forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 pisica adopta puii de prepelita?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
razvantac
membru registrat
membru registrat
razvantac


Numarul mesajelor : 24
Varsta : 34
Data de inscriere : 28/04/2010

pisica adopta puii de prepelita? Empty
MesajSubiect: pisica adopta puii de prepelita?   pisica adopta puii de prepelita? EmptySam Mai 22, 2010 2:37 am

buna ziua,
acum cateva zile am scos de la incubator pui de prepelita si iam transferat in maternietate aceasta fiind intr-o incapere care nu are usa.la primul control de dimineata am avut o surpriza....pisica pe care o am era in maternitate dormea langa pui..... confused confused confused affraid affraid affraid affraid ...am avut un soc crezand ca ia mancat...dar recensamant erau toti... Very Happy
Sus In jos
Cezar
nou pe forum



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 32
Data de inscriere : 07/09/2009

pisica adopta puii de prepelita? Empty
MesajSubiect: Re: pisica adopta puii de prepelita?   pisica adopta puii de prepelita? EmptyMier Mai 26, 2010 12:36 am

Poate era satula...
Ai grija sa nu ii adopte cu totu' data viitoare...

Oricum, faza e de dat la ziar si pus pe youtube.


Ps. Daca prepelitele nu pica closti, rezolva pisicile problema....Smile
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

pisica adopta puii de prepelita? Empty
MesajSubiect: Re: pisica adopta puii de prepelita?   pisica adopta puii de prepelita? EmptyMar Apr 26, 2011 7:26 am

O posibila explicatie e ca pisica vroia doar sa stea putin la caldura... Sunt pisici care nu mananca prepelite cum nu se ating nici de gainile din curte, dar in copilarie am intalnit un caz de pisica ce vana (cu succes...) insistent gainile bunicii si ale vecinilor cat
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
costi_han
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 45
Data de inscriere : 27/11/2010

pisica adopta puii de prepelita? Empty
MesajSubiect: pisici   pisica adopta puii de prepelita? EmptyDum Mai 01, 2011 8:37 am

Faza cu pisicile care adopta pui de prepelita ca in cazul prezentat e destul de simpla. Pisicile sunt feline care au instinct de vanatoare. Acesta se activează doar daca prepelita fuge sau zboara. probabil ca pui erau prea mici. Exista pisici care nu amnanca pui de gaina dar mananca prepelite. Mi s-a intamplat ca pisica sa prinda o prepelita care scapase din cusca noroc ca eram acolo. dar de puii de gaina nu se atinge desi au aceleasi dimensiuni. E drept ca prepelitele seaman cu vrabiutele pe care le prinde cu destul succes pisica.
Sus In jos
Continut sponsorizat





pisica adopta puii de prepelita? Empty
MesajSubiect: Re: pisica adopta puii de prepelita?   pisica adopta puii de prepelita? Empty

Sus In jos
 
pisica adopta puii de prepelita?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» vand puii de prepelita
» vand puii de prepelita
» Ce mananca puii de prepelita?
» vand puii de prepelita
» DE CE MOR PUII????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: