forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 Sexul la prepelite

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
klaxionut
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Data de inscriere : 07/02/2012

Sexul la prepelite Empty
MesajSubiect: Sexul la prepelite   Sexul la prepelite EmptyMar Feb 07, 2012 10:40 am

Buna
Am cumparat niste prepelite de cca 6,7 luni si as dori sa-mi spuneti cum pot sa le aflu sexul.As dori sa-mi mai ziceti ce conditii trebuie sa le asigur pt.a face oua(temp.camerei,alimentatie etc).
Va multumesc
Sus In jos
kJean
membru argint
membru argint
kJean


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/09/2011

Sexul la prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Sexul la prepelite   Sexul la prepelite EmptyMar Feb 07, 2012 11:34 am

klaxionut a scris:
Buna
Am cumparat niste prepelite de cca 6,7 luni si as dori sa-mi spuneti cum pot sa le aflu sexul.As dori sa-mi mai ziceti ce conditii trebuie sa le asigur pt.a face oua(temp.camerei,alimentatie etc).
Va multumesc

https://prepelite.forumgratuit.ro/t142-diferenta-intre-sexehttps://prepelite.forumgratuit.ro/t142-diferenta-intre-sexe

Greu mai e sa cautati putin pe forum. Vreti totul mura-n gura.
Rolling Eyes
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Sexul la prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Sexul la prepelite   Sexul la prepelite EmptyMar Feb 07, 2012 5:43 pm

Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

Sexul la prepelite Empty
MesajSubiect: Sexul la prepelite   Sexul la prepelite EmptyLun Feb 13, 2012 11:26 am

hm, nu este greu de aflat sexul Smile, daca nu , stati 1,30 ore in cusca , veti vedea , cine pe cine Smile
temperatura camerei +22 grade, umiditate redusa, alimentatia corespunzatoare. Eu macin porumb, cumpar de la un distribuitor furaje, atentie , sunt multi care vand si nu stiu ce,. ma refer la furaje.
Cautati pe cineva din zona , cine tine prepelite si are mai multa experienta. Este cel mai usor , decat sa invatati pe nestiinta d-voastra.
Bafta
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

Sexul la prepelite Empty
MesajSubiect: Sexul la prepelite   Sexul la prepelite EmptyMar Feb 14, 2012 7:47 am

ce liniste este pe forum Smile, pe la noi , zapada mare, strada pustiu, preplitele sanatoase, fac oua
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

Sexul la prepelite Empty
MesajSubiect: Re: Sexul la prepelite   Sexul la prepelite EmptyMar Feb 14, 2012 8:12 am

Stau la caldura si lucreaza 24/24, 7/7.
Sus In jos
 
Sexul la prepelite
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cumpar porumb, cumpar grau, cumpar srot de soia, cumpar srot de floarea soarelui, cumpar calciu furajer, cumpar ulei
» Microferma de prepelite Brasov - prepelite Bobwhite de vanzare!
» INCEPUTUL CU PREPELITE
» oua prepelite
» Microferma de prepelite Arges vinde prepelite si pui

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: