forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 BOALA PREPELITE ?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

BOALA PREPELITE ? Empty
MesajSubiect: BOALA PREPELITE ?   BOALA PREPELITE ? EmptyDum Feb 20, 2011 1:32 am

asteptam si eu un raspuns legat de bubita de pe cioc aparuta la o prepelita TOT MAI ASTEPT
affraid
Sus In jos
LauraB
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 77
Varsta : 43
Data de inscriere : 01/02/2011

BOALA PREPELITE ? Empty
MesajSubiect: boala prepelita   BOALA PREPELITE ? EmptyDum Feb 20, 2011 1:59 am

Daca are numai una singura,nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi.Poate ca nu e o boala,daca are numai una singura.Poate sa manance,face oua?
Daca da,atunci las-o asa,poate ca au lovit-o celelalte.Dar daca o deranjeaza bubita de la cioc,cel mai bine e sa mergi la o farmacie veterinara sa iti dea ceva unguent sau medicamente.Medicul veterinar e cel mai in masura sa iti dea un sfat.
Sa auzim de bine.
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

BOALA PREPELITE ? Empty
MesajSubiect: Boala la prepelite   BOALA PREPELITE ? EmptyDum Dec 04, 2011 4:45 am

Am avut si eu multe probleme la prepelite, dar am o prietena buna farmacista veterinar ,de la ea cumpar vitamina ANKA_VET Vitamine CH,
La un moment dat toate prepelitele zici ca vroiau sa zboare asa arata pana pe ei, le-am dat 3-5 zile ENROFLOXACINA ( atentie este antibiotic , atentie la oua ) si am la oua in prostie. urmeaza sa le rezolv aerisirea sa scap de condens ( de la condens se inbolnaveau , faceau pneumonie,) si ma declar invins.:)Am gasit ACIDIFIANT - aditiv furajer ( compozitie : acid formic, acetic propionic, citric, lactic) Se administraza in apa de baut, impirdica dezvoltare bacterii patogene in tubul digestiv si favorizeaza digestia furajelor.Dozarea 1ml/litru apa de baut.
Producator Brenntah Hungary KFT
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

BOALA PREPELITE ? Empty
MesajSubiect: Re: BOALA PREPELITE ?   BOALA PREPELITE ? EmptyJoi Dec 08, 2011 2:56 pm

Daca nu va deranjeaza intrebarea, unde locuiti in cluj?
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

BOALA PREPELITE ? Empty
MesajSubiect: boala prepelite   BOALA PREPELITE ? EmptyVin Dec 09, 2011 3:58 am

Buna
Nu ma deranjeaza intrebarea, sunt nascuta ( Cluj) din anul 1990 locuim la Oradea ( Bihor)
Farmacista este din Oradea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





BOALA PREPELITE ? Empty
MesajSubiect: Re: BOALA PREPELITE ?   BOALA PREPELITE ? Empty

Sus In jos
 
BOALA PREPELITE ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Boală necunoscută
» INCEPUTUL CU PREPELITE
» Boala prepelita
» boala necunoascuta picioare
» Cumpar porumb, cumpar grau, cumpar srot de soia, cumpar srot de floarea soarelui, cumpar calciu furajer, cumpar ulei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: