forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 probleme cu picioarele

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
m_Sergiu
nou membru
nou membru



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 38
Data de inscriere : 20/12/2011

probleme cu picioarele Empty
MesajSubiect: probleme cu picioarele   probleme cu picioarele EmptyMier Dec 21, 2011 10:30 am

Buna, am si eu o problema, puii care au 4 saptamini, de citeva zile au ceva probleme la picioare, nu prea se ridica de jos, sau merg greu, nu toti , dar o buna parte din ei.au murit 10 in ultimile 2 zile. poate sa ma ajute cineva? a mai avut cineva asa problema? Sad
Sus In jos
b dorin
membru argint
membru argint



Numarul mesajelor : 87
Varsta : 52
Data de inscriere : 21/02/2011

probleme cu picioarele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu picioarele   probleme cu picioarele EmptyJoi Dec 22, 2011 4:38 am

10 sunt multi mergi repede la medic veterinar si explicai problema ia si doi pui cu tine poate vede mai bine cauza inbolnavirii
Sus In jos
nita_anisor
membru aur
membru aur



Numarul mesajelor : 152
Varsta : 61
Data de inscriere : 05/02/2011

probleme cu picioarele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu picioarele   probleme cu picioarele EmptyJoi Dec 22, 2011 12:35 pm

b dorin a scris:
10 sunt multi mergi repede la medic veterinar si explicai problema ia si doi pui cu tine poate vede mai bine cauza inbolnavirii
10 din cati ;di 100 din 1000 din 10000?
Sus In jos
ghiulosu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 36
Data de inscriere : 04/04/2012

probleme cu picioarele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu picioarele   probleme cu picioarele EmptySam Apr 07, 2012 2:24 pm

o matusa dea mea a patit asa ceva.
iau iesit 37 de puisori si mai are doar 3.
simtomele se aseamana doar ca la ea a inceput sa ii doara dupa o saptamana si dupa inca 2 sau dus toti
Sus In jos
ghiulosu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 36
Data de inscriere : 04/04/2012

probleme cu picioarele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu picioarele   probleme cu picioarele EmptySam Apr 07, 2012 2:24 pm

o matusa dea mea a patit asa ceva.
iau iesit 37 de puisori si mai are doar 3.
simtomele se aseamana doar ca la ea a inceput sa ii doara dupa o saptamana si dupa inca 2 sau dus toti
Sus In jos
Sorina
membru aur
membru aur
Sorina


Numarul mesajelor : 151
Varsta : 57
Data de inscriere : 08/03/2012

probleme cu picioarele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu picioarele   probleme cu picioarele EmptyDum Apr 08, 2012 1:18 am

cu siguranta nu au avut vitamine in primele zile,iar tu ghilosuar trebui sa sti cel mai bine ,nu?ca doar esti licentiat,sau am inteles eu gresit?
nu te supara dar uni de aici au experienta cat jumatate din varsta ta la crescut si furajat prepelite,asta nu insamna ca nu-ti citim posturile,ai grije la sodateii tai,da-le o furajare corecta din punct de vedere probat(verificat),nu tot ce e scris intr-o carte si cred ca sti ca faina de peste nu e buna,asta doar in cazul in care vrei sa le manaci numai tu ,renunta la ea,eu nu le dau decat furajarea de pe prepelitebv si sunt super multumita si ca sanatate a lor si ca productie, sunt furajate din produse 100% naturale...

spor la sodatei!!
Sus In jos
ghiulosu
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 36
Data de inscriere : 04/04/2012

probleme cu picioarele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu picioarele   probleme cu picioarele EmptyDum Apr 08, 2012 5:00 am

nu am zis ca dau faina si de peste. s-a interzis si se gaseste numai inlocuitor cica.
si apoi totul ii relativ. cred ca o carte dupa care inveti la universitate, scrisa de unii care au facut experiente in l;ucrari de doctorat nu e ca orice carte pe care poate sa o aiba un crescator.

experienta e buna dar teoria sta la baza practicii....

(am vazut crescator de vaci cu 30 de ani de experienta la noi care si adus vaci din strainatate si iau murit.)
Sus In jos
Continut sponsorizat





probleme cu picioarele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu picioarele   probleme cu picioarele Empty

Sus In jos
 
probleme cu picioarele
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» probleme la ochi
» probleme cu prepelitele
» probleme la ochi
» Pprobleme la ochi
» am nevoie de un sfat....

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: crestere de prepelite :: boli si tratamente preventive-
Mergi direct la: