forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?

In jos 
+7
gabrielbalc
ionutz82
PrepeliteBrasov
george.m
vyryausiasis
adrian_aa
geluionut
11 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyVin Ian 27, 2012 1:24 pm

salutare,
pt ca aici pe forum am gasit raspunsuri la mai toate problemele m am gandit sa deschid o discutie despre ce informatii ar trebui sa contina un pliant care doresti sa te ajute sa ti vinzi ouale de prepelita...
as dori ca toti care aveti vreo idee sa si spuna parerea, inclusiv daca ar trebui adaugate poze si unde ? pe prima pagina,, sau ce ar trebui sa contina sa l faca pe cititor sa citeasca informatia de care are nevoie
de ce?
sa recunoastem... lumea este prost informata in legatura cu alimentele si ma gandesc ca ar trebui sa stie ceva foarte important despre prepelite si oua inainte sa le cumpere'
astept ca fiecare sa si sdrie parerea si sa invatam impreuna bounce bounce bounce
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyVin Ian 27, 2012 1:39 pm

o contributie semnificativa la acest subiect astept din partea d-lui Mi-Odin , care este foarte documentat si are o vasta experienta in domeniu,
bounce bounce bounce
eu m am gandit sa asez pe prima pagina un ou de prep si unul de gaina si o intrebare de genul... care i mai mare? bine nu asta dar ceva asemanator ma gandesc ca asa trezesc curiozitatea celui care citescte
in interior sa scriu raspundul adica diferentele dintre unul si altul
iar pe spate preturi numere de tel si asa mai departe
m am gandit de asemenea sa livrez la domociliul clientului la un pret mai mic decat in market cu aprx 2 lei asa voi fi mereu ocupat
astept si din partea voastra pereri
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce
adrian_aa


Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyVin Ian 27, 2012 5:00 pm

Asta e plintul pe care il am eu, este facut in microsoft office publisher aici ai un link de unde il poti downloada.
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptySam Ian 28, 2012 2:37 am

Am facut eu un pliant si este pus pe un post mai "vechi" eu l-am facut in microsoft publisher https://prepelite.forumgratuit.ro/t466p15-problema-vanzari#3145 intra aici si vezi postul meu si daca vrei ajutor nu ezita sa ma contactezi. Sfaturi nu prea sunt in masura sa dau pentru ca nu am experienta in crestere dar idei poate pot sa iti dau si sa te ajut sa iti fac pliantul cu detaliile de la tine. bounce astept raspuns. si un link carte download daca te intereseaza
http://www.virtualdrive.ro/fisiere/fluturasi1-pub/276689/npuptrMkPaBjNkU8
geluionut a scris:
o contributie semnificativa la acest subiect astept din partea d-lui Mi-Odin , care este foarte documentat si are o vasta experienta in domeniu,
bounce bounce bounce
eu m am gandit sa asez pe prima pagina un ou de prep si unul de gaina si o intrebare de genul... care i mai mare? bine nu asta dar ceva asemanator ma gandesc ca asa trezesc curiozitatea celui care citescte
in interior sa scriu raspundul adica diferentele dintre unul si altul
iar pe spate preturi numere de tel si asa mai departe
m am gandit de asemenea sa livrez la domociliul clientului la un pret mai mic decat in market cu aprx 2 lei asa voi fi mereu ocupat
astept si din partea voastra pereri
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptySam Ian 28, 2012 9:32 am

am descarcat pliantele sunt scurte si la obiect dar mi se pere ca contin doar strictul necesar as vrea ceva mai complex ma documentez in continuare pana o sa le tiparesc
multumesc mult si astept in continuare pareri
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce
adrian_aa


Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptySam Ian 28, 2012 10:15 am

pliantul facut de mine e fata-verso si cred k are destule informatii, cand este scos la imprimanta se impatureste in 3 si iese super
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptySam Ian 28, 2012 10:43 am

Eu am facut si afise sa le lipesc pe strada in statii de autobuze la magazine etc. http://dl.fisier.ro/files/mbrgnmk3ce1d34n/Anunt(afis).doc.html iar pliantul se impatureste in doua si este scris pe toate partile ,este ca o carte scris pe prima pagina a doua a treia si spate a 4 pagina dintr-o foaie de A4 ies 2 fluturasi. Eu cred ca este suficient doar esenta si ceva detalii cei interesati se documenteaza intreaba si tot asa. Daca aveti idei spunetile ca si eu sunt nerabdator cheers Geluionut cate prepe ai? cheers
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptySam Ian 28, 2012 12:25 pm

am descarcat si eu programul da nu merge pe W 7
si nu pot face fluturasi,nici nu ma gandesc sa imi pun xp
alte solutii mai sunt?
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptySam Ian 28, 2012 12:32 pm

Descarca microsoft office 2011 si o sa iti mearga. Si folosesti Microsoft publiser de acolo. programe am mai cautat si eu dar nu am gasit absolut nimic.Sad
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce
adrian_aa


Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptySam Ian 28, 2012 1:14 pm

Eu am MS 2003 pe win 7 si merge belea Very Happy
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptySam Ian 28, 2012 1:19 pm

Adrian_aa nu era mai simplu sa faci un fluturas pe o jumatate de pagina ? incap destule informatii si asa . si faci si economie de hartie in felul asta Very Happy
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce
adrian_aa


Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptySam Ian 28, 2012 1:22 pm

poate da , poate nu, insa mie imi place asa cum e, are destule informatii si mi se pare chiar dragut Very Happy
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptySam Ian 28, 2012 1:26 pm

Da este dragut dar sincer nu cred ca are rost. poti sa faci si niste afise ceva. Afisul meu l-ai vazut ? ce parere ai? Very Happy
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyDum Ian 29, 2012 1:23 pm

Nimeni nicio solutie si nicio recomandare? as fi si eu interesat de alte informatii si idei. Domnu` Muresan nu mai activati pe forum? avem nevoie de experienta dumneavoastra in vanzari si publicitate bounce
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyLun Ian 30, 2012 12:09 pm

salutare
inca nu am nici o prepelita
de jumatate de an ma documentez si achizitionez asa cate ceva custi adapatori
mi am propus sa incep in primavara . am un spatiu mare luminos aerisit si multe custi care trebuie populate. dar pana sa incep mai am multe de facut
pliantele intetionez sa mi le fac la o tipografie vreo 10 mii de aia vreau sa fie reusite
bounce bounce bounce bounce
intentionez sa incep cu vreo 200 si sa ajung la 500 maxim
mi ar fi suficient pt ce mi trebe mie...cum am mi spus nu vreau sa fac ceva industrial pt ce nu fac asta pt bani.... astept in continuare sugestii
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyLun Ian 30, 2012 1:31 pm

eu personel cred ca oamanii tebuie invatati sa fac diferenta intre ouale din marchet si ouale care i le vinzi tu
pt asta cred ca prepelitele trebuie hranite fara concentrate cu faina de peste si alte prostii ci doar cu cereale
Dnu Muresan are retete foarte bune pe site
adica daca cresti prepelite doar pt bani nu i ok
daca vinzi oul de prep ca fiind mai sanotos si cu efecte curative atunci trebuie sa fie o diferenta notabila intre ouale tale si ouale din market nu?
si posibilii clienti ar trebui sa stie asta
ce credeti
eu nu ma pricep la cuvinte, dar cred ca intelegeti ce vreau sa spun
sunt satul de munca bruta fizica si cred ca 500 prep iti pot aduce un venit bunicel daca stii ce sa faci cu ele cum sa le hranesti si cum sa ti vinzi marfa
ce e peste deja e munca multe mult stres si bataie de cap eu personal daca o sa ajung sa valorific ce produc 500 prep ingrijite si hranite sanatos as fi super multumit
restul las pt altiii
astept pareri in continuare

Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyMar Ian 31, 2012 4:27 am

Foarte bine gandit .Asa intentionez si eu sa ajung pe la vreo 500 prepe. Custile mi le fac eu singur si am sa va pun si poze si detalii mai amanuntite. De ce nu iti faci acasa pliantele la o imprimanta? iesi mult mai ieftin . Numai bine!
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyMar Ian 31, 2012 6:28 am

ai dreptate este si asta o verianta mai ieftina.
la fel si custile pot si eu sa le fac dar nu ies cum ar trebui
No No No
alte pareri referitor la subiect?
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyMar Ian 31, 2012 8:17 am

Peste vreo 2 saptamani imi fac eu niste custi. Am sa le fac poze si sa vi le arat .Nu trebuiesc neaaparat sa fie profi.Daca este optimizata sa creasca in conditii bune e destul de ok. In legatura cu pliantul.. acesta pe care il am eu imi iese 2 dintr-o foaie A4 si este fata verso. Eu zic ca este destul de ok din punct de vedere economic , dar nu stiu ce sa zic in legatura cu informatia. Si eu as vrea sa il imbunatatesc daca mai am alte idei din partea altor oameni mai documentati si mai trecuti prin lucruri din astea. Cele mai multe detalii le putem afla de la Domnul Mi-Odin Muresan care este o adevarata enciclopedie de stiinta in legatura cu prepelitele. Salutare si numai bine!
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyDum Feb 05, 2012 7:23 am

din ce faci podeaua pt custi ? sunt tare curios....
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyDum Feb 05, 2012 10:48 am

Salut , scuze pentru intarzziere la raspuns. Podeaua de custi o fac din plasa plastifiata cu ochiurile de 1x1 cm.
http://s16.postimage.org/ye21uinad/IMG_0033.jpg
http://s18.postimage.org/wo45k8sxl/IMG_0032.jpg
http://s13.postimage.org/dwuf4pydj/IMG_0035.jpg
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyDum Feb 05, 2012 12:02 pm

din cate am vazut io e scumpisoara plasa pe care o folosesti
am vazut in praktiker la 80 lei parca dimensiunea de maxim 0,60m pe 10 m lungime ,o sa mai testez si alte variante
tu cu cat ai gasit-o?
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyDum Feb 05, 2012 12:56 pm

Salut
Am gasito la 22 lei mp adica 2 m lungime cu 0,50 cm latime sau 11 lei 1 m lungime cu 0,50 latime.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyDum Feb 05, 2012 1:23 pm

Nu-mi dau seama din poza ce grosime are firul, dar "la ochi" cred ca nu e buna pentru ce vrei sa faci.
Celor care vor sa faca singuri custi le recomand sa-si ia una gata facuta, sa o studieze pe indelete, si apoi sa traga singuri concluziile daca merita sau nu sa se chinuie singuri. Intotdeauna cel mai bine decizi cand esti in cunostinta de cauza! Si copiezi mult mai bine cand ai modelul sub ochii tai permanent. Te mai lovesti cu un detaliu, vezi cum a fost rezolvat de cusca originala, faci si tu... dai de urmatorul si tot asa. Atentie ca-s chiar multe asemenea mici detalii care fac diferente mari!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? EmptyDum Feb 05, 2012 1:34 pm

Bine v-am gasit din nou pe forum domnu` Muresan. Firul Plasei este de 1,5 grosime iar ochiurile sunt de 1x1 cm .Eu folosesc de mult timp(de vreo 9-10 luni) si nu le-a afectat la picioare. Am o cusca acasa dar sincer nu imi comvine deocamdata sa cumpar custile. si incerc sa le fac cat de cat apropiate. Cu timpul am sa trec total la custi profesionale .Numai bine. bounce


Ultima editare efectuata de catre vyryausiasis in Lun Feb 06, 2012 1:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? Empty

Sus In jos
 
pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Informatii pentru cresterea puilor
» Furajarea prepelitelor - retete profesionale, tehnici de fabricatie, informatii utile

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita japoneza-
Mergi direct la: