forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 intoarcerea oualelor

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  EmptyLun Apr 16, 2012 1:27 pm

am o intrebare, de cate ori pe zi trebuiesc intoarse oualele. unii spun ca de 2 ori altii spun de 4 ori .astept si eu un sfat va rog
Sus In jos
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: Re: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  EmptyLun Apr 16, 2012 2:05 pm

hristos a-nviat!uni spun ,altii spun.incubatorul are niste instructiuni de folosire cred ca urmandu-le obtii rezultatele dorite.acolo spune ca dimineata si seara.miercuri poti veni dupa oua, vor fi gata.succes tuturor.
Sus In jos
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: Re: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  EmptyLun Apr 16, 2012 2:57 pm

dimineata si seara frate iti spun sigur Very Happy
Sus In jos
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: Re: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  EmptyLun Apr 16, 2012 4:13 pm

nita_anisor a scris:
hristos a-nviat!uni spun ,altii spun.incubatorul are niste instructiuni de folosire cred ca urmandu-le obtii rezultatele dorite.acolo spune ca dimineata si seara.miercuri poti veni dupa oua, vor fi gata.succes tuturor.

Adevarat a Inviat!

ms pt raspuns te sun maine
Sus In jos
maya-g
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 48
Varsta : 42
Data de inscriere : 06/04/2012

intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: Re: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  EmptyMar Apr 17, 2012 1:46 am

iuly1980 a scris:
am o intrebare, de cate ori pe zi trebuiesc intoarse oualele. unii spun ca de 2 ori altii spun de 4 ori .astept si eu un sfat va rog

Buna, sunt noua pe forum si incepator (adica am si eu oua la incubat pentru prima data)in ceea ce priveste cresterea prepelitelor si nu prea ma aflu in masura de a da sfaturi dar din ceea ce am citit si din ce am mai intrebat, ouale puse in incubator fara sistem de intoarcere se intorc de doua ori pe zi (intoarcere 180 grade), iar in cele cu sistem de intoarcere se intorc de cel putin 3 ori pe zi pentru ca intoarcerea se face la doar 90 de grade.
Succes!
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: Re: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  EmptyMar Apr 17, 2012 11:49 am

seara si dimineata bounce bounce bounce
din ziua 4 pana in ziua 14 inclusiv adica in primele 3 zile si dupa ziua 14 nu le mai intorci
nu uita de umiditate inainte si la eclozare
facand asa eu am avut rezultate bune
succes bounce bounce bounce
Sus In jos
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: Re: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  EmptyMar Apr 17, 2012 2:38 pm

Tavy a scris:
dimineata si seara frate iti spun sigur Very Happy
ms pt rasp.
Sus In jos
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: Re: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  EmptyMar Apr 17, 2012 2:38 pm

geluionut a scris:
seara si dimineata bounce bounce bounce
din ziua 4 pana in ziua 14 inclusiv adica in primele 3 zile si dupa ziua 14 nu le mai intorci
nu uita de umiditate inainte si la eclozare
facand asa eu am avut rezultate bune
succes bounce bounce bounce

ms.pt raspuns
Sus In jos
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: Re: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  EmptyMar Apr 17, 2012 2:39 pm

geluionut a scris:
seara si dimineata bounce bounce bounce
din ziua 4 pana in ziua 14 inclusiv adica in primele 3 zile si dupa ziua 14 nu le mai intorci
nu uita de umiditate inainte si la eclozare
facand asa eu am avut rezultate bune
succes bounce bounce bounce


ms pt rasp
Sus In jos
iuly1980
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/04/2012

intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: Re: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  EmptyMar Apr 17, 2012 2:40 pm

maya-g a scris:
iuly1980 a scris:
am o intrebare, de cate ori pe zi trebuiesc intoarse oualele. unii spun ca de 2 ori altii spun de 4 ori .astept si eu un sfat va rog

Buna, sunt noua pe forum si incepator (adica am si eu oua la incubat pentru prima data)in ceea ce priveste cresterea prepelitelor si nu prea ma aflu in masura de a da sfaturi dar din ceea ce am citit si din ce am mai intrebat, ouale puse in incubator fara sistem de intoarcere se intorc de doua ori pe zi (intoarcere 180 grade), iar in cele cu sistem de intoarcere se intorc de cel putin 3 ori pe zi pentru ca intoarcerea se face la doar 90 de grade.
Succes!


ms
Sus In jos
Continut sponsorizat





intoarcerea oualelor  Empty
MesajSubiect: Re: intoarcerea oualelor    intoarcerea oualelor  Empty

Sus In jos
 
intoarcerea oualelor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» intoarcerea oualor
» deosebirea oualelor
» incubarea oualelor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: