forum crescatorul de prepelite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


forum pentru crescatori de prepelite din romania
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  


https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

 

 pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?

In jos 
+7
gabrielbalc
ionutz82
PrepeliteBrasov
george.m
vyryausiasis
adrian_aa
geluionut
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyMier Feb 15, 2012 3:14 pm

Prepelitele sunt tinere au 4-5 luni dar nu au ouat pana acum o saptamana deoarece nu au fost tinute cum trebuie. De acum o saptamana oua aproape toate in fiecare zi.
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyMier Feb 15, 2012 3:18 pm

...si n-au ouat pana la 4-5 luni? Auch.
Banuiesc ca se rezolva de la sine reclamatia dvs. legata de oua, mai aveti putina rabdare cu ele.
Oricum nu cred ca mai scoateti prepelite de taiat (carne) din lotul respectiv... cel putin nu in urmatoarele doua luni. Daca-s femele, macar le tineti pt oua...
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyMier Feb 15, 2012 3:22 pm

Nu , nu au ouat deloc.Cand le-am luat aveau cloaca inchisa nici nu le deosebeam de masculi. Din aceasta cauza am vandut ce am avut la un padurar pentru taiere. si mi-am oprit o cusca de 80 femele si masculi ca sa faca oua pentru incubat si sa le inmultesc sa incep cu serie noua chiar daca mai pierd timp dar vreau sa le cresc cum trebuie de mici. Imi pare rau ca nu au avut parte de tratament bun:( Sper sa imi iau revansa pentru urmatoarea serie:) cheers
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyMier Feb 15, 2012 3:30 pm

Multa bafta si felicitari ca ai salvat prepelitele de la chin si ca le grijesti. Intotdeauna te rasplatesc cu oua si carnita buna cand sunt ingrijite!
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyMier Feb 15, 2012 3:32 pm

Am o pofta de prepelite la cuptor dar nu ma indur sa le tai Very Happy Ma tine mult pe loc timpul asta ca nu pot sa amenajez spatil pt prepelite:( Apropo mi-am facut si un mini-blog:D www.prepelitedevanzare.wordpress.com ce parere aveti?
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyJoi Feb 16, 2012 11:29 am

geek geek geek bounce bounce bounce
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyJoi Feb 16, 2012 5:35 pm

Domnu` Gelu ionut nimic noutati? Sau copilasii va ocupa tot timpul? cheers
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyVin Feb 17, 2012 11:11 am

noutati nu prea
astept caldura ca sa ma las si eu de lucru
munca fizica bruta si sa cresc prepelite
asta ca o activitate placuta si sa vedem daca o putem transforma intr o afacere.
eu mi am propus sa vand ouale numai proaspete si sa livrez la domiciliu si bineinteles sa le hranesc sanatos
spatiul meu e de 40 m2 dar o sa compartimentez ca nu mi trebuie atat
vreau sa ajung sa cresc maxim 500 ouatoare
si o sa te sun cand o sa mi trebuiasca srotul de soia sa dau o fuga sa mi cumpar de acolo ca i mai ieftin..
in ce jud locuiesti?
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyVin Feb 17, 2012 11:30 am

Sunt din tiganesti judetul teleorman. Acum am cautat si eu srot dar nu am mai gasit decat intrun singur loc la 1,8 lei parca dar doar 50 kg. astept sa se mai incalzeasca sa mai caut poate mai gasesc si in alta parte. ma gandesc ca asta i-o fi ramas de l-a dat asa ieftin :-?? nu stiu ce sa zic. O actualizare de preturi ca zic mai in primavara. pana atunci sa ne ocupam de spatiu sa il amenajam Very Happy
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin
PrepeliteBrasov


Numarul mesajelor : 728
Varsta : 49
Data de inscriere : 02/01/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyVin Feb 17, 2012 4:58 pm

Pentru Tr e pret mare. Zona de la Dunare si de la mare e mult mai favorizata ca a noastra... Daca stiti pe cineva care vinde srot de soia, ma intereseaza (in cantitati mari, 6-25 tone / comanda, fie livrata la noi fie mergem noi dupa ea). Achizitionam din toate cele ce-s pe retetele noastre (constant / periodic) si mereu suntem deschisi sa gasim preturi mai bune, mai ales la sroturi.
Sus In jos
http://www.prepelitebv.ro/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyVin Feb 17, 2012 5:10 pm

Am cautat astazi dar nu am mai gasit pe la nimeni. Am gasti doar 50 kg . Am sa caut distribuitori mai mari si o sa va anunt in legatura cu ce aflu. Sanatate si forta de munca cheers
Sus In jos
Alex77
membru argint
membru argint
Alex77


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 38
Data de inscriere : 04/03/2012

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyJoi Mar 22, 2012 11:37 pm

srot de soia 2.3lei
srot floarea soarelui 1.5 lei

daca intereseaza pe cineva va pot ajuta cu cea mai mare placere
Sus In jos
http://prepelite-fundeni.yolasite.com/
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyVin Mar 23, 2012 1:15 pm

De unde esti? Sunt interesat Smile
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyVin Mar 23, 2012 1:18 pm

si eu sunt interesat
vreau sa dai mai multe detalii
cantitate minima costuri treansport s a m d
bounce bounce bounce bounce bounce
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyVin Mar 23, 2012 1:22 pm

eu am gasit pe la inceputul anului la cineva dar acum nu mai gasesc pe nicaieri mai ieftin. Am gasit intrun singur loc cu 3,4 lei /kg
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyVin Mar 23, 2012 1:25 pm

e scump,,, Shocked Shocked
in timisoara este cat vrei cu 2,5
ideea e sa gasesc mai ieftin
dar nici daca l iau cu 2,3 si sa platesc transport nu i o afacere No
Sus In jos
Alex77
membru argint
membru argint
Alex77


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 38
Data de inscriere : 04/03/2012

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyVin Mar 23, 2012 1:56 pm

vyryausiasis a scris:
De unde esti? Sunt interesat Smile
eu sunt din bucuresti. iti pot lasa nr meu de tel si vorbim.
cantitatea este cea care o doresti nu neapart o anumita cantitate minima cat ai nevoie mai pe romaneste.
imi dai un telefon in prealabil si iti spun ce si cum in cat timp poti veni sa il iei.
0762506113 alex
Sus In jos
http://prepelite-fundeni.yolasite.com/
geluionut
membru argint
membru argint
geluionut


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 41
Data de inscriere : 09/09/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptySam Mar 24, 2012 9:31 am

salut alex
eu sunt din timisoara,,,
problema e transportul ,,,
aparte de asta nu pot cumpara cantitati foarte mari ca sa renteze sa la duc de acolo...
o sa vorbim la telefon pt maimulte detalii
aici in timisoara il cumpar cu 2,5 iar daca iau peste 100kg imi lasa cu 2,3
Sus In jos
vyryausiasis
membru platin
membru platin
vyryausiasis


Numarul mesajelor : 316
Varsta : 32
Data de inscriere : 05/12/2011

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptySam Mar 24, 2012 12:48 pm

Multumesc pentru raspuns. Am sa ma mai interesez sa vad ce gasesc Smile
Alex77 a scris:
vyryausiasis a scris:
De unde esti? Sunt interesat Smile
eu sunt din bucuresti. iti pot lasa nr meu de tel si vorbim.
cantitatea este cea care o doresti nu neapart o anumita cantitate minima cat ai nevoie mai pe romaneste.
imi dai un telefon in prealabil si iti spun ce si cum in cat timp poti veni sa il iei.
0762506113 alex
Sus In jos
Alex77
membru argint
membru argint
Alex77


Numarul mesajelor : 86
Varsta : 38
Data de inscriere : 04/03/2012

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptySam Mar 24, 2012 1:29 pm

vyryausiasis a scris:
Multumesc pentru raspuns. Am sa ma mai interesez sa vad ce gasesc Smile
Alex77 a scris:
vyryausiasis a scris:
De unde esti? Sunt interesat Smile
eu sunt din bucuresti. iti pot lasa nr meu de tel si vorbim.
cantitatea este cea care o doresti nu neapart o anumita cantitate minima cat ai nevoie mai pe romaneste.
imi dai un telefon in prealabil si iti spun ce si cum in cat timp poti veni sa il iei.
0762506113 alex

Cu Mare Placere,
Am incercat sa iau exemplu Domnului Mi-Odin de la Microferma de Prepelite BV sa incerc sa ajut colegii de breasla si sa nu fiu un nesimtit cum am vazut ca sunt multi.
Incerc sa ajut cu ce pot pe cine pot.
Va urez o seara placuta
Sus In jos
http://prepelite-fundeni.yolasite.com/
ouldeprepelita
membru registrat
membru registrat
ouldeprepelita


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 37
Data de inscriere : 18/04/2012

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyDum Apr 22, 2012 8:10 am

Am vazut ca de la pliante se discuta despre furaje Smile insa raspund Ontopic putin.

Am incercat sa va arat cam ce am facut eu legat de publicitate insa nu pot adauga link-uri externe, sunt membru nou "deh"...!deci nici poze nu pot adauga.
Sus In jos
http://www.ouldeprepelita.ro
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyDum Apr 22, 2012 9:19 am

ouldeprepelita a scris:
Am vazut ca de la pliante se discuta despre furaje Smile insa raspund Ontopic putin.

Am incercat sa va arat cam ce am facut eu legat de publicitate insa nu pot adauga link-uri externe, sunt membru nou "deh"...!deci nici poze nu pot adauga.
Ai messenger? dami adresa bag eu Smile
Sus In jos
ouldeprepelita
membru registrat
membru registrat
ouldeprepelita


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 37
Data de inscriere : 18/04/2012

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyDum Apr 22, 2012 9:23 am

Szabi a scris:
ouldeprepelita a scris:
Am vazut ca de la pliante se discuta despre furaje Smile insa raspund Ontopic putin.

Am incercat sa va arat cam ce am facut eu legat de publicitate insa nu pot adauga link-uri externe, sunt membru nou "deh"...!deci nici poze nu pot adauga.
Ai messenger? dami adresa bag eu Smile

tf_fashion
Sus In jos
http://www.ouldeprepelita.ro
Szabi
membru argint
membru argint
Szabi


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/03/2012

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyDum Apr 22, 2012 10:18 am

ouldeprepelita a scris:
Szabi a scris:
ouldeprepelita a scris:
Am vazut ca de la pliante se discuta despre furaje Smile insa raspund Ontopic putin.

Am incercat sa va arat cam ce am facut eu legat de publicitate insa nu pot adauga link-uri externe, sunt membru nou "deh"...!deci nici poze nu pot adauga.
Ai messenger? dami adresa bag eu Smile

tf_fashion
Te-am adaugat.
Sus In jos
ouldeprepelita
membru registrat
membru registrat
ouldeprepelita


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 37
Data de inscriere : 18/04/2012

pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 EmptyLun Apr 23, 2012 1:01 am

Szabi a scris:
ouldeprepelita a scris:
Szabi a scris:
ouldeprepelita a scris:
Am vazut ca de la pliante se discuta despre furaje Smile insa raspund Ontopic putin.

Am incercat sa va arat cam ce am facut eu legat de publicitate insa nu pot adauga link-uri externe, sunt membru nou "deh"...!deci nici poze nu pot adauga.
Ai messenger? dami adresa bag eu Smile

tf_fashion
Te-am adaugat.

Ok. Si eu.
Sus In jos
http://www.ouldeprepelita.ro
Continut sponsorizat





pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?   pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ? - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
pliante, fluturasi...ce informatii ar trebui sa contina ?
Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Informatii pentru cresterea puilor
» Furajarea prepelitelor - retete profesionale, tehnici de fabricatie, informatii utile

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita japoneza-
Mergi direct la: