forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ionutbercea
membru registrat
membru registrat
ionutbercea


Numarul mesajelor : 43
Varsta : 36
Data de inscriere : 07/03/2012

acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura Empty
MesajSubiect: acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura   acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura EmptyVin Apr 06, 2012 10:02 am

salut
ma adresea aici in special celor de la ferma de prepelite bv pt ca am vazut ca sunt foarte draguti si raspund la orice fel de intrebare , dar si celor care stiu : ce acte necesare imi trebuie ca sa pot vinde ouale si pui cu factura..?..vrau la vara sa accesez niste fonduri europene nerambursabile la care trebuie cam 1200 de prepe si ma gandesc ca la un efectiv asa de mare trebuie sa ai si o buna desfacere.pt aceasta desfacere vreau sa investesc ceva in reclame fluturasi , etc...din moment ce o sa apara relamele o sa apara si primele controale si nu vreau sa fiu in neregula sa primesc vreo amenda.vreau sa dezvolt aceasta afacere perfect legal...imi trebuie firma ma gandesc si ceva avize sanutar veterinare sau chestii de acest gen..?mentionez ca la mine in zona nu este nimeni ce se ocupa de prepelite si zic eu ca o sa mearga afacerea...
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura Empty
MesajSubiect: Re: acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura   acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura EmptyMar Apr 10, 2012 12:34 pm

ionut,iti trebuie 2900 de capete pentru a accesa minimul de 10000 E si pana in 35 de ani,conform normelor UE...

iti trebuie un SRL(unde vei plati si un contabil) sau un PFA ori intreprindere individuala(contabilitate in partida simpla,ce poti sa o ti si tu si ai voie angajati)

la toate iti trbuie sa ai cand le deschizi un curs in domeniu...si da la celelalte intrebari...

poate te ajuta postarea mea la ..diverse/de toate pentru toti/legislatie..


Ultima editare efectuata de catre Sorina in Mar Apr 10, 2012 12:38 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura Empty
MesajSubiect: Re: acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura   acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura EmptyMar Apr 10, 2012 12:38 pm

Sorina a scris:
ionut,iti trebuie 2900 de capete pentru a accesa minimul de 10000 E si pana in 35 de ani,conform normelor UE...

iti trebuie un SRL(unde vei plati si un contabil) sau un PFA ori intreprindere individuala(contabilitate in partida simpla,ce poti sa o ti si tu si ai voie angajati)

la toate iti trbuie sa ai cand le deschizi un curs in domeniu...si da la celelalte intrebari...
Aici la ce te referi?
Asta si pe mine m-ar interesa,dar din pacate inca nu am numaru suficient de prepelite nici de departe Laughing Laughing Daca o sa am piata,anu asta vreau sa ajung undeva pe la 1.000 de capete.
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura Empty
MesajSubiect: Re: acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura   acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura EmptyMar Apr 10, 2012 12:39 pm

Szabi a scris:
Sorina a scris:
ionut,iti trebuie 2900 de capete pentru a accesa minimul de 10000 E si pana in 35 de ani,conform normelor UE...

iti trebuie un SRL(unde vei plati si un contabil) sau un PFA ori intreprindere individuala(contabilitate in partida simpla,ce poti sa o ti si tu si ai voie angajati)

la toate iti trbuie sa ai cand le deschizi un curs in domeniu...si da la celelalte intrebari...
Aici la ce te referi?
Asta si pe mine m-ar interesa,dar din pacate inca nu am numaru suficient de prepelite nici de departe Laughing Laughing Daca o sa am piata,anu asta vreau sa ajung undeva pe la 1.000 de capete.


poate te ajuta postarea mea la ..diverse/de toate pentru toti/legislatie..
Sus In jos
Continut sponsorizat





acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura Empty
MesajSubiect: Re: acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura   acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura Empty

Sus In jos
 
acte / avize necesare vanzarii oualor cu factura
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Avize sanitare necesare pentru desfacere
» Documente necesare!
» bine ati venit !!!
» intoarcerea oualor
» incubarea oualor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: