forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 va rog prezentati-va aici

In jos 
+78
gingseng
adrianmarinoiu
florinBuc
PrepeliteOlt
dorel
nicu.mesa
massurr0o
freerunner
costyaro
sorin.surcel
Tavy
ares2007
catalin71
ciopy
vyryausiasis
nelu
Petre Viorel
Ioo Francisc
kosstel
vadiymos
nouabv
Vexx
DianuMarius
sanmartinean_alex
minicu
rozalia
dyno
Alimos
george.m
mirceaianc
ionemry
irizan68
kJean
Rache
dallian76
adrian_aa
AMIRA ZAJONTZ MILOSAN
Radu77
laviniasilian
costi75
gabrielbalc
crescatorie
PrepeliteBrasov
florynneamt
CostyM
nita_anisor
bulzancatalin
bebe
radu3006
b_laur14
Stefan
valentin67
Anndreas
Sasha20
todi
ady
LauraB
vlad
kcostica
ovidiu_tkd
44axa
recyf76
razvy82
duta77
toeds
bilascu5
valentin 1234
iulika1983
ninelvoicu
adiviscan
rafabenites
ica13
miezure
lucky30
Pavel_2502
luck
freenolf
Admin
82 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 67
Varsta : 57
Data de inscriere : 07/02/2009

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyJoi Feb 12, 2009 11:15 am

rog pe toti membri noi sa scrie cateva cuvinte despre ei si crescatoria lor

multumesc
Sus In jos
https://prepelite.forumgratuit.ro
freenolf
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 56
Data de inscriere : 03/03/2009

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Buna   va rog prezentati-va aici EmptyMar Mar 03, 2009 1:31 pm

Buna,
Am 42 de ani si cresc prepelite de anul trecut.
Inceputul nu a fost usor deloc. Am inceput in aprilie iar primele oua le-am vandut in decembrie. Parere personala: prea multe avize si autorizatii sunt necesare Mad
Acum am aproape 400 iar proiecte si vise....am multe Smile
Sus In jos
luck
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 56
Data de inscriere : 20/04/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyMier Apr 21, 2010 12:22 am

Admin a scris:
rog pe toti membri noi sa scrie cateva cuvinte despre ei si crescatoria lor

multumesc
buna .Am 42ani sunt din iasi si am prins pasiune pentru prepelite.Am inceput pentru tratament personal si doresc sa o transform intr-o afacere.
Sus In jos
Pavel_2502
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 104
Varsta : 40
Data de inscriere : 14/03/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Nici odata nu este tarziu ca sa te prezinti...! Nu?   va rog prezentati-va aici EmptyMier Apr 21, 2010 12:50 am

Salutare tuturor...
Ma numesc Pavel, am 26 de ani si sunt bihorean.
Am inceput sa cresc prepelite de 2 luni aproape, cumparand pui de 2 sapt., apoi oua pt incubat.
Momentan o sa facem tratament toti membrii familiei, urmand ca, daca vom avea solicitari, sa si vindem oua.
Sus In jos
lucky30
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 46
Data de inscriere : 27/04/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyMar Apr 27, 2010 10:56 am

lucian.33 ani.Ploiesti.Am cumparat acum 2 saptamani 32 prepelite(8 masculi si 24 femele).vreau sa mai iau 16.doresc sa facem cura de oua.poate voi face din aceasta si o afacere pe viitor.
Sus In jos
miezure
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 31
Varsta : 52
Data de inscriere : 31/05/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyLun Mai 31, 2010 12:53 pm

Salut ma numesc gabi am 39 de ani sunt din municipiul Hunedoara ma ocup cu microferma de prepelite de un an jumate si in acest timp am prins pot sa zic ceva experienta . Cel mai bun colaborator al meu este din cluj si ma refer la domnul ADI VISCAN cu care am inceput de fapt aceasta mica afacere de la el m-am procurat primele 300 de prepelite anul trecut si am incepot apoi sa mi le produc in urma asistentei si sfaturilor domnului adi singur pe celelalte cu care mi-am marit efectivul . Inceputul este greu ca in orice afacere dar incet si sigur daca esti ambitios ajungi sa razbesti in aceasta afacere. Potentialul este urias deoarece romani incep sa aiba din ce in ce mai multa grija de sanatatea lor si tratamentele naturiste si aici intra si ouale de prepelita care toti care crestem aceste pasari le cunoastem puterea curativa incep sa fie tot mai des folosite de tot mai multe paturi sociale deoarece tendinta se indreapta spre medicina naturista fata de cealalta cre stim cu totii ca de multe ori face bine pe o parte si strica pe alta. Cu putina reclama de orice fel incepand cu fluturasi cu efectele curative ale oului de prepelita lasati in salile de asteptare din cabinetele medicilor de familie sau cu aceiasi fluturasi dati la orice marfa cumparata dintrun plafar mai ales ca oameni ce cumpara din acel plafar ar putea fi dintre primi vostri clienti puteti toti sa va faceti o mica piata de desfacere a productiei pe care stim cu toti cei care crestem prepelite ca este problema cea mai mare ca nu ai unde vinde dar daca va ganditi putin toti veti gasi idei si va veti descurca sa va faceti un plan de atac ceva idei v-am oferit si eu aici in lunga mea prezentare si daca am plictisit pe cineva imi cer scuze
Sus In jos
ica13
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 47
Data de inscriere : 17/06/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyJoi Iun 17, 2010 7:56 am

Buna,

Sunt Ica din Bucuresti, am 33 de ani si m-am saturat sa muncesc pentru altii. Mi-am facut in ultimul an o microferma de pasari din care 800 sunt prepelite si cam 300 de alte pasari. In prezent ma lupt putin cu desfacerea produselor dar daca ne mobilizam putin toti, cred ca ne putem face viata mai buna in domeniul acesta.

Mult succes tuturor si la mai putine autorizatii!

Ica
Sus In jos
rafabenites
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 56
Data de inscriere : 20/06/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Buna   va rog prezentati-va aici EmptyDum Iun 20, 2010 4:32 am

Ma numesc Mihai, am 42 ani si vreau sa incep o afacere cu prepelite ouatoare, deci sunt incepator.HELP!!!!
Sus In jos
adiviscan
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 11
Varsta : 54
Data de inscriere : 12/02/2009

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: pui de prepelite de la cluj   va rog prezentati-va aici EmptySam Iun 26, 2010 4:04 am

pui de prepelita la comanda ,0740371474 cluj
Sus In jos
ninelvoicu
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 61
Data de inscriere : 30/06/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyMier Iul 14, 2010 3:52 pm

Buna la toti, ma numesc Eugen, sunt din Campina, Prahova, cresc prepelite din 2002, facem tratamente in familie , mancam, folosim ouale la cheguri,etc, am clienti care cumpara regulat oua de la mine, am comercializat o perioada oua la BIG (era un magazin central). In general nu depasesc numarul de 100 de prepelite. Va doresc tuturor succes!!!
Sus In jos
iulika1983
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 40
Data de inscriere : 16/07/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Buna!   va rog prezentati-va aici EmptyVin Iul 16, 2010 6:26 am

Salutare la toata lumea... Ma numesc Iulia am 26 de ani si sunt din Bacau... as vrea sa incep si eu o afacere cu prepelite... acum abia ma documentez si am niste nelamuriri dar sper ca forumul acesta sa ma poata ajuta... succes la toata lumea "crescatoare de prepelite"! Embarassed
Sus In jos
valentin 1234
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 40
Data de inscriere : 22/08/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyDum Aug 22, 2010 8:42 am

salut sint valentin din Bucuresti am 26 de ani si sint la incepu.AM GASIT O PREPELITA PA STRADA UNDE IMPARTEAM PLIANTE SI AM LUATO ACASA.AM TINUT-O O SAPTAMINA SI AM SPUS SA-I MAI IAU 3 PREPELITE SA NU FIE SINGURAM DUPA O SAPTAMINA AM MAI CUMPARAT 2 PREPELITE DE LA UN BISNITAR CARE MA MINTIT CA SINT FETE DAR DUPA O SAPTAMINA SA-MI DAU SEAMA CA SINT BAIETI.ACUM AM 2 BAIETI SI 4 FETE DAR MIE IMI OUA DOAR 2 FETE ,UN BAIAT LAM PUS DEOPARTE,
Sus In jos
bilascu5
membru bronce
membru bronce
bilascu5


Numarul mesajelor : 51
Varsta : 61
Data de inscriere : 27/02/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyLun Aug 23, 2010 2:43 pm

47 ani, Baia Mre , detin circa 50 de prepelite japoneze si inca nu imi aduc bani in casa
Very Happy
Sus In jos
http://www.szekely.webgarden.ro
toeds
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 40
Data de inscriere : 19/09/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyDum Sept 19, 2010 3:33 am

salut,
ma numesc ion, 38 ani, com. berceni, pe linga bucuresti
am inceput cu oua de incubat, nu am cumparat niciodata prepelite.
acum am cca 700 de prepelite, de toate varstele si pot spune ca dupa 7 luni de munca au inceput " sa-si poarte singure de grija", adica din vanzarea oualelor si a puilor isi acopera hrana si produc si ceva profit.
bafta tuturor !
Sus In jos
duta77
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 46
Data de inscriere : 07/11/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: prezentare   va rog prezentati-va aici EmptyLun Noi 08, 2010 1:18 am

Salut toti crescatorii de prepelite ci si pe viitorii crescatori.
Sunt Daniel Duta am 33 de ani, locuiesc in Com. Dorobanti,Jud. Arad, in urma cu 45 de zile am primit 31 de prepelite Japoneze si sunt foarte mandru de ele deoarece iau zilnic 12 - 13 oua, mentionez ca numai jumatate dintre ele sunt gainuse.
In prezent strang ouale pentru incubatie, dar pe cum le strang asa le dau, caci si mamei mele iau placut pasarile, dar mai ales calitatile curative oualelor acestora, asa ca prima serie de oua starnse pentru incubatie i le-am facut cadou si sper sa aiba noroc sa scoata multi, multi, multi puisori.
Va salut si sa ne auzim cu bine pe acest forum. [/left] Very Happy Laughing :lol
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyLun Noi 08, 2010 2:39 pm

Daniel incearca sa nu lasi mai multi masculi (proportia e de 1 masc/3 fem )deoarece le streseaza si nu se vor oua la capacitate maxima.
Sus In jos
duta77
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 46
Data de inscriere : 07/11/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyMar Noi 09, 2010 6:30 am

razvy82 a scris:
Daniel incearca sa nu lasi mai multi masculi (proportia e de 1 masc/3 fem )deoarece le streseaza si nu se vor oua la capacitate maxima.


mersi mult pentru informatie, PA.
Sus In jos
recyf76
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 48
Data de inscriere : 26/12/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: salutari din arges   va rog prezentati-va aici EmptyDum Dec 26, 2010 12:48 pm

Ma numesc Florin si doresc sa intru in rindul crescatorilor de prepelite .Sunt din jud Arges Orice informatie este bun venita .Ma bucur sa va cunosc


Ultima editare efectuata de catre recyf76 in Dum Iul 03, 2011 1:12 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
44axa
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 20
Varsta : 69
Data de inscriere : 28/10/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: PREZENTARE   va rog prezentati-va aici EmptyMier Ian 05, 2011 4:12 am

Admin a scris:
rog pe toti membri noi sa scrie cateva cuvinte despre ei si crescatoria lor

multumesc

BUNA ZIUA TUTUROR

Ma numesc ELENA, am 55 de ani si sunt din PETROSANI.
Datorita problemelor de sanatate am inceput sa caut pe net diverse remedii naturiste.Asa am ajuns sa citesc cate ceva despre prepelite si am decis sa cumpar cateva prepelite outoare.Am cumparat 15 bucati femele si 5 masculi.
Dupa ce le-am vazut acasa ,am adus un incubator pe care l-am imprumutat de la fica mea.Primele oua am inceput sa le adun pentru incubat.
As am ajuns in mai putin de doua luni sa am 20 prepelite maturi + 104 puisori.
Am inceput si tratamentul si ma gandesc la dezvoltarea acestei activitati pentru a face din ea o afacer.
VA DORESC BAFTA TUTUROR ! INDIFERENT DACA AVETI O AFACERE SAU CRESTETI DOAR PENTRU STRICTUL FAMILIEI.
Sus In jos
http://hobyella.blogspot.com/
bilascu5
membru bronce
membru bronce
bilascu5


Numarul mesajelor : 51
Varsta : 61
Data de inscriere : 27/02/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Felicitari.   va rog prezentati-va aici EmptyMier Ian 05, 2011 2:48 pm

Iti doresc succes Elena... si sa auzim de bine
Sus In jos
http://www.szekely.webgarden.ro
ovidiu_tkd
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 36
Data de inscriere : 09/01/2011

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyDum Ian 09, 2011 4:14 pm

Salutare tuturor . Ma numesc Tatar Ovidiu sunt momentan interesat sa strang informatii . Fac asta pt ca tatal meu este bolnav si datorita dorintei de a se vindeca sau sa ii fie mai bine , sper ca in viitorul apropiat sa imi achizitionez cateva exemplare pt consum propriu.

Tot e incaput de an si chiar daca nu ne cunoastem va doresc tuturor un calduros

LA MULTI ANI!!! sanatate , fericire si prepelite sanatoase.



P.S. eu am si o alta pasiune cresc Ciobanesc Romanesc Mioritic.



Sus In jos
kcostica
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 46
Data de inscriere : 04/01/2011

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: oltean   va rog prezentati-va aici EmptySam Ian 22, 2011 12:17 pm

Salut,
ma numesc Costica sunt din Craiova sunt incepator am 30 de buc, din pasiune pentru pasari, am si fazani, gaini de mai multe rase si multe inaripate.
Sa auzim de bine.
Sus In jos
razvy82
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 21/03/2010

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyDum Ian 23, 2011 1:47 pm

bine ai ai venit intre noi kostica
Sus In jos
vlad
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 51
Data de inscriere : 02/02/2011

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici EmptyMier Feb 02, 2011 11:56 am

buna cheers
numele meu este vlad, am 38 de ani si sunt din jud Hunedoara. de aproape o luna ma tot documentez pe net despre cresterea prepelitelor, si chiar imi faceam probleme ca nu gasesc pe nimeni de pe aci de prin zona. multam Domnului ca am dat peste acest forum unde ....... stupoare, constat ca am o impatimita chiar langa mine la aprox 20 km.petrosani
vreau sa cumpar cateva bucati poate 50, pentru consum propriu.
sa auzim de bine Laughing
Sus In jos
LauraB
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 77
Varsta : 43
Data de inscriere : 01/02/2011

va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: prezentare   va rog prezentati-va aici EmptyJoi Feb 03, 2011 12:10 am

salutare la toata lumea
Ma numesc LAura,am 30 ani si sunt din Faget,jud Timis.
Ma ocup de cresterea prepelitelor de 4 luni.In prezent am 70 de prepelite,15 mature si restu tineret de 9 saptamani,care tot astept sa inceapa sa faca oua si nu binevoiesc.Daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat referitor la intarzierea ouatului sau daca a amai patit cineva asa,va rog mult.
Va doresco zi buna si sa auzim numai de bine
Sus In jos
Continut sponsorizat





va rog prezentati-va aici Empty
MesajSubiect: Re: va rog prezentati-va aici   va rog prezentati-va aici Empty

Sus In jos
 
va rog prezentati-va aici
Sus 
Pagina 1 din 9Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrati aici http://prepeliteromania.forumgratuit.ro/
» prepelite faraon

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: membri se prezinta-
Mergi direct la: