forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 solutie pt incalzit ferma de prepelite?

In jos 
+14
karol71
aura.m
george.m
Andrei
b_laur14
vyryausiasis
nita_anisor
rozalia
PrepeliteBrasov
kJean
gabrielbalc
adrian_aa
sorin1sipos
geluionut
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: incalzire constr.prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyMier Dec 21, 2011 9:36 pm

Very Happy santa
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: incalzire constr.prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyMier Dec 21, 2011 9:37 pm

Very Happy santa
Sus In jos
b_laur14
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 28
Varsta : 71
Data de inscriere : 27/02/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyMier Dec 21, 2011 9:52 pm

Very Happy Laughing santa rendeer
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: incalzire constr.prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Dec 23, 2011 11:31 am

Sarbatori fericite santa rendeer
Sus In jos
Andrei
membru registrat
membru registrat
Andrei


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 38
Data de inscriere : 21/08/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Dec 23, 2011 12:04 pm

santa
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Dec 23, 2011 12:35 pm

Sarbatori fericite tuturor si prepelite sanatoase. Numai bine santa santa santa rendeer rendeer rendeer
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Dec 23, 2011 12:55 pm

Sarbatori fericite!!! Sa iesim din criza la anul!
Sus In jos
b_laur14
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 28
Varsta : 71
Data de inscriere : 27/02/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Dec 23, 2011 4:09 pm

Craciun fericit si un an nou cu bucurii pentru toti membrii acestui forum! santa rendeer Laughing
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: solutie pt incalzit ferma de prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Dec 23, 2011 4:18 pm

Cracun fericit si multi puisori,mai ales ca am inceput sa adun oua pentru incubator. Sper ca de boboteaza sa ma mandresc si sa ma bucur de mititeii mei. dealtfel muzica merge incontinuu si asa se pare ca le prieste:)
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptySam Dec 24, 2011 12:30 am

Crescatorul pasionat si implicat intotdeauna prieste la prepelite! Razz

SARBATORI DE VIS! santa
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: solutie pt incalzit ferma de prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 6:20 am

La Multi Ani, va doresc numai bine
Priza de termostat speciala , functioneaza , SUPER. Am caldura constanta si nu mai am nevoie de bec 150. Consumul meu , am mai mic, l-am verificat.Nu mai am umiditate si de atunci prepe. se simt super. am la oua , cum se spune in prostie.
Mi-am dat seama , toate problemele le aveam de la umiditate si de la lipsa de calciu.
Numai bine
sunny
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 7:57 am

Ce mult ma bucur ca sunt bine. Ce imi recomandati si mie pentru incalzire? sa fie mai econom. eu pot sa ma conectez la centrala cu un calorifer. Numai bine cheers
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 8:13 am

Si eu sunt conectat la centrala termica a casei si e foarte bine.
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 8:36 am

Pot sa pun un ventilator cu senzor de temperatura ca sa scoata caldura in exces afara? fiind camera mai mica decat celelalte ma gandesc sa nu fie prea cald. cheers Numai bine. Dvs cate prepelite aveti? Wink
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: solutie pt incalzit ferma de prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 9:40 am

Si eu am centrala termica pe peleti,m-am gandit si eu sa ma racordez, dar singura problema este ca intre casa si constructia a preplitelor este o terasa destul de mare .
Asta ar insemna sa sparg finisajul pentru racord sa nu am pierdere pe parcurs.
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: solutie pt incalzit ferma de prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 9:41 am

Nu am mai pus ventilator cu senzor de umiditate , ci am decupat din usa 10 cmm / 15 cm, am pus o plasa pe care sterg mai des si cu asta am rezolvat umiditatea( condensul)
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: solutie pt incalzit ferma de prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 9:44 am

Am un calorifer electric si intre priza normal si calorifer electric pe ulei , mai am o priza termostat care stabilizeaza caldura. Priza respectiva este montat si cu un termometru,care indica temperatura dorita de mine , cand scade temperatura, priza cea mai speciala cupleaza caloriferul. Cand se ajunge la caldura dorita de mine, priza cea speciala decupleaza caloriferul.este oarte simplu si foarte eficient.
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 9:45 am

Mi se pare scump sa incalzesti cu calorifer pe ulei.
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: solutie pt incalzit ferma de prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 9:49 am

Am peste 150 prepelite, chiar azi am facut o selectie, cocoseii le-am pus separat la ingrasat si pe urma - sacrific. Am in clocitoare 100 deoua, pus in data de 28,decembrie
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: solutie pt incalzit ferma de prepelite   solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 11:37 am

Stiu ca nu este ieftin, pana acuma mergea intontinuu un bec de 150, iar caloriferul nu merge permanent.
Problema ca in casa am un semineu pe peleti, racord calorifer , apa calda si nu am cum sa mai racordez un alt calorifer la 4-5 m interior,peste podeaua de la terasa.
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 11:59 am

Daca pui izolatie pe conducte nu se inregistreaza absolut nicio pierdere! Numai bine bounce bounce
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: solutie pt incalzit ferma de prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 12:05 pm

M-am gandit si eu ,poate la vara cand intru in curatenie-renovare.
Noapte buna
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 12:08 pm

noapte buna. Daca v-ar interesa va ajut cu detalii. cheers poate mai primesc si eu un sfat de la dvs:D numai bine bounce
Sus In jos
rozalia
membru platin
membru platin



Numarul mesajelor : 514
Varsta : 64
Data de inscriere : 18/04/2010

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: solutie pt incalzit ferma de prepelite    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2012 12:21 pm

OK
Noapte buna
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 EmptySam Ian 07, 2012 4:01 am

rozalia a scris:
Si eu am centrala termica pe peleti,m-am gandit si eu sa ma racordez, dar singura problema este ca intre casa si constructia a preplitelor este o terasa destul de mare . Asta ar insemna sa sparg finisajul pentru racord sa nu am pierdere pe parcurs.

Pe termen lung cam asta e solutia, cred eu. Nu te tenteaza sa maresti spatiul, sa poti sa cresti mai multe prepelite? La cata implicare oferi, in curand o sa fii cea mai tare din zona si o sa vrei sa cresti 2.000 - 3.000 de prepelite si n-o sa ai unde... mai bine la vara rezolvi si spatiul si incalzirea dintr-un foc! Smile cheers
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat





solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: solutie pt incalzit ferma de prepelite?    solutie pt incalzit ferma de prepelite?  - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
solutie pt incalzit ferma de prepelite?
Sus 
Pagina 4 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ferma ta de prepelite!
» custi profesionale
» Ferma prepelite Bucuresti
» solutie pt.incalzit condtr.prepelite
» solutie pt.incalzit condtr.prepelite

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita japoneza-
Mergi direct la: