forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 retetele de la brasov

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ghiulosu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 36
Data de inscriere : 04/04/2012

retetele de la brasov Empty
MesajSubiect: retetele de la brasov   retetele de la brasov EmptyDum Apr 08, 2012 5:07 am

toata lumea cu retete de brasov.
toata lumea cu experienta vietii.... dar zic a facut cineva o reteta detaliata sa vada cat de mult se apropie de normele de furajare. acolo va da o ratie furajera. norma si ratia sunt lucruri diferite. amandoua trebuie respectate. ratiile trebuie verificate sa fie facute dupa norme. dragii mei colegi cu multa experienta
Sus In jos
minicu
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 92
Varsta : 56
Data de inscriere : 05/02/2012

retetele de la brasov Empty
MesajSubiect: Re: retetele de la brasov   retetele de la brasov EmptyDum Apr 08, 2012 9:32 am

ghiulosu a scris:
toata lumea cu retete de brasov.
toata lumea cu experienta vietii.... dar zic a facut cineva o reteta detaliata sa vada cat de mult se apropie de normele de furajare. acolo va da o ratie furajera. norma si ratia sunt lucruri diferite. amandoua trebuie respectate. ratiile trebuie verificate sa fie facute dupa norme. dragii mei colegi cu multa experienta

Din curiozitate exista niste norme de furajare standard sau ele sunt date in genere de experimente si de practica de crestere?
Sus In jos
vasile dudu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 35
Varsta : 64
Data de inscriere : 29/03/2012

retetele de la brasov Empty
MesajSubiect: caut o reteta facuta acasa   retetele de la brasov EmptyLun Apr 09, 2012 9:30 am

Cool Cool
minicu a scris:
ghiulosu a scris:
toata lumea cu retete de brasov.
toata lumea cu experienta vietii.... dar zic a facut cineva o reteta detaliata sa vada cat de mult se apropie de normele de furajare. acolo va da o ratie furajera. norma si ratia sunt lucruri diferite. amandoua trebuie respectate. ratiile trebuie verificate sa fie facute dupa norme. dragii mei colegi cu multa experienta

Din curiozitate exista niste norme de furajare standard sau ele sunt date in genere de experimente si de practica de crestere?
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

retetele de la brasov Empty
MesajSubiect: retetele de la brasov   retetele de la brasov EmptyLun Apr 09, 2012 9:52 am

eu nu cred o sa gasim reteta detaliata. Nimeni nu o sa va spuna secretul, normal , pe de alta parte, sunt foarte multe mineralale etc,. Eu zic ca este mai usor sa cumpar decat sa stau cu cantarul toata ziua.
Sus In jos
dinu
membru registrat
membru registrat
dinu


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 59
Data de inscriere : 23/03/2012

retetele de la brasov Empty
MesajSubiect: achizitie furaje   retetele de la brasov EmptyLun Apr 09, 2012 10:32 am

stimati colegi mai jos am sa va dau datele de contact la o firma de vanzare furaj,pret 1,85 ron /kg cu conditia sa cumperi minim 500 kg este foarte bun nu am nici o problema
-------------Punct de lucru Cluj-Napoca
Adresa : Str. Traian Vuia, Nr. 208
Cluj-Napoca, 400397, Cluj, ROMANIA
Telefon/Fax : 0264 274225 / Mobil : 0755 020140 - cluj@g-m-g.ro
Dl. Lazuran Ioan-Octavian - cluj@g-m-g.ro----------
noi romani santem deficitari la capitolul moralitate ,dar GARANTEZ calitatea ,daca doriti comparati ..o zi buna
Sus In jos
dinu
membru registrat
membru registrat
dinu


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 59
Data de inscriere : 23/03/2012

retetele de la brasov Empty
MesajSubiect: achizitie furaje   retetele de la brasov EmptyLun Apr 09, 2012 10:32 am

stimati colegi mai jos am sa va dau datele de contact la o firma de vanzare furaj,pret 1,85 ron /kg cu conditia sa cumperi minim 500 kg este foarte bun nu am nici o problema
-------------Punct de lucru Cluj-Napoca
Adresa : Str. Traian Vuia, Nr. 208
Cluj-Napoca, 400397, Cluj, ROMANIA
Telefon/Fax : 0264 274225 / Mobil : 0755 020140 - cluj@g-m-g.ro
Dl. Lazuran Ioan-Octavian - cluj@g-m-g.ro----------
noi romani santem deficitari la capitolul moralitate ,dar GARANTEZ calitatea ,daca doriti comparati ..o zi buna
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

retetele de la brasov Empty
MesajSubiect: achizitie furaje   retetele de la brasov EmptyLun Apr 09, 2012 11:03 am

500 kg, este mult, pentru o ferma mare merge.
Sus In jos
Continut sponsorizat





retetele de la brasov Empty
MesajSubiect: Re: retetele de la brasov   retetele de la brasov Empty

Sus In jos
 
retetele de la brasov
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CRESCATORII IN JUD BRASOV
» cumpar prepelite ouatoare 1000 1500 bucati ofer la schimb un opal calibra
» Afacerea cu prepelite. se merită?
» va multumesc pt amabilitate ferma de prepelite Brasov.
» Expozitie Avirom la Brasov - 18-20.11.2011, sala de atletism Metrom

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: furajare de prepelite-
Mergi direct la: