forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 adapatori mai mare

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
camelia
nou pe forum



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 58
Data de inscriere : 28/01/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: adapatori mai mare   adapatori mai mare EmptyMier Feb 02, 2011 4:11 am

Am exact custi profesionale,am un nr.de 50 de prepelite in fiecare baterie ar intra in jur de 60/65 buc.dar este o problema pentru adapatori recipentul este mic,pun apa diminiata si pe la ora 14 numai este pic de apa .Are cineva o metoda mai buna
Acum este iarna si nu consuma ele atata apa dar la vara Mad
Va multumesc anticipat!
Sus In jos
LauraB
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 77
Varsta : 43
Data de inscriere : 01/02/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: adapatori prepelite   adapatori mai mare EmptyJoi Feb 03, 2011 12:02 am

ai doua adapatori la o baterie?(la 50 prepelite).
Eu am custi tot de 50 prepelite,dar tin in jur de 40 prepelite intr-o cusca,mi se pare cam inghesuite 50,si le ramane apa si de pe o zi pe alta.
Sus In jos
camelia
nou pe forum



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 58
Data de inscriere : 28/01/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: Re: adapatori mai mare   adapatori mai mare EmptyJoi Feb 03, 2011 1:30 am

Buna Laura,
Da bateria mea are 2 adapatori, e mare bateria pot tine intr-o baterie si 60 de prepelite dar le am si eu puse pe varste.Dar cred ca adapatorile tale sunt mai mari. Si nu de altceva dar la vara nu este nimeni acasa si sunt pretentioase la apa.
Ia zimi pe timp de iarna ai vreo sursa de incalzire acm?
Sa auzim de bn.
La revedere
Sus In jos
LauraB
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 77
Varsta : 43
Data de inscriere : 01/02/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: Re: adapatori mai mare   adapatori mai mare EmptyJoi Feb 03, 2011 10:10 am

Eu am comandat custi de pe net,de la domnu Radu.O cusca Are cam 1 metru/70 latime(cu tot cu adapatori si jgheabu pt mancare),impartita in 2 compartimente.Adapatorile au 50 cm lungime si 5 cm latime,dar eu nu le pun de 2 ori pe zi apa,si adoua zi dimineata mai au apa.Adevarul e ca nu am tinut mai mult de 40 intr-o baterie.Cat timp le ti lumina aprinsa?
Da,eu am doua calorifere in incaperea in care le tin(stau la casa si am incalzire centrala pe lemne),dar mai cunosc 2 crescatori de prepelite care au pus pe timp de iarna o sobita mica din fonta si le face focul in fiecare zi.(daca au temp prea mica,nu mai fac oua).
Cate prepelite ai?Esti mai veche in domeniu?Poate ma ajuti si pe mine cu un sfat legat de ele.Eu am pe langa prepelitele mature ,50 de pui,care au 9 saptamani si nu au inceput sa faca oua(decat una singura)desi le-am creat toate conditiile.Ai patit asa ceva?
Tinem legatura
Sus In jos
camelia
nou pe forum



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 58
Data de inscriere : 28/01/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: Re: adapatori mai mare   adapatori mai mare EmptyDum Feb 06, 2011 7:37 am

LauraB a scris:
Eu am comandat custi de pe net,de la domnu Radu.O cusca Are cam 1 metru/70 latime(cu tot cu adapatori si jgheabu pt mancare),impartita in 2 compartimente.Adapatorile au 50 cm lungime si 5 cm latime,dar eu nu le pun de 2 ori pe zi apa,si adoua zi dimineata mai au apa.Adevarul e ca nu am tinut mai mult de 40 intr-o baterie.Cat timp le ti lumina aprinsa?
Da,eu am doua calorifere in incaperea in care le tin(stau la casa si am incalzire centrala pe lemne),dar mai cunosc 2 crescatori de prepelite care au pus pe timp de iarna o sobita mica din fonta si le face focul in fiecare zi.(daca au temp prea mica,nu mai fac oua).
Cate prepelite ai?Esti mai veche in domeniu?Poate ma ajuti si pe mine cu un sfat legat de ele.Eu am pe langa prepelitele mature ,50 de pui,care au 9 saptamani si nu au inceput sa faca oua(decat una singura)desi le-am creat toate conditiile.Ai patit asa ceva?




buna Laura,
Eu sun din Tr.Severin ,si din luna august am inceput sinoi sa crestem aceste minunati de paSARI.Din totdeauna mi-a placut sa cresc pasari desi am stat la bloc numai in vacante la bunici.Dar de 1 an stam la casa.Am cumparat prima data de la cineva micute cica de 2 saptamani
apoi am vazut cand am inceput sa le cresc si eu din gauace cum se zice cum arata de 2 saptamani,am cumparat oua si am furato si atunci dar pina la urma sti cum e vb.ce face omul cu mana lui e bun facut.
Acum avem vreo 300 de pasarele pe care incerc sa le inmutesc singura
Eu acum in perioada asta le-am dat niste caciu vitaminizant la puisorii mei dale si tu se gasesc in farmacii veterinare.
Acum este o perioada cam moarta cu dstribuirea oualelor noi ne-am facut asa niste clienti ai nostri si sa mai dus vb.ca sunt f.benefice dar...la noi este orasul mic sinu stiu...merge mai greu.Lumea este inca reticienta cand le vede asa mici.....dar nu isi dau seama cat de sanatoase sunt.
Tu cum te descurci cu comercializarea lor.La noi nici nu sunt crescatori in zona.
Adresa mea de email este camy66_mariana@yahoo.com.Poate ne mai auzim
Afaceri bune.

Tinem legatura
Mad
Sus In jos
b dorin
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Data de inscriere : 21/02/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: Re: adapatori mai mare   adapatori mai mare EmptyJoi Feb 24, 2011 6:47 am

are cineva adapatori automate?ce model si daca sunt bune (o recomandare)
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: Re: adapatori mai mare   adapatori mai mare EmptyMar Iun 21, 2011 2:04 pm

LauraB a scris:
Eu am comandat custi de pe net,de la domnu Radu.O cusca Are cam 1 metru/70 latime(cu tot cu adapatori si jgheabu pt mancare),impartita in 2 compartimente.Adapatorile au 50 cm lungime si 5 cm latime,dar eu nu le pun de 2 ori pe zi apa,si adoua zi dimineata mai au apa.Adevarul e ca nu am tinut mai mult de 40 intr-o baterie.Cat timp le ti lumina aprinsa?
Da,eu am doua calorifere in incaperea in care le tin(stau la casa si am incalzire centrala pe lemne),dar mai cunosc 2 crescatori de prepelite care au pus pe timp de iarna o sobita mica din fonta si le face focul in fiecare zi.(daca au temp prea mica,nu mai fac oua).
Cate prepelite ai?Esti mai veche in domeniu?Poate ma ajuti si pe mine cu un sfat legat de ele.Eu am pe langa prepelitele mature ,50 de pui,care au 9 saptamani si nu au inceput sa faca oua(decat una singura)desi le-am creat toate conditiile.Ai patit asa ceva?
Tinem legatura
Intentionez si eu sa-mi iau custi de la domnul Radu. Imi poti spune te rog daca custile vin cu adapatori si jgheabul pentru mancare incluse?
Sus In jos
LauraB
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 77
Varsta : 43
Data de inscriere : 01/02/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: custi prepelite   adapatori mai mare EmptyJoi Iun 23, 2011 2:11 am

Da,custile vin cu adapatori(2) si jgheab pentru mancare.Mai trebuie doar prepelitele Very Happy
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: Re: adapatori mai mare   adapatori mai mare EmptyJoi Iun 23, 2011 9:37 am

Si se monteaza sticla in adapatori sau trebuie turnat in ele sa le umpli?
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: Re: adapatori mai mare   adapatori mai mare EmptySam Aug 20, 2011 7:51 am

Acum am si custi si prepelite Very Happy
Sus In jos
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: Re: adapatori mai mare   adapatori mai mare EmptySam Sept 10, 2011 6:19 pm

b dorin a scris:
are cineva adapatori automate?ce model si daca sunt bune (o recomandare)
Va recomand adapatoarele de la microferma de prepelite Brasov - Mi-Odin & Anca Muresan, 0722-475.979, 0721-737.050. www.prepelitebv.ro/produse%20adapatori.html
Eu am cumparat de o saptamana si sunt foarte multumit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





adapatori mai mare Empty
MesajSubiect: Re: adapatori mai mare   adapatori mai mare Empty

Sus In jos
 
adapatori mai mare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Prepelite de la mare
» Cumpar pui de prepelita
» O mare probela!!sunt la inceput!!
» ECLOZIONATORUL
» adapatori fara cuva

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: diverse :: accessori si custi-
Mergi direct la: