In jos
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

retete-tratament Empty
MesajSubiect: .   retete-tratament EmptyDum Sept 04, 2011 9:50 am

gabrielbalc a scris:
Ai pasiuni interesante Laughing


Nu este neaparat o pasiune treaba asta cu tratamente cosmetice dar am aflat si eu despre ea si vi l-am prezentat. Smile
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

retete-tratament Empty
MesajSubiect: Re: retete-tratament   retete-tratament EmptyMier Oct 05, 2011 3:51 pm

Gata, m-ai dat pe spate. Am mai invatat ceva nou! Sar'na Smile
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





retete-tratament Empty
MesajSubiect: Re: retete-tratament   retete-tratament Empty

Sus In jos
 
retete-tratament
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» alutor tratament
» tratament rani
» Boala la ochi
» oua(tratament ,consum ,incubare)pui,prepelite.
» retete culinare doar de prepelite

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: diverse :: de toate pentru toti-
Mergi direct la: