forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 mic crescator, salut comunitatea prepelitarilor! :)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
boticelina
membru argint
membru argint
boticelina


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 48
Data de inscriere : 26/01/2012

mic crescator, salut comunitatea prepelitarilor! :) Empty
MesajSubiect: mic crescator, salut comunitatea prepelitarilor! :)   mic crescator, salut comunitatea prepelitarilor! :) EmptyJoi Mar 15, 2012 5:02 am

Buna ziua,

Scriu primul meu mesaj pe acest forum aici, la "Membrii se prezinta", ca sa va salut si sa acced si eu in cadrul comunitatii.

Ma numesc Monica, sunt din Constanta si cresc prepelite de vreo 6 luni. Povestea pasarelelor mele e simpla, am fost in vacanta la niste prieteni care aveau intr-o cusca 6 prepelite. Copilul meu, de 3 ani la momentul respectiv, s-a indragostit pe loc de ele si, de unde era un chin s-o conving sa manance oua (de gaina), a ajuns sa ceara singura oute, dar de prepe Basketball . La intoarcerea acasa am studiat problema, am citit tot ce-am gasit despre prepelite si am luat si noi o cusca cu 11 femele. Ne-am obisnuit repede cu ele si cu rutinele de ingrijire si mai ales, ne-am dedulcit la oute proaspete zi de zi Very Happy

Am trecut (nu fara hopuri) si peste problema furajarii pana am gasit o sursa sigura de furaje de calitate, iar de doua zile suntem mai bogati cu 24 de puisori. Tot inginerul care imi face furajele mi-a adus si outele, sunt de faraon, provenienta lor este Biobaza Facultatii de Medicina Veterinara din Iasi. Am primit 28 de oute si am 24 de puisori cheers

Acum sunt toti veseli si mancaciosi, tatal meu le-a construit o eleveuza si, daca vom gasi materiale, sper sa-i cadorisim si cu o cusca noua pe cand vor fi imbracati.

Monica si gasca inaripata va saluta cu drag!
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

mic crescator, salut comunitatea prepelitarilor! :) Empty
MesajSubiect: Re: mic crescator, salut comunitatea prepelitarilor! :)   mic crescator, salut comunitatea prepelitarilor! :) EmptyJoi Mar 15, 2012 10:13 am

bun venit pe forum si in comunitatea prepelitariilor Laughing
Sus In jos
 
mic crescator, salut comunitatea prepelitarilor! :)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» va rog prezentati-va aici
» salut!!!!!
» salut!!!!!
» Noua mea ferma (Stadiu proiect)
» Vis vs Realitate.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: