forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 procent femele/mascul

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
dragutcosmin
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/05/2012

procent femele/mascul Empty
MesajSubiect: procent femele/mascul   procent femele/mascul EmptyDum Mai 06, 2012 7:58 am

M-ar interesa un respuns de la cei cunoscatori.
Pentru optimizarea ouatului intr-o baterie cu suprafata de 0,5 m.p. cate prepelite japoneze se pot pastra (avantaje/dezavantaje daca se gasesc mai aglomerate sau mai libere)
De asemenea m-ar mai interesa procentul optim de masculi dintr-o astfel de baterie.
Multumesc anticipat!
Sus In jos
Alex77
membru argint
membru argint
Alex77


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 38
Data de inscriere : 04/03/2012

procent femele/mascul Empty
MesajSubiect: Re: procent femele/mascul   procent femele/mascul EmptyDum Mai 06, 2012 8:01 am

dragutcosmin a scris:
M-ar interesa un respuns de la cei cunoscatori.
Pentru optimizarea ouatului intr-o baterie cu suprafata de 0,5 m.p. cate prepelite japoneze se pot pastra (avantaje/dezavantaje daca se gasesc mai aglomerate sau mai libere)
De asemenea m-ar mai interesa procentul optim de masculi dintr-o astfel de baterie.
Multumesc anticipat!

salut

Pentru marimea de 0.5mp iti incap cam 40 prepelite si stau destul de bine
Pentru oute de incubat se pune 1 mascul la 3 femele sau daca vrei sa fi 100% sigr bagi 2 masculi la 5 femele.

Sper ca ti-am fost de ajutor. Sa ai o duminica placuta
Sus In jos
http://prepelite-fundeni.yolasite.com/
dragutcosmin
nou pe forum



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 42
Data de inscriere : 04/05/2012

procent femele/mascul Empty
MesajSubiect: Re: procent femele/mascul   procent femele/mascul EmptyDum Mai 06, 2012 8:19 am

ok... pentru obtinerea de oua pt. incubat... auzisem ceva... dar pentru simpla productie de oua pt. consum... poate fi diminuat numarul masculilor dintr-o baterie? Daca da... pana la ce procent (lipsa masculilor afecteaza oatul)
Multumesc
Sus In jos
Alex77
membru argint
membru argint
Alex77


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 38
Data de inscriere : 04/03/2012

procent femele/mascul Empty
MesajSubiect: Re: procent femele/mascul   procent femele/mascul EmptyDum Mai 06, 2012 9:44 am

dragutcosmin a scris:
ok... pentru obtinerea de oua pt. incubat... auzisem ceva... dar pentru simpla productie de oua pt. consum... poate fi diminuat numarul masculilor dintr-o baterie? Daca da... pana la ce procent (lipsa masculilor afecteaza oatul)
Multumesc

Poti sa nu ai nici un mascul in cusca nu deranjeaza ouatul, din contra sunt si ele mai linistite ca nu le "violeaza" vreun mascul feroce Smile
Sus In jos
http://prepelite-fundeni.yolasite.com/
Tavy
membru argint
membru argint
Tavy


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/02/2012

procent femele/mascul Empty
MesajSubiect: Re: procent femele/mascul   procent femele/mascul EmptyLun Mai 07, 2012 9:08 am

Laughing
Alex77 a scris:
dragutcosmin a scris:
ok... pentru obtinerea de oua pt. incubat... auzisem ceva... dar pentru simpla productie de oua pt. consum... poate fi diminuat numarul masculilor dintr-o baterie? Daca da... pana la ce procent (lipsa masculilor afecteaza oatul)
Multumesc

Poti sa nu ai nici un mascul in cusca nu deranjeaza ouatul, din contra sunt si ele mai linistite ca nu le "violeaza" vreun mascul feroce
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





procent femele/mascul Empty
MesajSubiect: Re: procent femele/mascul   procent femele/mascul Empty

Sus In jos
 
procent femele/mascul
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cine are vro 150 de preplite de vanzare????
» am nevoie de un sfat....
» cumpar femele virginia
» ajutor incepatori
» cum putem compara masculi de femele si la ce varsta??

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita japoneza-
Mergi direct la: