forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?

In jos 
+7
gabrielbalc
ionutz82
PrepeliteBrasov
george.m
vyryausiasis
adrian_aa
geluionut
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyDum Feb 05, 2012 2:23 pm

vyryausiasis a scris:
Bine v-am gasit din nou pe forum domnu` Muresan. Plasa are grosime de 1,5 grosime iar ochiurile sunt de 1x1 cm .Eu folosesc de mult timp(de vreo 9-10 luni) si nu le-a afectat la picioare. Am o cusca acasa dar sincer nu imi comvine deocamdata sa cumpar custile. si incerc sa le fac cat de cat apropiate. Cu timpul am sa trec total la custi profesionale .Numai bine. bounce

Ideea e sa nu faca "burta"... in cel mai fericit caz e pretabil la suprafete (mult prea) mici, eventual multe, ca daca-s suprafete mari (mai exact: prepe multe) in timp creaza probleme mari. Am vazut asa ceva (similar) implementat si era jale mare, nene. Custi profi nu trebuie luate pe loc, se pleaca cu putin, se fac vanzari, se strang banuti, se baga la incubat si se mai ia o cusca-doua, iar se vand, iar se strang banuti si tot asa. Nu din "buzunarul de acasa" ca nu e distractiv.

La ochiuri de 1x1 nu patesti sa ti se obtureze ochiuri si sa nu treaca dejectiile? Trebuie sa intervii periodic sa cureti sau sunt cu "auto-curatare" care sa functioneze incat sa nu necesite interventie, ca cele ale noastre?
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 12:45 am

Buna dimineata! Nu nu face burta , eu am o metoda foarte buna de a o intinde. In cusca in care am prepe am 60 buc si nu face burta absolut de loc, in legatura cu mizeriile nu raman absolu deloc chiar si eu m-am mirat, ouale vin foarte bine la vale in colector, Este totul ok. Cand o sa imi vina plasa de la cei de la sibiu o sa fac custile si v-a arat ceva mai bun.Ce am acum nici mie nu imi place cu exceptia podelei. Multumesc mult pt intrebari, raspunsuri si sfaturi.Numai bine! cheers
Sus In jos
ionutz82
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 42
Data de inscriere : 02/05/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 5:07 am

vyryausiasis a scris:
Salut
Am gasito la 22 lei mp adica 2 m lungime cu 0,50 cm latime sau 11 lei 1 m lungime cu 0,50 latime.
as fi si eu curios de unde pot sa o procur si eu ;poate o gasesc in suceava.
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 5:09 am

daca vrei si iti convine la pretul asta , pot eu sa o cumpar si ti-o trimit prin posta, bounce
Sus In jos
ionutz82
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 42
Data de inscriere : 02/05/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 5:13 am

vyryausiasis a scris:
daca vrei si iti convine la pretul asta , pot eu sa o cumpar si ti-o trimit prin posta, bounce
daca vrei tu as fi interesat de doi metri dar sa mi o trimiti dupa 5martie
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 5:15 am

cu cea mai mare placere. uite numarul me de tel 0784902989 si ma suni cand vrei si se rezolva. ma anunti. pe lateralul custii la ce te-ai gandit?
Sus In jos
ionutz82
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 42
Data de inscriere : 02/05/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 5:22 am

vyryausiasis a scris:
cu cea mai mare placere. uite numarul me de tel 0784902989 si ma suni cand vrei si se rezolva. ma anunti. pe lateralul custii la ce te-ai gandit?
am gasit aici plasa cu ochiuri cam cat sa le incapa capurile si pot sa o cumpar la metru;aici nu prea gasesc pasa plasticata si daca o gasesc e scumpa si se da doar la sul;eu mi am facut singur custile deoarece tin doar 80 cate 40 in cusca sa le fie bine si lor si ce oa am pe plus le vand ;iti multumesc ca ma poti ajuta si cand imi trebuie plasa te sun sa mi o trimiti.ms
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 7:45 am

Cu cea mai mare placere. Cam de dimensiune au ""Ochiurile"" de la pasa pentru lateral? pe care o ai tu si ce pret? multumesc
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 8:05 am

vyryausiasis a scris:
Buna dimineata! Nu nu face burta , eu am o metoda foarte buna de a o intinde. In cusca in care am prepe am 60 buc si nu face burta absolut de loc, in legatura cu mizeriile nu raman absolu deloc chiar si eu m-am mirat, ouale vin foarte bine la vale in colector, Este totul ok. Cand o sa imi vina plasa de la cei de la sibiu o sa fac custile si v-a arat ceva mai bun.Ce am acum nici mie nu imi place cu exceptia podelei. Multumesc mult pt intrebari, raspunsuri si sfaturi.Numai bine! cheers

In cazul acesta e ok! Pot sa te rog sa-mi dai cateva poze cu produsul gata asamblat (sa se vada si sistemul de prindere)?
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 8:06 am

Vreti cu asta de o am acum?( asta nu imi place mie e pe lemn si nu imi place) sau vreti cu cea pe care am sa o fac?mare inginerie nu este decat ca trebuie intinsa la fiecare ''ochi'' in parte. Cu cea mai mare placere am sa va arat
Sus In jos
ionutz82
membru registrat
membru registrat



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 42
Data de inscriere : 02/05/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 8:19 am

vyryausiasis a scris:
Cu cea mai mare placere. Cam de dimensiune au ""Ochiurile"" de la pasa pentru lateral? pe care o ai tu si ce pret? multumesc
arata ca cea din poza si mai au o varianta cu ochiuri mai mari
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 8:22 am

exact asta ma intereseaza sa stiu mai exact ce dimensiune au ochiurile. si la ce pret este?? uite si id meu andreiliviu105 ca si asa am ``stricat`` subiectul topicul domnului geluionut si sa nu se supere pe noi. si vb mai multe cheers
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 11:59 am

eu nu ma supar
urmaresc cu mare interes tot ce se scrie in forum
culeg informatiile care imi sunt de folos
eu am gasit niste rafturi de la o vitrina frigorifica foarte rigide si sunt perfecte pt podeaua custilor dar nu am gasit cealalta plasa pe unde isi baga capul indivizii sa mance
pana una alta am mai cumparat cate o cusca de la d Muresan si o sa mai iau
sunt reusite
structura as putea sa o fac foarte bine ddin profile metelice de rigips
am inteles ca e mai bine sa nu folosim lemnul pt custi si mi dau seama de ce.
bounce Shocked
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyLun Feb 06, 2012 12:10 pm

Buna seara! si in primul rand sa iti traiasca bebe cheers si ceilalti copilasi ca am inteles ca ai 3 cheers bounce bounce Din cate am vazut eu pe siteul domnului MUresan custile sunt de foarte buna calitate. Ceea ce fac eu este improvizatie dar o improvizatie buna:D Cadrul il fac din profile Ud pt rigips pt podea folosesc plasa care am amintit de ea cateva posturi mai sus si am pus si poze. pe care am sa o atasez peste cadrul facut din profile. Iar pt laterale am facut comanda de niste plasa aproape identica ca cea folosita la peretii custilor pe care le are domnul Muresan pe site. Astept sa se mai incalzeasca afara ca sa pot sa fac custile si sa termin cu amenajarea spatiului pt prepe. si am sa revin cu multe poze pe parcursul lucrarii. NUmai bine!
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyMar Feb 07, 2012 11:33 am

buna seara
mersi pt felicitari, cel mai bine sa fii tanar si sa ai copii,, abia pe la 35 cand sunt mari incepi sa intineresti iar, varsta la care altii abia se gandesc sa faca copii
sa revenim la prepelitele noatre
si mie mi se pare o idee buna cu profilele de rigips ieftine usor de imbinat si multiple posibilitati de modelare
prectic poti face aproape orice forma daca ai imaginatie
bounce bounce bounce bounce bounce bounce
si au abia astept sa se incalzeasca sa incep treaba cu prepelite
nu ma entuziasmez prewa tare pt ca primele luni o sa mearga mai greu ramane de vazut cat ma dezvolt pana in iarna ca sa am si iarna oua de vanzare
bounce bounce bounce bounce bounce
o idee cum se trimit pasari vii si oua pt incubat ?
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyMar Feb 07, 2012 11:37 am

Nu ai pentru ce! Sunt foarte durabile profilele si cum ai spus si tu merg facute in orice forma si sunt ieftine. In legatura cu vanzarea la distanta nu stiu exact ce sa spun, eu as vrea macar pe zona sa vand si daca o fi pe viitor poate cine stie pot sa le duc personal cu masina ... Poate are altcineva alte idei cheers cheers
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyMar Feb 07, 2012 5:53 pm

Fan curier Laughing . Glumesc.
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 1:37 am

Cu siguranta o sa ajunga la destinatie tefere Laughing Laughing lol! Smile)
Sus In jos
george.m
membru bronce
membru bronce



Numarul mesajelor : 64
Varsta : 47
Data de inscriere : 13/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 9:19 am

chiar e recomandat de trimis pe vremea asta colete What a Face brr
am venit dimineata de la servici si am avut o portiune de vreo 2 km de parcurs pe jos,nici acum nu mi-am revenit ca mi-au inghetat degetele
ce sa mai spun de oua sau pasari
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyMier Feb 08, 2012 9:20 am

Cel mai bine e ssa onorezi cu transportul propriu comenzile Razz
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin
gabrielbalc


Numarul mesajelor : 535
Varsta : 42
Data de inscriere : 19/06/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyJoi Feb 09, 2012 12:45 am

Depinde de distanta.
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyJoi Feb 09, 2012 3:00 am

DAca sunt mai multe comenzi din acelas loc si ies banii merita sa te duci:D
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 1:10 am

Domnu` Geluionut ce ati mai facut? V-ati mai interesat de pliante si afise? Numai Bine!
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 8:30 am

ce tare sunt!!!!!
am vizionat un filmulet se numeste adevarul despre codex alimentarius
Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect
am gasit idei foarte bune de pus in pliante
noi care navigam avem acces la toate informatiile astea insa nu multa lume ma refer la cei ccu probleme (diabet .....) care ar putea folosi ouale de prepelita pt tratament au acces la aceste informatii
o intrebare am pt toti crescatorii
potrivit codexului alimantar fiacare animal folosit pt hrana ar trebui vaccinat cu antibiotice nu stiu de care tre sa revad sotia are notiuni de farmacie
noi trebuie sa vaccinam prepelitele?
Mad Mad
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 8:35 am

un exemplu foarte bun va pot da fetele mele ( am 2 fete una de 4 si una de 7 ani) au fost vaccinate si am probleme cu ele de tot felul cea mare cu asm si raceste din orice imunitate 0 si cea mica probleme mai mari nu vreau sa discut..
pe Sebastian baietelul din poza are peste 4 luni si nu a facut nici un vaccin si nici nu i fac...
e mai sanatos decat toti
acum toti din casa suntem raciti tusim ne curge nasul stanutam insa micutul nu are nimic
tare ca un tanc... si revin la idee nu are nici un vaccin facut si nici nu i fac
atunci de ce ar trebui sa facem la prepelite?
cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Informatii pentru cresterea puilor
» Furajarea prepelitelor - retete profesionale, tehnici de fabricatie, informatii utile

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita japoneza-
Mergi direct la: