forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 sfaturi pt incepatori

In jos 
+2
kJean
ionemry
6 participanți
AutorMesaj
ionemry
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 48
Data de inscriere : 29/07/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyMar Oct 11, 2011 12:08 pm

Buna seara,

Bine v-am gasit, sunt Maria, nu stiu cate femei sunt pe acest forum, nu stiu cata incredere aveti sa dati sfaturi femeilor pt o astfel de activitate.... mi-ar prinde bine sa cunosc cat mai multe despre cum se face acest lucru cat mai bine.Am vazut o ferma langa Bucuresti, am o problema cu locatia, insa am sa o rezolv cu siguranta...

multumesc...

Sus In jos
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: ..   sfaturi pt incepatori EmptyMar Oct 11, 2011 1:46 pm

Bun venit pe forum. Nu stiu de ce crezi ca o femeie nu ar primi sfaturi pe forum...
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce
adrian_aa


Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyMar Oct 11, 2011 2:19 pm

Bun venit pe forum , de unde esti, nu cred ca are vreo legatura sexul sau varsta importanat este sa ne ajutam intre noi.
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyMar Oct 11, 2011 3:31 pm

Si ai ramane surprinsa sa vezi cate femei sunt pe forum Smile
Sus In jos
ionemry
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 48
Data de inscriere : 29/07/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyMier Oct 12, 2011 3:11 am

Buna ziua,


Multumesc pt incurajari...locuiesc in Bucuresti, originea o am in Ardeal mai exact in Bistrita, nu am fost activa pe acest forum....acest lucru o sa se schimbe....
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyMier Oct 12, 2011 2:53 pm

Ne bucura sa auzim asta si asteptam mesaje, intrebari sfaturi...
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce
adrian_aa


Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyMier Oct 12, 2011 3:18 pm

poti venii sa imi vizitezi pasarile si sa furi cate ceva bounce bounce
Sus In jos
ionemry
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 48
Data de inscriere : 29/07/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyJoi Oct 13, 2011 3:07 am

ar fi foarte bine..daca imi poti spune de unde esti....unde ai ferma??
cate pasari ai?? ce recomandati pt inceput, ca si numar de pasari, cu cate e bine sa incepi o astfel de activitate.
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce
adrian_aa


Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyJoi Oct 13, 2011 3:44 am

mini ferma o am in curte, eu stau un dobroiesti intre cora pantelimon si fundeni este comuna, am 110 pasari si vreo 60 de cocosi, de incepus eu am inceput cu 50 de prepelite, stim deja cam cu ce se mananca treba asta cu prepelite pt ca am 2 prieteni care au de mai mult timp.De preferat ar fii sa incepi cu un numar mic de prepelite pana te acomodezi cu ele, pana iti faci clienti la oua samd
Sus In jos
ionemry
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 48
Data de inscriere : 29/07/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyJoi Oct 13, 2011 7:14 am

am inteles....asa ma gandeam si eu sa fac, nu ar fi departe de Bucuresti, as vrea sa trec daca nu deranjez, cand as putea sa fac asta si un numar de telefon daca ai putea sa imi dai.
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce
adrian_aa


Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyJoi Oct 13, 2011 9:17 am

e la 1 km de bucuresti Smile) , poi in pricipiu dimineatza pana in ora 2, nr meu de telefon 0762963134, ma suni inainte si iti spun daca sunt sau nu acasa.
Sus In jos
ionemry
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 48
Data de inscriere : 29/07/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyJoi Oct 13, 2011 9:49 am

multumesc tare mult...am sa te sun saptamana viitoare si am saincerc sa trec pe la tine...
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce
adrian_aa


Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyJoi Oct 13, 2011 9:56 am

te astept rabbit
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyVin Noi 04, 2011 11:00 am

ionemry a scris:
Buna ziua,


Multumesc pt incurajari...locuiesc in Bucuresti, originea o am in Ardeal mai exact in Bistrita, nu am fost activa pe acest forum....acest lucru o sa se schimbe....
Asteptam sa fi mai activa Smile
Sus In jos
ionemry
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 48
Data de inscriere : 29/07/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyVin Noi 04, 2011 12:16 pm

Buna seara,

niste probleme pe la servici care ma tin destul de mult pe la birou, din pacate. Sad
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori EmptyDum Noi 06, 2011 5:43 pm

Recomandarea de start tine de mai multi factori. [Nu vorbesc de recomandari "dupa ureche" generic aplicabile pt toata lumea..., vorbesc de recomandari facute cu responsabilitate si seriozitate, ganditi-va ca cineva investeste resurse in baza recomandarilor facute, asta implica resopnsabilitate, nu?] De regula cu cei care vor sa faca bani din prepelite noi facem o analiza de business, in care plecam de la obiectivele pe care si le-a propus partenerul, intelegem care sunt resursele disponibile (pt. cine stie macar putin business management stie ca nu ma refer la bani cat la altceva), oferim informatiile tehnice necesare si oferim expertiza noastra partenerului (analiza planului de afaceri, definirea SMART a obiectivelor propuse, analiza strategiilor de atingere a obiectivelor propuse, analize cost-beneficiu pentru reperele principale din planul investitional, tehnici de optimizare a costurilor s.a.m.d.) astfel incat acesta sa ia cele mai bune decizii in ceea ce-l priveste.

Partea cea mai tare este ca profita de asta incepatori din alte parti care bat pentru asa ceva drum pana la noi, dar foarte putini crescatori din zona Brasovului au stiut sa fie pe faza si sa inceapa parteneriate frumoase cu noi. Imi pare rau sa-i vad pe unii vecini cum se straduie si nu isi ating obiectivele dorite si-s dezamagiti, in conditiile in care au un potential extraordinar si am putea face treaba excelenta impreuna. Tare ne-am bucura sa gasim inca vreo 10 crescatori aici langa noi care sa vrea sa faca treaba, macar 2.000 - 3.000 de prepelite fiecare, am creste mult mai repede si noi cu ei si ei cu noi. Crescatori sunt destui in judet la noi, dar oameni deschisi cu adevarat surprinzator de putini. Asta e!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Vali_26
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 60
Data de inscriere : 08/12/2011

sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: sunt si eu interesata   sfaturi pt incepatori EmptyVin Dec 09, 2011 1:04 am

adrian_aa a scris:
e la 1 km de bucuresti Smile) , poi in pricipiu dimineatza pana in ora 2, nr meu de telefon 0762963134, ma suni inainte si iti spun daca sunt sau nu acasa.


Adrian numele meu este Valentina si as vrea sa incep si eu o astfel de mica afacere!
M-ar ajuta foarte mult sa vad o astfel de ferma!
Te pot suna si eu?
Multumesc
Sus In jos
Continut sponsorizat





sfaturi pt incepatori Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pt incepatori   sfaturi pt incepatori Empty

Sus In jos
 
sfaturi pt incepatori
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» vand pui de prepelita
» sfaturi utile
» Sfaturi utile
» incepator, oferta si sfaturi
» sfaturi pt primele zile de viata a puilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: